Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

On 6/14/2020 at 11:39 AM, totti said:

Dakle, treba baciti jedno 200 atomskih bombi i da svi odemo u 3 lepe više

Kad sam prizvao Klintona pre par meseci covek me napao kao da sam ja 99te bombardovao Srbiju :D

A gle ovo.. 200 atomskih.

Sta ti je titula princa, zasticen ko mali janjicar Dacha. :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/3996434/ljubovija-kisa-padavine-poplave.html

 

"Ова киша која је пала јуче у току дана, само у овом месту преко 210 литара, за пет дана 360 литара, а од првог јуна 460, што су годишње падавине, то се јавља једном у 100 година", рекао је Пузовић.

 

Ovo samo političar može da izgovori i u to da neuk čovek poveruje.

Za sve vas, mostovi se i projektuju na povratni period od 100 godina  što u prevodu znači da se upravo projektuju da MOGU da izdrže ovu količinu vode!!!

Ovde je u pitanju druga stvar, nemar i neodržavanje rečnih korita koji su se izlili, kao i nepostojanje odbrana od izlivanja na kritičnim mestima.

Ali kako ste glasali, tako i kusajte. Mi smo lud i glup narod.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja vidim brana nije pukla nego se preliva, tj vodostaj je iznad zaustave.

 

Ima znanja kod inženjera, odradi posao, i onda se radi "uštede" projekti stanje.

 

Pucanja mostova, rušenja zgrada, i sličnog imate u čitavom svetu, neke stvari su loše napravljene, neke su u svom veku preživele preopterećenja, zemljotrese, smaknuća tla, neke imaju nevidljive strukturne anomalije. Sve ima neki rok trajanja i neki Prag izdržljivosti.

A ovo što se istreslo na centralnu Srbiju je zaista potop od kog efikasne odbrane nema. I Misisipi je potopio Ameriku.

Gledam BBC Earth, prirodne nepogode, nema tu odbrane, ako padne ovolika količina vode ona mora negde da ode, strada sve na njenom putu.

Osnovno je ne graditi objekte u plavnim zonama, zonama klizišta i odrona.

Nisam ni na ove izbore izašao ako neko ima nameru da proziva za botovanje..

Nisu političari krivi što Marko istresa smeće i šut u reku, kad Marko bude čuvao reku, imaćemo i druge političare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ovde prozivanja za botovanje jer je na FLCS Forumu normalno iskazati svoj stav. :thumbup:

Isto tako, nema priča o politici na Forumu, pa samim tim ovde završavamo pominjanje izbora/glasanja ili bilo šta slično. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...