Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Glup razlog za hapsenje, ali jos gluplje je sto neko u danasnje vreme ne nosi dokumente sa sobom. Da je pokazala licnu kartu sigurno je ne bi uhapsili.

Nosenje licne karte je obaveza - Sta bi bilo da neki kriminalac za kojim se traga kaze - "Nemam licnu kartu, idem ja..." i da su ga pustili bez utvrdjivanja identiteta...

 

O bahatosti putnika isto moze da se prica - kao i o bahatosti kontrolora. Ja sam pre desetak godina bio prisutan kada je tip usao u bus, nije pokazao pokaznu i seo... ko veli ne mozes mi nista, nemas prava da me izbacis. Vozac ga ubedjivao minut dva ili da kupi kartu - ili da izadje... kad nije hteo da ustane - ugasio motor, pozvao dispecara... za cudo, za dva-tri minuta stvorila se policija, izvela tipa iz autobusa i autobus nastavio dalje... ne znam sta je posle bilo sa njim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Policija ili komunalna policija? Odakle muskom komunalcu pravo da hapsi zenu? Na jednoj utakmici je izbila zestoka tuca kad je musko obezbedjenje pokusalo da pretresa devojku. To sam video licno.

Jel vozacev posao da vozi autobus ili da ispravlja krivu Drinu? Slazem se da je i narod pokvaren i bezobrazan, ali ovi takve zaobilaze u sirokom luku ... oni napadaju samo zene i starce, a to se ni u ratu ne dira!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je ova situacija klasican primer sto smo drzava tu gde jesmo... Neko muva i svi ih podrzavaju, bu ovi sto primenjuju zakon... Kada neko nas smuva, onda se zalimo sto policija ne radi svoj posao... Ako nije platila kartu, nema licnu kartu, bezobrazna je, dovidjenja, ajde malo u policiju na ladjenje... Kakve veze ima sto je zena, ima jednaka prava kao i svaki muskarac... Ako je zena, nije automatski trudnica pa da treba da ima neki povlascen tretman... Ispadnu posteni budale jer uredno sve plate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

Uvek uredno placam sve sto treba - i uvek ispadnem magarac - naspam onih koji nikad ne placaju... a jos ih branimo. To nasledje nas narod vuce jos od vremena Turaka... kada su hajduci koji su plackali drzavu bili heroji... samo nikako da se naviknemo da je sada drugacije vreme i da je u nasem interesu da se placa sve sto treba. Nazalost drzava nije efikasna da pohvata sve koji ne placaju, prvenstveno one najvece lopove, ali to ne znaci da sad svako moze da se ponasa kako hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ako se ne svidja necija usluga, ja je necu koristiti, a ne da "kradem" uslugu... Dok ti "krades" uslugu oni ce se boriti protiv toga, a kad vide da neko nece ni da je koristi onda svoj trud u sanksionisanju "kradje" mogu da usmere u poboljsanje usluge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vi bijete svoje zene kuci? :)

Jel placaju politicari bus+ ili se voze besplatno, tj o mom i tvom trosku u audijima i bmw-ima? Zasto ne ustanemo protiv onih koji nas stvarno pljackaju?

Jos jednom vas pitam zasto komunalci ne hapse muskarce, nego samo zene i starce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javna preduzeca nemaju interes da znacajno poboljsaju usluge sve dok imaju monopolsku poziciju. Za njih ne vazi trzisna ekonomija, prave gubitke, a sve u sluzbi gradjana- tako da gradjani nisu zadovoljni njihovom uslugom - koja im je nametnuta kao jedina opcija, pa zbog toga je ne shvataju svojom i gledaju kako da ne plate. U ovom slucaju to je BUS, a slicna situacija je mogla da se desi i sa parking servisom ili cistocom...

