Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Stigla u Nemačku nova radna snaga:

 

Daimler nudi obuku za izbeglice u Nemačkoj

 

mercedes%20logo.jpg

 

Kako piše Mojauto, Dajmler je najavio da će u svojoj fabrici u Štutgartu početi da nudi radno iskustvo i časove nemačkog jezika za izbeglice sa idejom da obuči nekoliko stotina ljudi za rad u njihovom pogonu. Za početak će 40 izbeglica učestvovati u dvonedeljnom programu, a Dajmler namerava da ovaj sistem proširi i na druge nemačke gradove. ''Imigracija je prava prilika za Nemačku'', rekao je Vilfred Port, šef ljudskih resursa u Dajmleru. ''Sa ovim radnim iskustvom, nadamo se da ćemo izbeglicama moći da ponudimo zaposlenje bez birokratskih problema.'' Nemačka očekuje dolazak barem 800.000 izbeglica do kraja godine, pre svega iz ratom pogođenih Sirije i Avganistana. Dajmler nije jedina firma u Nemačkoj koja nudi zaposlenje izbeglicama već su slične programe pokrenuli i Siemens i BASF.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Izbeglice na školovanju u Mercedesovim fabrikama

 

mercedes%20skole.jpg

 

Dva meseca nakon što je prvi čovek Mercedesa Dieter Zetsche najavio da će izbeglice biti pokretač nemačkog privrednog čuda, Daimler pokreće program školovanja za izbeglice.

''Bridge intern'' program je zajednički projekat Daimlera i nemačke vlade, odnosno agencije za zapošljavanje, a uključuje 14-nedeljno školovanje izbeglica. Program obuhvata lekcije iz nemačkog jezika i specifičnih stručnih znanja, a pomoći će asimilaciji izbeglica u nemačko društvo. Prvih šest nedelja školovanja finansira nemačka vlada, a drugih osam Daimler uz obavezu plaćanja minimalne plate svim polaznicima.

U jutarnjem delu nastave koje startuje u 6.00 sati polaznici uče o logistici i proizvodnji, a nakon pauze u popodnevnom terminu formiraju se grupe od po 10 polaznika koje uče nemački jezik i pripremaju prijave za slobodna radna mesta.  Program nije specijalizovan za izbeglice iz Sirije već su dobrodošle i one iz Avganistana, Eritreje, Gambije, Nigerije i Pakistana. Jedino ograničenje je starost polaznika - školovanje je predviđeno za one starosti od 20 do 51. godinu. Program je već startovao u fabrici u Štutgartu, a obuhvata 40 polaznika.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da verujem koliko je ovaj čovek u trafici GLUP!!!! Alo bre jeb.ale te pare i roba......!!!!!

Pa živ je samo zato što ovaj mamlaz nije imao muda da ga izbode ili je bio dovoljno svestan da nema računicu da robija za siću!

Naježio sam se!!!

5 minuta mu život na kocki i on ne odustaje a očigledno nema snage da se izbori sa napadačem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma idi u q digla mi se kosa na glavi.

Tesko je biti pribran u ovakvoj situaciji,mozda je matorac bio uplasen kad je tako reagovao a mozda je samo ludo hrabar,ko ce ga znati.

 

Nas zakon je takav kakav je.Covek bi trebalo da ima pravo da mu saspe sacmaru u glavu cim je preskocio trafiku.Ovako sad kako je treba se samo skloniti i dati im sve sto traze...Ukoliko se uspes obuzdati,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo snimak čekam kad će da ovom bilmezu doqurči i izbode matorog.

Auuuu kako li je njemu bilo u tim trenucima ali je u ovom slučaju za moj pojam iapao budala...

