Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Pogrešno se tumače ti datumi. U originalu piše "best before" znači da proizvođač garantuje svojstva proizvoda u tom roku, ali to može da se koristi/konzumira i posle tog roka, a koliko to već ne znam, zavisi od robe do robe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam Karleuša, već ''samo'' doktor: ''Vaš sin je mrtav. Umro je od bolesti koja je iskorenjena pre 100 godina''

 

NM5k9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTm1JN01EQV8vMWFjY2UyOTA4NWU1MWM5MzRkZGMzNWI0ZTU4OWUzYmEuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB.jpg

 

Zbog komplikacija malih boginja u Srbiji je umrlo 12 osoba, među njima je bilo i dece i odraslih, medicinskih radnika, potpuno zdravih osoba pre nego što su se zarazile... Kolektivni imunitet je opao, jer roditelji, vođeni pogunim stavovima antivakcinalista - da MMR vakcina izaziva autizam, ne žele da vakcinišu svoju decu. Među javnim ličnostim koje šire takvu suludu i opasnu propagandu je i Jelena Karleuša i ovaj blog upravo je ''prst u oko'' svima onima koji i dalje tvrde da decu ne treba vakcinisati, dok se zaraza širi, a ljudi oko nas umiru... U tekstu, objavljenom na portalu ''Buka'', jedan bloger (pišući iz perspektive doktorke) odgovara na tvrdnje Karleuše i njenih istomišljenika. Tekst prenosimo u celosti:

 

6Nvk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWmpnN01EQV8vNWViYjc5YTE0MDQ4ODdkMWFjNjkxMzM3ZTk4NWE4OTMuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB.jpg

 

Vaš sin je mrtav. Žao nam je. Umro je od bolesti koju je medicina iskorenila pre 100 godina. Niste vakcinisali svoje dete i veoma nam je žao zbog Vašeg gubitka. Jelena Karleuša je bila protiv vakcinacije na fejsu i vi ste odabrali da svoje dete ne vakcinišete da ne bi dobilo autizam. Poslušali ste šta kaže pevačica o vakcinama i sad je vaše dete mrtvo. Uspeli ste u tome i Vaše dete nije umrlo kao autistično i poremećeno, nego je umrlo zbog banalnih ospica koje smo iskorenili pre mnogo godina upravo vakcinama, ali eto, Vaše dete nije primilo odgovarajuće vakcine, napala ga je ta vrsta ospica koja se vraća na velika vrata i uskoro će biti proglašena epidemija u celoj zemlji.

 

Žao nam je. Trebali ste kao roditelji da preispitate kompetentnost Jelene Karleuše i sličnih osoba koje pričaju o vakcinama i autizmu, o medicini i doktorima i teoriji zavere. Mi nismo Jelena Karleuša i razumemo da nam ne verujete, jer nemamo milion pratioca na Instagramu i Fejsu, ali vidite, mi smo samo doktori. Mi smo obični ljudi koji čitav život rade na tome da produže životni vek Vama i Vašoj deci, ali nismo pevači i poznate ličnosti, pa razumemo kad roditelji poput vas ne vakcinišu decu i onda Vaša deca umru od bolesti koje smo nekad davno iskorenili...

 

Screenshot_20.jpg

 

Znate niste Vi krivi. Nije kriva ni Jelena Karleuša. Budale imaju pravo na glas, na izražavanje i na mišljenje. Budale poput ljudi koji nisu završili srednju školu. Znate, gospođo, da Jelena Karleuša nije završila srednju školu? Znate li da ona nema diplomu iz zdravstva i da nije kompetentna da priča o vakcinama? Niste znali? Pa dobro sad je kasno. Vaš sin od šest godina je jutros umro. Temperatura je dovela do kolapsa pluća i nakon što smo pokušali da izvedemo traheotomiju na njegovom tankom i osutom vratu od čireva i osipa, on je nažalost umro na lekarskim rukama...

Jelena Karleuša nije bila tu da uslika i stavi na Fejs posledicu nevakcinacije, jer to ne bi skupilo milion lajkova, ali sada Vi imate priliku da objavite sliku svog sina koji je podlegao zbog toga što nije primio vakcinu. Kao što rekoh možete biti sretni jer nije umro od autizma. Autizam se dobija od vakcina, jel tako? To tvrdi Jelena Karleuša sa svojom školom, znanjem i sa dugogodišnjim iskustvom u vakcinaciji. Znamo da nismo ona i da nema smisla da Vam sad nešto govorimo, ali ako će Vam biti lakše, možete biti srećni, jer ste imali savršeno zdravog dečaka kojeg je ubila bolest iz prošlog veka.