Zamislite kako bi reagovali da je u pitanju privatni prevoznik - koji je kupio svoj autobus, placa odrzavanje, gorivo... a sad neko nece da mu plati kartu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ja se ponasam prema svojim devojkama kao prema damama, ali one to i jesu... A to ko se vozi u audiju resite sledeci put na izborima... To sto je vecina ljudi slepa na izborima i sto nisu sposobni da se izbore za bolje ne znaci da posle imaju pravo da muvaju jer muvaju i oni na vlasti... Ili mozda ja lose gledam na situaciju i treba da muvamo i takve i da biramo da nam omogucavaju... Mozda je tako i bolje, par generacijama cemo se muciti da nam je tesko da prezivimo, raselicemo se, necemo imati decu zbog lose situacije i izumrecemo i naselice nas neko "bolji" i resen problem...

Starci ne mogu biti muskarci? Mozda jednostavno nije zavrsilo u vestima jer nije bitna vest, vidis da cim se spomenula zena svi skocili u vis, jadna zena... Da sam ja bio, sigurno bi svi krenuli sa pricom narkoman, treba ga na lomacu... Verovatno i ne rade svoj posao i nemaju muda da "kinje" nekog maladjeg muskarca u punoj snazi, ali to ne znaci da ako je istina to sto kazu u novinama da je ova zasluzila da se izvuce... Ako je situacija bila drugacija mozda i jeste, ali ja kazem onako kako vidim sa podacima koje ste vi izneli...

Kad se ne bi slepali nego kad se ne bi vozili onda bi propali i resen problem, proda se privatniku pa te taj sisa... Javna preduzeca nemaju interes jer sa njima upravljaju nestrucni ljudi je je ovo sto sam iznad rekao, ne mogu reci drugo bez uvrede ali ljudi u Srbiji su tako glupi kada treba izaci na izbore... Ne mogu da shvatim kako moze biti jedna kolektivna misao da je bolje izabrati nekoga ko manje krade u odnosu na to da se kaze necemo podrzati izbore i vladu dok se masovno sve ne izmeni... Kad izaberemo vlast koja radi u korist naroda a ne u svoju korist, onda ce biti bolje...

Bitno da mi znamo gde zive Ceca, Karleusa i slicne i kakve tange nose ili ustvari i ne nose a nismo sposobni izvuci lopove iz vlade iz svojih fotelja i kuca i baciti ih u zatvor...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto direktori trose na ruckove i voze se sluzbenim kolima nije novi problem, svi su takvi, i sledeci ce biti isti takvi, sve dok bude drzavnih i javnih preduzeca... dok sve ne bude privatno... jer drzava stoji iza njih - stiti ih i pokriva gubitke.

A komunalci su posebna sorta... u NS ne rade ama bas nista zbog cega su zamisljeni... setite se sta je trebalo - da u svakom kvartu bude po neki koji ce se setati... zavoditi red, mir, cistocu... dok oni vozaju sluzbene automobile u privatne svrhe studentarija divlja po stanovima - oni ih opominju, travnjaci su puni kerecih govana... a oni nisu nadlezni nizasta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odosmo preduboko u Cecine i Karleušine gaće. 

Hapse i velike, bilo je i tih akcija / reakcija.

Ogromne pare se daju za normalno funkcionisanje tih javnih preduzeća koje kubure sa naplatom i socijalno određenim cenama usluga. Najžalosnije je što uboga sirotinja neće da se bruka i uredno sve plaća.

Da je sve na svom mestu te pare bi mogle da se daleko lepše iskoriste / pod uslovom da ih neko ne zloupotrebi - a hoće. Bilo bi lepše društvo da postoje vrednosti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto direktori trose na ruckove i voze se sluzbenim kolima nije novi problem, svi su takvi, i sledeci ce biti isti takvi, sve dok bude drzavnih i javnih preduzeca... dok sve ne bude privatno... jer drzava stoji iza njih - stiti ih i pokriva gubitke.

Ako mislis da ce biti sa privatnim firumama bolje, mislim da debelo gresis, jer privatne firme otvaraju najveci lopovi, nece tu doci firme iz Nemacke i slicno a cak i da zele, namestice se tenderi... Treba da bude drzavno ali ne drzava da placa tudje... Tvoja plata je lupam 1% zarade firme, pa ako zaradi firma 100 miliona, tvoj je 1milion, ako izgubi 100 miliona, tvoje je da uplatis 1milion i onda ce sve biti drugacije... Plata poslanika treba da bude jedna prosecna plata pa izvoli, digni prosek plata celoj drzavi ako hoces vise para... Prestanimo ceniti ljude po odelu, diplomi i prici, cenimo po ucinjenom radu...

