Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Kasno ste se setili Slobodana ... Ode Sloba, ode i sloboda :)

Daleko mu lepa kuća,ni ovi danas nisu zlatrni al bar nisam mobilisan kao klinac od 18 godina i oslat u neku vukojebinu na granici sa Kosovom.Jeste glasao za DOS sa nadom da će da bude bolje i da ja neću da strepim da l' mi je dete živo kao što su moji roditelji strepeli za mene.Al vidim da sam se zajebao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sve kulminiralo osamdesetih , posle Čede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasno ste se setili Slobodana ... Ode Sloba, ode i sloboda :)

Daleko mu lepa kuća,ni ovi danas nisu zlatrni al bar nisam mobilisan kao klinac od 18 godina i oslat u neku vukojebinu na granici sa Kosovom.Jeste glasao za DOS sa nadom da će da bude bolje i da ja neću da strepim da l' mi je dete živo kao što su moji roditelji strepeli za mene.Al vidim da sam se zajebao.

Blago tebi kad ne znaš ni gde si bio ni gde su ti granice ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuvali centar veze na Kopaoniku,granica sa AP KiM tako da vrlo dobro znam gde sam bio.Od septembra '98 pa do Avgusta '99.Sa svega 4 meseca vojnog roka,pa bum po ratnom rasporedu sa Topčidera na Kopaonik neku zapizdinu Bogu iza nogu na stražu svako veče,jedino je gore bilo onima koji su čuvali državnu granicu sa Albanijom.Danas to zovu KZB,tada je bila pokrajinska granica.

 

A da kad to pogodiše onda prekomanda na Jadovnik opet isto samo što sad imali i aerodrom da čuvamo,jes da je bio prioriteta II tj pomoćni,al Boga mi tukli ga konstantno.A rano proleće,pešter i njegova "pitoma" klima,preko dana i nekako al kako padne noć pa dođe red za stražu,ne pomaže ni podkapa,ni rukavice,ni vunene čarape,ni junačke dugaće gaće.Pa čekaš da ode pukovnik koji obilazi i daje moralnu podršku,sjebaćemo ih momci,a rat ostei tih sat-dva dok nas obilazi,posle u kasarni pije i jedeu toplom.A mi da izvineš jedemo 'ladna go*vna (SDO i čaj od borovih iglica).Pa iodeš na 5 minuta kod Kubanaca da se ugreješ u transoprteru,pa opet trk nazad da ne izdaš domovinu i da ne promakne neki padobranac.

 

Baš smo bili slobodni i ništa nam nije falilo po Slobom i njegovom slobodom,imali čak priliku i rata uživo da se igramo,i da preživljavamo sa 2DM.Da sipamo rumunsku naftu,jedemo konzerve iz rezervi JNA '79 i pušimo najgoru krdžu.

 

Razumem ako si omladinac pa hvališ Slobu,srećom nisi najbolje godine života provodio za vreme njegove slobode i vladavine,a ako je situacija drugačija onda i zaslužujemo sve što nam se događa.

Edited by Bambula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ponovilo se i ne zaboravilo se.

Zato Džmira i naših par milijardi čame ko zna gde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta mojih postova je da je za vreme Slobodana bilo bolje nego sada ... a ako mislite da je vama bolje sad, ja jako cenim vase misljenje i samo tako nastavite ... 

 

Ivane, ako pitas za Miru, ovde je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli , poseti je.

Mislim da se bolje živelo pre njega. Lepše i bolje.

Za njegovo vreme je svakojaki šljam isplivao i postao elita na račun svih nas. To nije bilo dovoljno već su sopstveni narod opljačkali , unazadili. Svi posle toga nastavljaju po istom scenariju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Ante Marković koliko god da je kratko trajalo svima odgovarao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čoveka od blata da pravimo... A najzanimljivije je što smo se i mi i Hrvati takmičili ko će više da ga napljuje i više optuži da ga je zaebao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli , poseti je.

Mislim da se bolje živelo pre njega. Lepše i bolje.

Za njegovo vreme je svakojaki šljam isplivao i postao elita na račun svih nas. To nije bilo dovoljno već su sopstveni narod opljačkali , unazadili. Svi posle toga nastavljaju po istom scenariju.

 

Na žalost, to i nije imalo mnogo veze sa njim, više sa tranzicijom. Mi uglavnom ne znamo kako su druge bivše komunističke i socijalističke zemlje prošle po pitanju formiranja nove "elite", nemamo te informacije. Znam da je slična situacija bila u Rusiji, kod njih je bilo obrnuto, 90-ih su bili neki liberali na vlasti a onda je došao nacionalno okrenut Putin. Time je stepen pljačke u Rusiji mnogo veći nego kod nas jer nije bilo nikoga ko će da ih kontroliše u privatizacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je imalo veze sa njim. Držao je sve konce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da vas podsetim:

 

 

Nisu dozvoljene diskusije o politici.
Nije dozvoljeno pominjanje bilo koje religije u negativnom kontekstu, kao i rasprave na tu temu.
Nije dozvoljeno ispoljavati stavove kojima se glorifikuju rasizam, šovinizam, nacionalizam, fašizam, i svi stavovi slični njima.

 

Pravilnik foruma

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je čas istorije, osvrćemo se za starim, definitivno dobrim vremenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...