Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Pre neki dan na NBGD...30 stepeni u hladu, ali Nova Godina stiže ranije izgleda :D jer je sve bilo spremno za kačenje novogodišnjih ukrasa na banderu:

 

IMG_20180919_124151.jpgIMG_20180919_124204.jpg

IMG_20180919_124159.jpgIMG_20180919_124207.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu oni moroni, nego mi, prvo oni koji zarad malo sitnih pogodnosti od vlasti prihvataju sve što nam se dešava kao nešto normalno, a zatim i mi ostali koji smo sise da na bilo koji drugi način osim preko društvenih mreža izrazimo bilo kakav vid otpora ovakvom za'ebavanju. Uvek se iznova iznenadim šta sve može da prođe kod ovog naroda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisu ni trebali da skidaju od prosle godine,kako kazu to sve led tehnologija,to skoro i da netrosi nista struje,ma samo bahato,kad smo  jaka i bogata drzava:rant::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neku godinu gledao sam za sebe par novogradnji u tom delu oko Krusevacke, Gospodara Vucica i iznad ka Crvenom Krstu, ima ih stvarno interesantnih i lepih.

Ali je problem sto su em ulice vrlo cesto uske, em su kuce/nove zgradice nabijene jedna do druge, na samoj ulici. A tek sto ima cirkusa sa novogradnjom, neke stvari koje sam vidjao su za "Verovali ili ne". Pogotovo taj deo oko okretnice trole 22 i crkve, pravo je pitanje kako neke stvari uopste prodju do upotrebne dozvole.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta novogradnja investitora koji zidaju jednu ili dve zgrade je uglavnom veoma loše rešena. Kupe stari objekat na parceli, sruše ga, na tom mestu sagrade mnogo veći objekat od onog starog. Sve se to kači na istu infrastrukturu (pa tako i te tada već preuske ulice za toliko novih stanara, novih automobila), bukvalno sa vrata ulaza u novi objekat odmah izlaziš na ulicu...

 

Ima novogradnje koja je ok, koju prave mnogo krupniji igrači, ali su stanovi na tim lokacijama (West, A-Blok...) otišli sa cenama kvadrata u nebo. Ispade da danas ispod 2.000 evra po kvadratu nemaš šta da gledaš po NBGD ili bilo gde sa ok lokacijom. Postoje stanovi koje pravi država (GDS - Građevinska direkcija Srbije), kao sada trenutno u Zemunu (''Zemunske Kapije''), prekoputa Policijske Akademije. Oni su kao trebali da budu sa cenama nešto ispod tržišnih, kad ono... Još su imali ranijih projekata gde su se obrukali (neke zgrade u Stepi, ili one ''smrdljive'' u Ivana Ribara).

 

Ko treba u ovo vreme da kupuje stan u novogradnji, faktički ispod 100k evra ne treba ni da uopšte razmišlja, a ako krene u priču treba da planira na kredit od oko 120k-130k evra...što je za naše uslove nemoguće.

Mada, ipak grešim...jer očigledno ima dovoljno ljudi kojima to jeste moguće, pa se zato i zida i prodaje po tim cenama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Beču su cene nekretnina u novogradnji dostigle cenu 6.000-8.000€ za kvadrat - i to na periferiji
Isto se pitam - ko to plaća i kupuje, ali se toliko gradi da sigurno i ima tržišta (po njihovom zakonu kad se odobri azil, ovi migranti moraju negde da se usele). Pritom, država se potpuno povukla kao investitor, već par godina isključivo privatnici grade.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, neshaoct said:

Ispade da danas ispod 2.000 evra po kvadratu nemaš šta da gledaš po NBGD ili bilo gde sa ok lokacijom.

