Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Pa ovakvu buducnost, presipanje iz supljeg u prazno i slicne fore ... ili ovako ekoloski prihvatljivo odlaganje otpada

Ne gledaš širu perspektivu. Iz potoka u drugi potok, pa u reku jednu, drugu... I na kraju će otpad da završi u nekom moru. A mi more nemamo i boli nas uvo, nek' drugi onda razmišljaju o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je tu čudno, crkva je kriminalna organizacija kao i svaka druga. 

Pre petnaestak godina, keva je dovela popa da osvešta kuću u Opovu. Pop je inače došao iz Bosne, njegov sin se bahatio po selu, prevrnuo se kolima na ravnom mestu ispred moje kuće, pandur nas je izvukao iz kafane da vratimo auto na točkove a benzin curi iz rezervoara,  pijančio...

I tako ti u sred avgusta pop mene pita da li imam žara.  Ja reko,  evo baš ložimo sada da se grejemo na +40C, i baš kuvamo na smederevcu! Pitam ga: gde ti je alat, kako si krenuo na posao bez alata? Gde su ti briketići za paljenje tamjana? I tako, još sam ga napušio, keva je popizdela, hteo sam da ga izbacim, al reko ajde, da se ne zakrvim baš sa kevom, pa sam otišao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je crkva, drugo su "popovi" nemojte tako bukvalno da pišete ima ovde ljudi koji veruju u Boga i idu u crkvu.

 

ti Marko jel ima nešto na svetu da je tebi taman?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U čemu je problem, verujem u Boga, ali imam problem sa njegovom samoproklamovanom administracijom ovde. Jel dovoljno da pomenem neke, počevši od Kačavende, Peranovića, ne mogu više da se setim, pa do popova po parohijama. Nekako bih i povratio poverenje u crkvu, da su najoštrije osudili Kačavendu i ekipu, znači da su im oduzeli imovinu i dali nekome kome to više treba, kao na primer za nezbrinutu i bolesnu decu, a njih da su osudili na po 20 godina. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su već neki ljudi usko povezani sa drugim ljudima koji su se Boga davno odrekli, a vi sve gurate u isti koš, eto u tome je problem. Kod nas ima popova koji kažu koliko možete toliko date, a ima i onih čija je tarifa zavisno od posla recimo 10, 50 ili 100€, strogo € ... A narod ko narod, ne ume da napravi razliku pa onda dodje do ovakvih stvari ... Eto u tome je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovane kolege, braćo!

Ne sudimo drugima jer će i nama suditi.

Verujem, ali ne slepo.

U mnogome se slažem sa kolegom@marko.jovanovic. Daleko je to sve otišlo.

Međutim, nećemo naći svoj mir ako budemo išli u tom pravcu. Postaćemo poput njih.

Uostalom, ovo su teme u suprotnosti sa načelima foruma iako nije na meni da vas na to podsećam.

U tom smislu, u zdravlje!

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, @bane@ said:

@Mijailović P..Pametno zboris

 

kad sam ovo video pomislio sam da je neka tema o plinu.

:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahahah, i ja.

Ja ne osuđujem plinaše, sam bi bez problema terao na TNG, ali sam za sada na dizlo varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostaviti ovako malo dete bez nadzora

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKO STE NA ETIKETI OD VOĆA UGLEDALI CIFRU „8“, NE KUPUJTE GA! EVO, ZAŠTO

 

4875banana.jpg

 

Sigurno ste, pri kupovini banana, narandži, limuna obraćali paznju na etikete zalepljene na sam plod. Ali, da li ste ikad razmišljali šta one označavaju?
Pogledajte, na primer, bananu. Osim uočljivog logotipa, primetićete na nalepnici i kod koji se sastoji od brojeva. Upravo on donosi veoma važnu informaciju za potrošača. Iako GMO proizvodi nisu obeleženi, postoji trik koji može da vam pomogne da prepoznate GMO voće i povrće: Potražite broj na nalepnici proizvoda, koji se zove PLU (Product Lookup Number)

 

0.02.01.6cd6e5442f883bf1c2884df51ead7ab6fc881fb6a9b49f2adec36e07c99d5158_full.jpg   

Crveni delišes iz Tempa , Maxija

 

Ako je PLU četvorocifreni broj koji počinje sa 3 ili 4, to znači da proizvod nije GMO, ali je gajen po „intenzivnom“ principu, odnosno nastao je na farmi koja koristi hemikalije i pesticide. 

Ukoliko broj na nalepnici ima pet cifara koje počinju sa 9, to znači da je proizvod organski, uzgojen bez hemikalija, pesticida, odnosno genetske modifikacije.
Petocifreni broj, na početku kojeg stoji cifra 8. ''Osmica'' – je znak genetski modifikovanog proizvoda, odnosno neprirodno uzgojeni uz primenu genetske modifikacije.

 

izvor  http://malakuhinjica.com/?p=11447

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...