Jelena Karleuša Vas je nažalost vratila u srednji vek. Ta žena i njoj slične vraćaju Vas u srednji vek i, sa svojim mišljenjima i snažnim dokazima koje su skinule sa interneta, odlučuju o sudbini Vašeg deteta. Nastavite sad sa svojim akcijama i glasovima protiv vakcina. Kad sahranite svog dečaka, objavite još nekoliko statusa o zlokobnom delovanju vakcina na ljudsko telo. Vi ste zdravi jel tako? Primili ste vakcine? Jeste naravno i nemate autizam, niste retardirani i nemate posledice na mozgu?

 

sCdk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT1dFN01EQV8vNDY4ZDg2MDhkOTc5NDEzNzgzZDg5NzBmNzkyYWY0YmMuanBnkZMCzQJCAIGhMAE.jpg

 

Zanimljivo je da Vi tako zdravi i normalni imate zaostalost koja je tipična za autizam. Jelena Karleuša isto ima zaostalost tipičnu za autizam. Ako pogledate bolje u rečnik, ponašanje i stav gospođe Karleuše, videćete, uz manjak obrazovanja, stručnosti i kompetentnosti na polju vakcinacije dece, takođe i zaostalost u svim ostalim područjima života. Naravno znamo, razumemo Vas - ona je diva, uspešna, zgodna, moćna i atraktivna žena, ostvarena na svim životnim poljima, a među njima je i polje vakcinacija. Naravno. Imate divan primer i nit vodilju uz jedan problem - Vaše dete je mrtvo.

 

Screenshot_21.jpg

 

Kako rekoh, ja nisam Jelena Karleuša. Ja sam obična doktorka, infektolog u Kliničkom centru za infektivne bolesti i viruse. Nemam Fejs i nisam na Instagramu, pa moj rad o bolestima koje iskorenjuje vakcinacija nije nikad podeljen i lajkovan na mrežama gde Vi i Jelena Karleuša provodite vreme sa svojim vestima iz sveta vakcina. Nažalost, nisam imala priliku poput Jelene Karleuša da objavim svoj rad i da podelim milionima ljudi informaciju kako će deca poput Vašeg sina uskoro umirati od niza bolesti koje je medicina jednom davno iskorenila...

 

Nisam Jelena Karleuša. Obična sam doktorica koja je upravo završila smenu, ide na večeru i posle toga u kino. Nemam potrebu da se nadmećem sa slavnim ličnostima i njihovim stavovima o vakcinama. Ja sam učila 10 godina medicinu, a potom tri godine specijalizirala svoj posao da bih mogla sutra da spasem dete poput Vašeg sina, ali vidite nisam uspela. Na mom fakultetu nisu me upozorili na Jelenu Karleušu i na njen uticaj u svetu vakcinacije i lekova.

Ona se razumije bolje od mene. Infektolog i imunolog, a pritom i diva. Jelena Karleuša Vam je pomogla da Vaše dete ne dobije smrtonosne bolesti, poremećaje i autizme, ali vidite nije bila tu dok se Vaš sin gušio od otečenog vrata i unutarnjih osipa u grlu i nije mogla da spasi Vašeg sina, jer ona nije doktor. Žao mi je, ali ta žena nema diplomu iz medicine, ali to svakako niko nije ni tražio, zar ne? Jeste li ikad preispitali Jelenu Karleušu i njeno znanje iz medicine? Jeste li seli s njom i pitali je odakle joj ideja da vakcine uzrokuju autizam? Jeste li je pitali gde je radila praksu i kod kojeg doktora je stekla osnovno znanje o sastojku svake od pojedinih vakcina za svaku bolest i za šta je jedna vakcina zapravo zadužena?

 

Hqtk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWm1RN01EQV8vZGJlZTE1NTJjNzRkZDg0ZjRmZTEwNTI3NWM3OTdkZWEuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB.jpg

 

Znate li da vakcina ne može uzrokovati autizam? Ne znate? Evo ja Vam moram reći da medicina još uvek nije razvila tako moćnu vakcinu koja u svom sastavu može da uzrokuje autizam, zaostalost, retardaciju i dugoročne posljedice...Nije moguće. Nisam videla u svom radnom stažu tako moćnu vakcinu, ali čula sam da je videla Jelena Karleuša te opasne vakcine koje imaju smrt u svom sastavu. Ne znam gdje ih je ona videla, jer ja nisam radila sa takvim vakcinama. Dala sam stotine vakcina i niko nije postao autističan, retardiran i mrtav od vakcine. Jelena Karleuša očito radi sa tim nekim opasnim vakcinama pa neće da vakciniše svoju decu.

