Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

 

Srbija bez lekara i zubara?
 
...

Na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje trenutno je više od 2.000 doktora i oko 100 lekara specijalista.

 

 

Mislim da bi to trebalo da shvate i oni "lekari" koji misle da su bogom dani. Titulu doktora, kako ih mnogi nazivaju, nisu ni zasluzili, niti zasluzuju, do jer je doktorata je mnogo teze stici nego zavrsiti medicinski fakultet.

 

Cast izuzecima, ali stanje u zdravstvu se nece promeniti sve dok na mesta vecine "lekara" ne stignu novi ljudi, koji ce hteti posteno da rade, i da postuju Hipokratovu zakletvu, jer je vecina od korupcije i nerada zaboravila istu... (cast izuzecima, kojih je manje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i iz mog okruzenja ista prica... Par drugara/drugarica lekara je pobeglo glavom bez obzira odavde, uglavnom za Nemacku gde su dobili odlicne uslove za pocetak.

Pre neki mesec otisla je prvo verenica mog extra prijatelja (lekar opste prakse), a sa njom (naravno) i on, diplomirani inzenjer masinstva. Takodje u Nemacku, super su se snasli... Koliko mi je zao sto sam dobio jos jednog "virtuelnog" prijatelja, toliko mi je drago zbog njih jer znam kroz sta su prosli ovde.

Oj, Srbijo, medj' sljivama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg Ivane, ali kod nas nikad nisu nikog cenili ko zna, pričao mi sudija jedan koji mi držao praksu, za njegovog kuma, koji je završio medicinu sa prosekom 10, i još neke stvari nemam pojma šta da te pogrešno neinformišem, i posla nigde, a to su valjda bile 70 pri kraju, i on lepo uzme od ćaleta svog 200 dolara, i pravac za neko mesto u americi, tamo se cimao, u 15 kvadrata, učio, radio po ceo dan i noć, nije imao ni krevet spavao na gajbicama od piva poređane, i danas je nemam pojma tačno koj na listi među najboljim doktorima Ameike, drži svoju privatnu bolnicu, kuće na plažama, besna kola, naše znanje se očigledno toliko ceni vani, mada ovde samo prevare dobro prolaze, pa ako si snalažliv u tome, uspećeš i ovde super, kakav je danas narod ovde, klinci bi sve uradili za sitnu kintu, klinke takođe, stariji bi uradili sve da prehrane porodicu, ako dođeš ovde do neke kinte lako možeš da upravljaš ovim bednim narodom, baš gledam tako neke primere kako su odradili, mada vidim da sad i ako imaju pare nisu baš na lepim mestima :) 

Da ježim se splavova, kad odem tamo i vidim njih 10 koji nemaju ni 18 godina a potroše nečiju platu za jedno veče, deru se pišaj po sirotinji, a klinke koje se "maze" sa starijim "lepim" čikama, tipa ružan je ali je dobar u krevetu, on me beje ja brojim pare :) Kad sam video šta mi neke drugarice rade sve za pare, a još tako mlade i bez iskustva ušle u te vode,a setim se kad su bile mala deca, ko što su i sada muka mi da ih jašu matorci, ali novac vrti gde burgina neće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste, odosmo u q***...

Nego, moze li za ciku neki kontakt drugarica :laughing: ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, moze li za ciku neki kontakt drugarica :laughing: ?

Dovešćemo ih u salon i reći da je to naše ortački, primiće se 100%  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

041 200 200 :D

Otpada, iskljucili mi pocetnu nulu :laughing: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi one su već sve zauzete sa čikama tako da su svi izduvali :) Ovaj ali ima jedna mala 96, tako sa vremena na vreme cima je moj drug i brat, pa eto ko oće može broj pa nek je cima, malo kola ovo ono, ima nekog dečka 95 godište , al se beje sa svima.  :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nego, moze li za ciku neki kontakt drugarica :laughing: ?

Dovešćemo ih u salon i reći da je to naše ortački, primiće se 100%  :laughing:

 

Iskustvo, nema sta... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sam ovo sad beli, i strašno je to, mislim kao beda i ti fazoni slabo verujem u to, jedna drugarica nije nikad imala pare, roditelje užas otac narkoman zavisnik od heroina, majka se bavi još gorim stvarima, a ona je čistila ljudima stanove, delila letke, radila gomilu sitnih i poštenih poslova, i uz te uslove završila fakultet, naravno sve vreme se brinula i o svojim " roditeljima", a kako izgleda mogla je da širi noge svim mogućim buržujima za 300 evra a ne za 10 i farmerke. tako da te što to rade uvek imaju i drugi izbor, ali jelte što čistiti stanove. šetati tuđe pse i ostalo kad mogu da raširim noge, primim pare i ćao zdravo. A još gore ove drugarice o kojima sam pričao da su zauzete sa čikama da ih tako nazovem, mogu roditelji da im budu, imaju i same para i više nego što bi trebalo, pa opet to rade. Osim ove male 96, ona je uvek za đabe, ta pare nije tražila jednostavno izgleda voli da je stalno neko beje. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nas raznih, recimo drugar ima sestru koja je od osnovne skole krenula nekim cudnim putevima,sa 15 imala udes sa nekim matorcem u njegovom mercedesu,  sa 16 se udala, sa 20 vec imala dvoje dece, onda se sa 25 setila da nisa u zivotu nije videla osim ku*** i krenula da izlazi, da se druzi sa drugaricama i da trazi momke ... sad negde na moru cisti pistolje i od svoje plate izdrzava roditelje i 2 brata neradnika i njihove zene i decu, svi znaju sta radi i kako, ali nikome ne smeta jer evrima se u zube ne gleda !!! A kad dodje kuci na odmor prica kako radi u kaficu za 300e i da je mnogo tezak taj euro koji se zaradi tamo dole !!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Užas brate užas, kad si spomenuo to već za decu, ima tu par devovčica iz mog kraja da kažemo koje su već sa 15, 16 rodile decu, još gore što ti njihovi momci, danas verenici muževi su već budući propali slučajevi, koji su stalno ili po zatvorima ili na čekanju za zatvor, plus nema šanse da ti pruže išta u životu svojoj deci, i ženama, jer ne mogu ni sebi, pa kapiraš kojim putem onda kreću tada te iste klinke :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...