Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

To je tvoj ugao, a ugao verovatno svih ostalih koji imaju neki svoj biznis je "uzimaću maksimum koji mogu, daću radnicima što manje, a ako nastane neko žešće sr*nje, onda ću imati u šteku što sam zaradio od svog biznisa."

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bogisha, bas tako, ne rade svi za taj minimalac od 22500rsd, ima mmogo i onih koji rade za 12-13k..

Ne mozes reci da stanje nije bas tako lose, jer je katastrofa!!!! Sa fakultetom ti treba veza da bi se zaposlio i da imas platu da kazemo 40k, sta tu nije tako crno??

@igor realno u tvojoj struci jedino mogu da se uzmu lepe pare (koliko sam skontao ti si programer ili nesto tome slicno)

Jednostavno je doslo vreme da ili si programer ili zavrsis bilo sta drugo i bezis iz zemlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni često dolaze da predaju zahteve za auto kredite i nekad se frapiram koliko su plaćene pojedine pozicije, pogotovo u državnoj službi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor realno u tvojoj struci jedino mogu da se uzmu lepe pare (koliko sam skontao ti si programer ili nesto tome slicno)

Jednostavno je doslo vreme da ili si programer ili zavrsis bilo sta drugo i bezis iz zemlje

 

Plaćenija je moja struka debelo u drugim zemljama, ali negde drugde su i veći troškovi života, nema besplatnog školovanja, mora stan da se plaća..ima tu dosta stvari.

 

A jesam programer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radnica, koju sam zadnju zaposlio u svojoj radnji, na prethodnom poslu radila je ne prijavljena i imala je mesečnu platu od samo 7000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo posle 15 da radimo ravnjajuči sloj i keramiku u hali od 500m2,pošto za toliko psooa trebaju još 4 fizikalca nije prošlo ni pola sata od kad smo oglaisli da tražimo radnike za taj psooa,a pozvalo nas njih 14.Ne pitaju kolika je dnevnica samo da rade.Evo ja sam završio fax u roku nsam bio neki student prosek 8,7 i nema posla,posa ne mogu da nađu ni oni sa porsekom preko 9,5,a bilo ih 4 u generaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo posle 15 da radimo ravnjajuči sloj i keramiku u hali od 500m2,pošto za toliko psooa trebaju još 4 fizikalca nije prošlo ni pola sata od kad smo oglaisli da tražimo radnike za taj psooa,a pozvalo nas njih 14.Ne pitaju kolika je dnevnica samo da rade.Evo ja sam završio fax u roku nsam bio neki student prosek 8,7 i nema posla,posa ne mogu da nađu ni oni sa porsekom preko 9,5,a bilo ih 4 u generaciji.

 

Koji fakultet?

Prosek 8.7 jete visok, ali realno najbitnije je šta znaš da radiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene interesuje na kom to fakultetu 8.7 nije neki prosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da su kratke relacije u pitanju, čim je toliki prosek

Ahahaham totti kraljino. Da nisi slučajno adminisrator na dnevnoj dozi buraza, to je u tom fazonu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene interesuje na kom to fakultetu 8.7 nije neki prosek.

 

Meni nikad nisu tražili prosek sa fakulteta za posao, štaviše imam kolege koji ni nemaju fakultet, ali odlično obavljaju posao.

 

A koliko je 8.7 loš prosek govori to da je tokom moje prve 2 godine fakulteta uslov za stipendiju bio prosek od 8.5. Kasnije su podigli na 9 da bi smanjili broj studenata koji primaju stipendiju.

 

A evo i par pozicija gde se traži prosek (navešću za moj fakultet):

 

  • Mesto saradnika na fakultetu - minimalni prosek 8
  • Mesto asistenta na fakultetu - minimalni prosek 8.5
  • Par "zvučnih" programerskih firmi na koje sam naleteo i to isključivo za seniorske pozicije, minimalni prosek 8

Da se razumemo daleko od toga da ja smatram da je prosek ocena na fakultetu nebitan ili da omalovažavam isti (ja sam imao tokom osnovnih studija 9.23, na masteru 10 i za sad na doktorskim 10), ali daleko od toga da se po tome biraju ljudi i da je presudno.

 

Pa i znam par ljudi koji su učili napamet kod mene na fakultetu, završili sa ~9 i sad pljuju državu i sve ostalo što nema posla za njih, a neće da prihvate da ništa ne znaju da rade.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi nece da rade za taj minimalac.Evo kod zene u firmi nemogu da nadju radnike i kasire.Plata je 24000din +putni troskovi +topli obrok+bonus ako se ostvari.Sve redovno i dogovoreno ispostuju zena mi radi godinama tu(u pitanju je megamarket).I dodju cuju kolika je plata i okrenu se i odu.Daleko je to od dobrog ali zar je bolje lezati kuci ili raditi.Kako god se vi slozili ljudi su se ulenili i mnogi nece da rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa i znam par ljudi koji su učili napamet kod mene na fakultetu, završili sa ~9 i sad pljuju državu i sve ostalo što nema posla za njih, a neće da prihvate da ništa ne znaju da rade.

 

 

Ja sam fax zato napustio, nismo se mogli sloziti profesori i ja da gradivo ne trebam da znam napamet od reci do reci, nego da mogu da znam svojima recima da objasnim teoriju koju razumem. Nazalost moj mozak tako ne funkcionise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo neki Zrnketov  :laughing: uval'la, prebac'la, snim'la, plan'na, slan'na ...

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8.2.2016. at 0:12 PM, totti said:

Pa dobro bre, odakle ih vade više... :no

 

Paaaa, posto je NS u pitanju, mogu da kazem da nije nista cudno, ima iha ovdje kolko oces!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kec i iz rukava. :D

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahahaha strasno ovaj me bas nasmeja :thumbsup:

a sinoc sam gledao ovog ljudinu jovu direktora,kakav je on mozak,sta bi Novi Sat bez njega,hahaha

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...