Poprilicno vazi za nove fancy blokove (licno nisam ljubitelj istih, sa gomilom ljudi i vozila). Ali imalo je itekako do relativno skoro, prilicna ponuda a smanjena traznja, rupa sa cenama, od 2008. i SEKE su samo padale. Navodno opet krecu da rastu, sada manje pratim situaciju posto sam zavrsio pricu pre par godina. Npr. u krajevima gde je cena u piku isla blizu 2000 EUR, moglo je da se pazari za 500-600 EUR manje. Jos ako imas sto veci deo kesovine, opusteno. Ima korektnih, manjih zgradica na lepim lokacijama, samo treba biti uporan i naci korektan kvalitet, tj. odnos kvalitet/cena i juriti direkt investitora (ne agencije ili posrednike) za dogovor oko cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam... meni džaba i da je kvadrat 1000€ u super kvalitetnoj gradnji, ako mi je komšiluk i okruženje kretensko.
Zamisli da živiš pored stadiona... Ili ne daj bože još gore da ti je onaj narkoman Axic komšija
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su sve metode da naši privatni investitori uštede na kvalitetu...čudo jedno. I što je ''najbolje'', nešto uopšte ne može da se vidi na prvu loptu, a nešto nikada.

 

Npr. u elektro instalacijama umesto da bude kabl 3x2.5, svuda stave (cela zgrada, svaki stan) 3x1.5. Razlika u ceni između tih kablova po jednom metru je skoro duplo. A, mnoooogo metara naravno treba za jednu zgradu sa 30-40-50 stanova. I, to ne može nikada da se primeti, osim ako se ne posećuju radovi dok još stan nije gotov i tom prilikom ne obrati pažnja. Nakon toga, tj. posle useljenja, primetiće se po tome što će malo-malo osigurač da ispada...a, onda se vidi da su na tabli sve isti osigurači, sve npr. automatski osigurači od 16A...i to ne oni koji su po komadu 2 ili malo preko 2 evra, nego oni koji koštaju oko 100 kinti.

 

Kvalitet pločica, parketa, sanitarija...to i može da se vidi.

Ili zidovi...najjeftinja glet masa koja se nanese tek da je ima, preko toga jedan premaz krečenja sa poludisperzijom (skida se i sa najmanje vode)...i takav kvadrat prodaju za 1.000 evra, a ne košta ih ni pola te sume.

Pa, onda ''podmazivanja'' gde treba da se već napravljena zgrada legalizuje, ''podmazivanja'' da se (pre nego je zgrada legalizovana) priključi na struju...mada takve investitore i ne zanimaju preterano kreditni kupci, nego oni za keš.

Fasada demit, tj. stiropol koji posle 7-8-10 godina ''izgori'', počne da se kruni, otpada...popravka tehnički ne postoji nego skidanje fasade, pa stavljanje nove.

 

Skoro o ovome razmenio koju sa jednim članom Foruma, i da čovek ne poveruje čega se sve on nagledao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam na gradjevini i to mi je usustini i struka za koju sam se skolovao iako nisam zainteresovan vise da radim u njoj i moglo bi to dosta jeftinije i kvalitetnije uz istu zaradu da imamo sposobne ljude da rade. Ali nivo budalastina koja se moze videti je neverovatna. Imao sam priliku da radim u zgradi gde je pod toliko bio nakrivljen da smo na jednom kraju sprata stavljali 10cm stirapora i nekih 15cm izravnavajuceg sloja dok su na drugom kraju smislili da izolacija mora ipak da se stavi pa je stavljeno neko presovano s***** od 2cm i na to su nalepili plocice direkt. Ili prosto receno, patos je bio nakrivljen samo nekih 25cm. Kad je cela zgrada zavrsena onda su shvatili da svaki bojler ima prikljucak za struju od gore, ne od dole, pa umesto da te bojlere odloze za narednu zgradu i uzmu nove za ovu, resili su da razlupaju plocice u svakom kupatilu da bi sproveli zice dole. Stepenice su toliko bili sposobni da izbetoniraju da je svaka bila drugacije visine pa kad se radila keramika na kraju da bi se izvukla greska i napravi svaki stepenik jednake visine, na jednom spratu je izgubljen jedan stepenik :D U drugoj firmi sam imao priliku da zamenim vodju "brigade" pa smo umesto petorice i 6 radnih dana isti posao radila nas trojica za 2 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/24/2018 at 11:30 PM, YUgisa said:

U drugoj firmi sam imao priliku da zamenim vodju "brigade" pa smo umesto petorice i 6 radnih dana isti posao radila nas trojica za 2 dana.

:D:D I, verovatno nikada više nisi dobio tu priliku :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...