Možda je videla vackine od Ace Lukasa u njegovoj torbi koje on sebi daje, pa je pobrkala da su to one iste koje dajemo Vašoj deci? Oh žao nam je, ne dajemo takve vakcine Vašoj deci. Vakcine u sebi imaju tragove originalne bolesti koja potom unesena u organizam, pa šalje informacije telu da ono može da stvori antitela i izgradi imuni sistem na taj način da, drugi put kad Vaše telo dođe u kontakt sa tom vrstom bolesti, ono jednostavno pojede i uništi tu vrstu bakterije ili virusa. Tako je prosto. Vakcina su oslabljene bakterije i kad se one u maloj količini daju, teraju organizam da proizvede antitela, da se sledeći put telo može jednostavno i bez problema obraniti.

 

Jelena Karleuša tvrdi da u vakcinama ima autizma, šizofrenije, ludila i bolesti za celu civilizaciju. Nažalost nema, a svi dokazi za njenu tvrdnju leže na internetu, nikako u službenim enciklopedijama zdravlja i nege bolesnika. Nisam nikad videla te vakcine o kojima priča ta žena. Da bi čovek postao lud potrebno je više od vakcine i manje od vakcine. Ludilo, autizam, retardacija, zakržljalost mišića, atrofija i deformacija ne dolaze u vakcinama i ne leče se vakcinama. Nemaju toliku moć te vakcine i njihova svrha je veoma prosta - da izgradite imuni sistem kod svoje dece, da ne umiru u ovom modernom vremenu od srednjovekovnih bolesti.

 

i5Lk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTm1JN01EQV8vOWMyMDIxMjM3NjE5YjZmMTZmYTM4MDVhMWRmYjY5YWMuanBlZ5GTAs0CQgCBoTAB.jpg

 

Žao nam je. Vaše dete i stotine drugih polako, ali sigurno umiru od srednjeg veka koji ste dopustili onog momenta kad ste odlučili svoj život poveriti Jeleni Karleuši i njenom stručnom mišljenju...

Mi smo kao doktori nemoćni. Nemamo pravo da Vas nateramo na vakcine. Nema potrebe. Vi imate Jelenu Karleušu i naš predlog je da sačekate njeno stručno mišljenje o ovoj temi. Mi smo neznalice, žao nam je. Vaše dete je samo jedno od niza dece žrtvi koje je vakcina mogla sprečiti i tek će epidemija narasti, jer vakcinacija je postala neobavezna i sad ste otvorili vrata srednjem veku u svoj život...

 

Nadam se da ćete vakcinisati ostalu decu, ali ne morate. Jednom sam pročitala divan status jednog uglednog doktora koji je završio medicinu i posvetio svoj život lečenju ljudi i dece: "Ne morate vakcinisati svu decu, samo onu koju želite da zadržite". Jelena Karleuša je vakcinisana, znate li to? Niste znali? Jeste, vakcinisana je kao i sva ostala deca protiv bolesti iz srednjeg veka. Kad bolje razmislim, ona je zaista upravu. Vakcina zaista ostavlja trajne posljedice na čoveka i nažalost s tim se moram kao doktorka na kraju složiti, jer imam dokaz ispred sebe - Jelenu Karleušu, Vaše mrtvo dete i Vama slične...

 

preuzeto sa - blic.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je vise ovakvih na ulicama.

 

Heluron, botoks i silikon su postali isuvise jeftini pa je jeftinije, brze i lakse uloziti u promenu izgleda nego lepo platiti sesiju kod psihijatra ako se vec ima neki kompleks ili poremecaj. To je takodje zanimljiva stvar da je kod nas terapija tabu, a prekomerna upotreba plasticne hirurgije nije.

 

Za svaki drzavni praznik ako izadjete u neki trzni centar mozete lagano barem 10 ljudi da vidite sa ociglednim i ruznim hirurskim zahvatima. Nemam nista protiv toga, stavise ko ne bi voleo da izgleda najbolje moguce, ali treba da bude uradjeno ukusno i lepo, a ne da se na kilometar vide neprirodne grudi, nosevi, jagodice i usta.

