Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

A sta kaze zakon? 

 

4. PRIJEM STRANCA U DRŽAVLJANSTVO
– Stranac kome je shodno propisima o kretanju i boravku stranaca odobreno stalno nastanjenje u Republici Srbiji, može na svoj zahtev biti primljen u državljanstvo Republike Srbije, pod uslovom:
da je navršio 18 godina života i da mu nije oduzeta poslovna sposobnost
da ima otpust iz stranog državljanstva ili da podnese dokaz da će otpust dobiti ako bude primljen u državljanstvo Republike Srbije
da je do podnošenja zahteva najmanje tri godine neprekidno imao prijavljeno prebivalište na teritoriji Republike Srbije.
– Podnosilac zahteva pored gore navedenih dokaza prilaže i:
overenu kopiju odobrenja za stalno nastanjenje u Republici Srbiji
overenu fotokopiju lične karte za strance
potvrdu - garanciju nadležnog inostranog organa da će otpust dobiti ako bude primljen u državljanstvo Republike Srbije a u slučaju da je već otpušten iz stranog državljanstva rešenje o otpustu iz stranog državljanstva
dokaz o uplaćenoj taksi: tarifni broj 39. Za rešenje o prijemu u državljanstvo-Ostali slučajevi prijema- vidi tabelu (Word, PDF)
– Stranac koji je najmanje tri godine u bračnoj zajednici sa državljaninom Republike Srbije i kome je odobreno stalno nastanjenje u Republike Srbiji može biti primljen u državljanstvo Republike Srbije ako podnese zahtev za prijem, uz koji pored gore navedenih dokumenata prilaže i:
izvod iz matične knjige venčanih (ne stariji od 6 meseci kao dokaz da je najmanje tri godine u bračnoj zajednici)
dokaz o uplaćenoj taksi tarifni broj 39. Za rešenje o prijemu u državljanstvo-Ostali slučajevi prijema- vidi tabelu (Word, PDF)
– Iseljenik i njegov potomak mogu biti primljeni u državljanstvo Republike Srbije ako su navršili 18 godina života i nije im oduzeta poslovna sposobnost, ako podnesu zahtev za prijem u državljanstvo, uz koji pored gore navedenih dokumenta prilažu i:
izvod iz matične knjige rođenih za pretke koji su rođeni u Republici Srbiji i imali državljanstvo Republike Srbije
dokaz o uplaćenoj taksi vidi tabelu : tarifni broj 39. Za rešenje o prijemu u državljanstvo-Ostali slučajevi prijema- vidi tabelu (Word, PDF)
 
Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jbš ti to šta kaže Zakon i Ustav ovo je baš bilo bitno, vudiš da se susjedi naoružavaju, treba neko da nas brani :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je vest iz 2012. godine, čak je i dokumentarac snimljen gde je poseban akcenat stavljen na fabriku gde se proizvode Apple proizvodi, mislim da se zove Foxconn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je vest iz 2012. godine, čak je i dokumentarac snimljen gde je poseban akcenat stavljen na fabriku gde se proizvode Apple proizvodi, mislim da se zove Foxconn

 

Ma znam da je stara vest, nego se naši političari hvale da smo Kina u Evropi, za one koji ne znaju šta to znači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi nas ebu pa ne vade...

B92: "Niš koncert Svetlane Ražnatović platio 2 dinara" http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=01&dd=15&nav_category=12&nav_id=1085665

Al' mi zanimljivo što je i meni, kao i mnogima u komentarima pala na pamet ista asocijacija - mala nužda jedan, a velika dva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukrao mi neko iz hodnika akumulator i polovne patike ... ovako direktno su me jednom napali drogirani cigani da mi izotimaju pare, ali sam izvadio boxer i pobegla obojica, jedan udario u trafiku i pao dole :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi je jasno zasto je Joshijev Stilo chipovan, 100% je bio jedan od ovih iz italijanske policije (kao sa snimka) iako tvrdi da je njegov iz Nemacke. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem na biro da se prijavim, popunim onaj obrazac, licnu, diplomu.. sve im dam.. pita me jel studiram? Kazem ne.. a ona, DAJ MI POTVRDU DA NE STUDIRAS!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? Alo zenska glavo, sta cu koji biiip ovde ako studiram??? Ko ce da mi da potvrdu da ne studiram????? Da obidjem sve fakultete u drzavi i da trazim potvrdu da nisam upisan???

Kakvi slepci ja ne verujem, ko ovde ne poludi, taj stvarno nije normalan!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...