Nema para zbog kojih je trebao da reaguje na ovaj način...nemam reči!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, različite su ljudske reakcije... Ja sam napadnut u oružanoj pljački pre nekih 15-ak godina, uz to isprskan suzavcem po očima kad je odlazio sa plenom, i opet jurio tog lika do kola bez tablica koja su ga čekala. Debeli je trčao brže od mene

U lokal sam se vratio tako što sam pipao zid zgrade i išao po sećanju, a nedelju dana posle toga nisam mogao da se umijem. Na sreću, nahvatani su posle 10 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa nije vredno para.

Ljudi u momentu odreaguju kako odreguju a posle kad se smire strasti počinje drugačije da se misli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime,ne mozes tako pricati... U sustini si u pravu,ali ne daj Boze da se neko od nas nadje u takvoj situaciji,ko zna kako bismo reagovali. A ovaj jadnik je mozda sve sto je imao ulozio u tu trafiku i onda treba da dodje neki bilmez da mu se usere u zivot... Mozda mu nista u trafici nije osigurano,pa brani kako zna i ume,mozda se uplasio za zivot... Jbm li ga,nezahvalno je bistrog uma pricati o ovim stvarima. Inace se slazem sa onima koji tvrde da treba doneti zakon koji ti daje odresene ruke u ovakvim situacijama... Verovatno bi mnogi to zloupotrebili ili krivo tumacili i sprovodili i kad ne treba,ali bi svakako bilo manje ovih sranja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napad je najbolja odbrana, da se nije odbranio napadac bi se sigurno vracao ponovo... Da vredi umreti za ovako nesto, naravno da ne, ali ne moze ni covek samo da sedi i gleda... Vec dva slucaja sam cuo od prijatelja mojih roditelja, da uhvate lopova, dodje policija i prvo je da pitaju lopova da li su ga povredili :2guns::turned: Stitimo lopove a ne posten narod, ne slazem se da treba dozvoliti ubistvo ako ti se nadje neko na privatnoj svojini, ne bi trebalo da se brani savladjivanje kriminalaca bez obzira na posledice koje trpi... Samoodbrana i dovidjenja. Kevina koleginica je dva puta uhvatila istog lopova u kuci, drugi pu su bili tu i njen muz i 3 sina, ovi ga izlemali i bacili nekoliko kilometara od grada u njive :laughing:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojim se da je ovo tek pocetak, koliko je ,,izbjeglica,, u ovih pola godine uslo u eu ne bi me cudilo da se ovo dogadja svaki dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako nešto se dogadja svaki dan u Siriji, Iraku, Avganistanu, Libiji, dogadjalo se i kod nas, ali nije se dogodilo u Francuskoj... Ali djavo uvek dodje po svoje! Žalosno je samo što gine običan narod.

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadoveže na celu priču http://www.kurir.rs/planeta/idioti-gorecete-u-paklu-zbog-podrske-al-kaidi-gadafijev-zivot-i-prorocanstvo-koje-se-ostvaruje-clanak-1985413


U otvorenom pismu koje je objavio ruski dnevnik Zavtra u julu 2011. Gadafi je napisao:

- Slušajte me sad, vi ljudi iz NATO! Bombardujete zid koji stoji na putu migrantima iz Afrike ka Evropi, i teroristima Al Kaide. Taj zid je Libija. Vi ste ga razbili. Vi ste idioti, i gorećete u paklu zbog hiljada migranata iz Afrike, i zbog podrške Al-Kaidi. To će biti tako. Ja nikada ne lažem. Ne lažem ni sada -  napisao je Gadafi nekoliko meseci pre nego što je ubijen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega je nadam se otišao na lepše mesto.

 

693827_dobrivoje-denkic-vozac-linija-72-

 

Juče je premio na radnom mestu. Žalio se da mu je loše i otišao da odveze poslednji krug za taj dan. Niko nije ni slutio da mu je to zadnji i za života.

Brica je vrhunski čovek. Uvek je bio raspoložen za šalu.

Neka mu je laka zemlja.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/607006/OVO-JE-VOZAC-HEROJ-Na-samrti-spasao-putnike-u-autobusu-72

 

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:577199-Vozac-GSP-umro-za-volanom-busa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...