 

Ostatak performansa iz videa i roze zeceve ne vredi bi komentarisati :D podsetio me je na film kad jaganjci utihnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nafuvani maveni :D Moju drugaricu su par puta smarali telefonom da je osvojila botoks u lokalnom kozmetickom salonu :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automobili koji se pale bez ključa su opasni po život

 

engine start.jpg

 

Automobili sa sistemima paljenja bez ključa su izazvali smrt bar 28 osoba u SAD-u, a najmanje 45 osoba je doživelo povrede mozga, prenosi ''New York Times''. Ovi sistemi korisnicima omogućavaju da uđu u vozilo i upale ga bez vađenja ključa iz džepa. Iz istog razloga, pojedinci neretko zaborave da ugase automobil nakon što se parkiraju u svojoj garaži. Budući da većina američkih domova ima garažu u sklopu kuće, ove situacije mogu dovesti do trovanja ukućana ugljen monoksidom. Gotovo polovina novih vozila prodatih u SAD-u raspolaže sistemima korišćenja automobila bez ključa, pa NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) predlaže uvođenje procesa koji bi upozorio vozača da nije ugasio motor prilikom napuštanja vozila. Pojedini proizvođači već implementiraju sisteme koji automatski gase motor ako radi u prazno više od 30 minuta.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mokrom mostu u Hamburgu jurio 163 km/h, zatim postigao čak 221...

 

Hamburg

 

Tako to radi nemačka policija: 23-godišnjem vozaču Mercedes-Benza S klase oduzeta vozačka dozvola i auto, čeka ga drakonska kazna. U noći proteklog petka u Hamburgu, po vlažnom asfaltu, 23-godišnji vozač Mercedesa S klase, koji je policija već pratila neobeleženim presretačem s video nadzorom, na 53 m visokom mostu Köhlbrandbrücke preko Elbe, gde je ograničenje 50, jurio je brzinom 163 km/h. Zatim je, ubrzavajući prema centru grada, brzinom 180 km/h pretekao dva automobila i linijski autobus a na kraju je postigao čak 221 km/h. Tada ga je zaustavila policija, oduzela mu vozačku dozvolu i automobil, javlja Autobild.de. Čeka ga drakonska kazna, a da li će se automobil tretirati kao sredstvo za izvršenje povezanog krivičnog dela ili čak sredstvo za ubijanje, to će odlučiti sud.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pagani Zonda Revolucion kao prostorna pregrada u stanu

 

pagani-dnevna-soba 11.jpg

 

Dinamični obrisi nebodera i modernih imanja evropskih i ostalih doseljenika, baš kao i oni, nameću svoja pravila i zakone prostoru u kome su čelične kule zamenile gotovo sve prirodne lepote, međutim, čak i u takvom svetu, još uvek postoji dovoljno prostora da stvari odu korak dalje. Pravi primer predstavlja ova neverovatna instalacija u vidu crnog modela Pagani Zonda R trkačkog automoibla vrednog 1.5 miliona dolara, unutar jedne privantne stambene jedinice. Ova ''skulptura'', pre svega može biti klasifikovana kao dizajnerski predmet, makar nama, koji ne vidimo drugog izlaza iz ove ludosti.

 

pagani-dnevna-soba 1.jpg

 

Uprkos svom očiglednom razmetanju, ovakav pristup dizajniranju stambenog prostora došao je zbog toga što njegov vlasnik smatra da bi trabalo da poseduje originalnu dizajnersku karakteristiku svog doma vrednog osam miliona dolara. Sa 394 m2 otvorenog konceptualnog prostora, savršeno dizajniranog za zabavu i uživanje u neometanim pogledima na Atlantik, kao i mnogi moderni rasporedi današnjice, ovej enterijer ne dozvoljava previše razdvajanja između funkcionalnih površina.

 

pagani-dnevna-soba 111.jpg

 

Vlasnik ovog stana nije bio preterano oran da prihvati tipična rešenja, tako da je uposlio ''Artefakto'', dizajnerski raj iz Majamija kako bi sproveo u delo ideju koja ne predstavlja arhitektonski, ili enterijerno dizajnerski presedan. Postavljanje prelepog Pagani Zonda R superautomobila u enterijer stana pretvorilo je ovaj specijalni model u visokooktansku sobnu pregradu. Ovaj potez je takođe je učvrstio mišljenje ovog ozbiljnog kolekcionara automobila, da su neki četvorotočkaši, prava umetnička dela. Sa druge strane, ovakav potez osigurao mu je status jedinstvenog stana na svetu i prizora od koga zastaje dah.

Ovaj posebni ''zidni model'' ne predstavlja deo postojeće kolekcije vlasnika ovog enterijera, već je kreiran ekskluzivno za njega od strane Horacija Paganija, glavnog šrafa ovog italijanskog brenda. Svega 15 jedinica ovog modela kreirano je ikada, tako da ovaj čudni dekor dobija još jači dizajnerski pedigre.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...