Toliko od mene da ne bude da previse politiziram ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se komunalaca tice, ni meni nije jasno, stvarno, sta je njihova duznost i obaveza? Ne njihova prava, nego koje su njihove obaveze?

Komsija moje devojke u Ns, stan iznad, godinu dana divlja, lupa u sred podneva, uvece pusta muziku, vuce namestaj po stanu, ostati ispod je nepodnosljivo! Zvali komunalce par puta, jednom su se udostojili da izadju i kazu da to nije u njihovoj nadleznosti i otisli. Posle nisu ni izlazili na drugi poziv, samo su odbrusili nije u njihovoj nadleznosti i kraj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram reci tu u SU, na jednom mestu kad ciste parking uvek sav sneg nabacaju na pesacku stazu i onda se tu preskace i prosle godine tokom leta sretnem komunalce i onako iz zajebancije strogo na njih pitam jel rade oni nesto po svom nahodjenju ili sve mora da se prijavi da bi mrdnuli, kao lik onako promrlja kao pa bilo bi dobro da prijavite a sta je konretno problem, kazem ja sad mi trenutno nista ne pada na pamet sem to snega ali kazem, to sad niej bitno jer je leto i ove zime prvi put da vidim da su parking ocistili na drugu stranu i da nije zatrpana staza :D Ne znam da li je slucajnost ili ono :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče privatnika nije baš sve tako sjajno. I one nas plačkaju ali na gori način i naravno postajemo robovi. 

Što se tiče privatnih prevoznika jedna stara ali dobra priča,  vozio sam jednu prigradsku liniju i dok sam vozio za DŽ ništa im nije valjalo. Uzmem slobodne dane ne bi li nešto dodatno zaradio i u međuvremenu krene se sa štrajkom i na ulicama ostanu samo privatni prevoznici. Lepo se prebacim na tu istu liniju sa starom kantom od busa uvezenom iz Švajcarske. Znači sada ih čeka kondukter na vratima i nema ulaska dok se ne plati karta, i svi jedan po jedan bez ikakve priče strpljivo i lagano čekaju. Daju pare i još sa osmehom kažu dobar dan a vrhunac kad izlaze iz busa opet se lepo pozdrave. Dakle nikakvih želja da im se stane ovde ili onde. Čak su i jednog opomenuli koji se nekako provukao da plati.

Gledam i ne mogu da verujem, nazovi svoje preduzeće mrze a kad im neko dođe sa strane to im je puno bolje i voljni su da plate.

S osmehom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U njihovoj nadleznosti je da hapse zene i starce, svako ko ima snage, pameti i 00, njega nece da diraju ... Kod nas na Carini postoji pijaca, a ispred pijace i Rode postoje prodavci koji na kutijama i kolicima prodaju svasta, zna Ivan BG, njih odatle redovno teraju. To sto je ih teraju je ok, jer stvarno ne moze da se prodje, ali u isto vreme na putu za buvljak, ispred firme Zelvoz, na trotoaru i na travi pored nikla je prava pijaca gde garagani prodaju sve i svasta, njih nikad niko nije dirao, a isto tako ne moze da se prodje od njih ... a komunalna policija nekim cudom to ne vidi ... ili ne zeli da vidi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis da ce biti sa privatnim firumama bolje, mislim da debelo gresis, jer privatne firme otvaraju najveci lopovi,

 

 

U nasoj zemlji je (kao i u zemljama bivseg istocnog bloka) jos uvek kapitalizam u povoju... prva faza je akumulacija kapitala... grabe sve sto mogu... Tako ce biti dok se sve ne privatizuje, do god bude drzavnog... a kada ne bude vise onda ce se drugacije pricati...

