Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Nije bas ista okolnost, ali recimo, vidjao sam placeve potpuno ogradjene zgradama, jer su se ljudi inatili i nisu hteli da prodaju. Sada ti placevi apsolutno ne vrede nista. Po meni, drugacije se treba boriti protiv takvih stvari. To bi trebalo zakonom da bude uredjeno, ali kao i u mnogim drugim pitanjima, kod nas vlada potpuni haos, pogodan za vladajucu ekipu :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je bilo u prvoj planiranoj industrijskoj zoni u Subotici, moja 2 rodjaka su sa inatili jer su im govorili kako ne treba da prodaju njive za 3-4 puta vecu trzisnu cenu, nego da traze 30-40 puta vise. Pa i od tih nekih koji su to govorili su prodali, a oni se inatili pa im uzorali pola njive i slicne stvari, oni sad pokojni, njive su na nekoj bednoj renti, a industrijska zona nije ni izgradjena tamo na kraju...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to, što kaže horvat, planski kupovano. Dva su razloga tome.

1) Ti kupci imaju "dojavu" za neke stvari koje će se graditi u budućnosti na određenom području, a lokalno stanovništvo mahom nije upućeno. (primer - buduća izgradnja saobraćajnice Neštin - Vizić i most ka Bačkoj Palanci...nagađajte ko se sve nakupovao parcela kuda ide buduća saobraćajnica i ko je podigao voćnjak baš na raskrsnici prema granici sa Ilokom..ofc u pravcu budućeg mosta). 

2) Imaju $$, neko ih gore štiti (ili su "nečiji") i to je to. U tekstu sve objašnjeno, pametnom dosta. Izurnisaće i ovo malo prirode što ima, a takvi su u stanju i po mrtvima da gaze bez nekih većih problema (ne kažem konkretno za slučaj gore, premda sigurno nije dalje od toga).

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/13/2020 at 2:34 PM, YUgisa said:

Tako je bilo u prvoj planiranoj industrijskoj zoni u Subotici, moja 2 rodjaka su sa inatili jer su im govorili kako ne treba da prodaju njive za 3-4 puta vecu trzisnu cenu, nego da traze 30-40 puta vise. Pa i od tih nekih koji su to govorili su prodali, a oni se inatili pa im uzorali pola njive i slicne stvari, oni sad pokojni, njive su na nekoj bednoj renti, a industrijska zona nije ni izgradjena tamo na kraju...

 

 

Cena njiva je 30-40 evra po aru, a onda se pretvore ukrupnjavanjem u građevinsko zemljište i vrede 1000 evra. Ko bi poklanjao njive za tako malu cenu..

Moj "novi" komšija prodao zemljište za obilaznicu oko Beograda za 100 000 evra po hektaru, 3 hektara i kupio 2008. tri stana u Beogradu i izdaje i izigrava seljačina gazdu.

Ontopic:

 

107914052_4060100484060196_7034119324950

Share this post


Link to post
Share on other sites



Cena njiva je 30-40 evra po aru, a onda se pretvore ukrupnjavanjem u građevinsko zemljište i vrede 1000 evra. Ko bi poklanjao njive za tako malu cenu..


Oko tog pretvaranja, koliko mi je poznato, samo ako je drzavno/opstinsko zemljiste, ono se moze 'pretvoriti' (sto drzava/opstina sebi da placa promenu namene). Cak i sirenje industrijske/gradjevinske zone ne podrazumeva automatsku promenu namene zemljista...osim ako imate nekog tamo negde koga potplatite. Zavisno od lokacije i drugih parametara, ta promena moze da kosta kao Sv.Petra kajgana..ofc za nas smrtnike.
Cak i promena kulture na zemljistu moze da bude prilican problem koji od par papira naraste u papazjaniju.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tadasnja normalna cena je bila veca, barem u tom podruciju, a nudjeno je dovoljno da se tada kupi jedan stan. Ako nista, jedan rodjak je imao njive na drugom mestu, cak je i pricao kako se prodaju njive do njegove po normalnoj ceni, tako da bi mu bilo i lakse raditi zemlju i imao bi 3-4 puta vecu povrsinu. Oni su ocekivali u rangu od 150 do 250.000 evra sto je tada vredelo vise nego sada.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sada to ne vazi, drugar ceka da mu plate njivu tj vocnjak i zgradu koja je registrovana na firmu i cena je smesna

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.chron.com/local/article/Would-you-like-a-side-of-glitter-with-that-burger-15423217.php

 

Ne znam da li je ovo prava tema, ili Covid 19, ili funny nesto :D 

 

Najjace mi sto su im stavili one neke odstojnike na tockove, da ne mogu prilaziti i pipkati :lol:

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...