 

U privatnim firmama nece biti neradnika, jer privatnik nece da placa one koji ne rade... Evo npr. NIS-a... bio sam 1989 na praksi u Rafineriji, kada sam zavrsavao srednju skolu - u vreme kad je rafinerija radila punom parom... 20 dana koliko sam odlazio niko nije prstom mrdnuo da bilo sta korisno radi - igrali su karte, citali novine... pa im sada smeta sto ne mogu da isto tako "rade" kada je NIS prodat... Ali da ne idem tako daleko - do nedavno je u jednom pogonu bilo 70 ljudi, sada ih ima 12 a rade isti posao kao do nedavno njih 70... tako se radi kod privatnika.

 

Takav privatnik je konkurentniji, ima bolju uslugu za istu cenu karte, ili nize cene karte, bolje autobuse... al probaj da kod njega ne platis kartu i da se vozis?!

 

Neko ce reci daleko je to od nas... jeste... toliko koliko su i ekonomije zapadnih zemalja daleko od nase... i treba sto pre poceti raditi i placati... da bi se tamo stiglo... Ne volim politiku (ni politicare), nisam pripadnik nijedne stranke, niti simpatizer, ali moze nam biti bolje samo ukoliko RADIMO vise! ...kako privatno, tako i globalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Privatnik ima jednu zamisao, samo da te pretvori u roba... Drzava koja sve rasproda postane kontrolisana od istih tih privatnika koji onda sve teraju na svoju ruku... Nase trziste nije dovoljno veliko da ti mozes da imas veliki broj razlicitih privatnika koji se bore za isti posao tako da ces uvek imati monopol a monopol je ipak bolji kad je drzavni... Zato kazem, kada bi sproveli da ti plata zavisi od uspeha firme kojom upravljas, drugacije bi bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne... privatnik ima zamisao samo da uspesno posluje. Nije njima zadovoljstvo da iskoriscavaju radnike, i da ih malo placaju - vec samo da imaju profit... a za to koliko ce placati radnika ih nije briga. Ako je to dobar radnik ce i kod privatnika biti dobro placen - mnogo bolje nego u drzavnoj sluzbi. Primera koliko hoces... Programeri u DMS-u iz NS imaju mnogo bolje uslove nego da su u drustvenim firmama. Ali sta je  potrebno - da se trudi na poslu, bude uspesan i da misli svojom glavom. Naravno i da nije lako zamenjljiv...

 

Druga stvar ako mozes da nadjes hiljade radnika na trzistu rada, da ih obucis za 10 minuta, naravno da ih neces dobro platiti... jer mozes da ih zamenis koliko sutra i da nista ne izgubis... ali ako su to neki menadzeri koji moraju da razmisljaju svojom glavom, da ih treba obucavati za rad i uvoditi u posao... takvi ce biti dobro placeni...


Doduse ja pricam o normalnim privatnicima i normalnim manjim i srednim preduzecima... a ne o tajkunima i hiljadama zaposlenih... za takve nove firme uvek ima mesta i kod njih ce biti konkurencije... Jedna takva firma ne moze konkurisati jednom GSP-u, ali 10 takvih manjih mozda i moze... pa ce se onda i GSP malo promeniti


Do nedavno je bio slucaj da je posta imala monopol nad telefonijom a sada smo svi svedoci kako se to menja... Telenor, VIP, SBB, Orion... ne moze vise ni Telekom da radi bas sta hoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je samo problem u tome sto su ovi sada toliko pljuvali bus plus dok su bili opozicija a sada angazuju komunalce da brane sistem.

 

Inace ne kapiram da se neko vozi bez karte a kad ga uhvate kaze nemam dokumenta i 'ajde dovidjenja...

 

Da li su trebali patrolu regularne policije da zovu zbog toga? Ne bih rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se vratimo na temu... neplacanje BUS karte - svi se zgrazavamo sto su zbog jedne karte priveli lice koje nije htelo da plati (uslugu).

Da li bi lakse bilo shvatiti sta je u pitanju da je neko usao u restoran, rucao, a kad je trebao da plati rekao - nemam da platim, nemam dokumente... ajd odo ja...

Gde je granica iznosa (usluge) za koju cemo reci - do tolikog iznosa ne moras da platis... preko toga moras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene vazi pravilo 10.000din. Znaci ako lopov upadne u kucu, izbroji 9500din i izadje, policija nece izaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...