Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

 

povlacim ono sto sam rekao da H znaci HOT. danas je temperatura bila 32*C a H nije bilo na svom mestu!? H ostaje MISTERIJA :question:  :crazy:  :wallbash:

 

Malo sam guglao, na jednom forumu kažu da H stoji sve dok prodavac ne resetuje kilometražu pred isporuku vozila. Pa ako ti se pri nestajanju "H" resetovala kilometraža na nulu, onda je to to.

Fiat and Alfas have a delivery setting on the odometer so the mileage on the car can be zeroed before it is given to a customer. It could be this hasn't been reset by the dealer. It usually is a case of pressing and holding the trip reset button until the H disappears.

 

pa nije se resetovala ali je H nestalo na okruglo 200 km, tako da je mozda to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno se samo resetuje posle 200km. :-) Prodavci bi ga resetovali, nego mukice ni oni ne znaju čemu služi.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sad vidim da je upravo tako. Diler ima mogućnost da jedanput resetuje kilometražu dok je ispod 200km. Kad resetuje ili se pređe 200km - slovo "H" nestaje. Piše na puno mesta, samo nismo znali šta da tražimo :)

Alfas are in "Delivery mode" when delivered ( An EU requirement AFAIK ). This is indicated by the letter "H" being displayed in the mileage display, meaning the mileage can be reset up to a limited setting ( It was 200km on my 147 ) This can only be done once & if the mileage exceeds the limit it can no longer be reset, the "H" disappears from the display & the mileage counter just continues counting.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

6l na otvorenom je sasvim korektna potrosnja, s obzirom da auto jos nije razradjen. Mnogi se zale na sedista i udobnost voznje... kako vam se cini po tom pitanju? Jel se ukoci noga, u visecasovnim putovanjima? Ja idem sa porodicom na tasos u junu. Jedva cekam da vidim razliku u odnosu na puntica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u temi o presvlakama, lika iz BGa i lika iz Panceva. Mada sam nacuo da neki lik u Subotici radi za bagatelu, ozbiljne presvlake!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po Kragujevcu se već uveliko testiraju verzije za američko tržište. Bruka koliko je dobar, svi u fullu, automatski menjač, 1,4 multiair sa 160 ks ... Ovi što ih testiraju se samo kicoški smeškaju :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L u GRCKOJ OD 15400-18400 1,4 zavisno od paketa,mi smo odlicno prosli!                                                                                          

Sedista su malo kraca u sedalnom delu ali se bolje podesavaju u odnosu na punta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

 

Pridružio sam se forumu samo jer se u porodici ozbiljno razmišlja o kupovini novog 500L.

 

Sada vozim Swifta i razmišljali smo o SX4, čak i o novom modelu koji dolazi krajem godine ali uz prinovu u kući treba nam veći auto što pre. Bili smo u jednom salonu u Zrenjaninu i pogledali 500L i oduševili se. Razmišljao sam o tom 1.4 modelu sa paketima 1+2, ponudili su nam i plin za 660 evra uz zadržavanje garancije. No to sve diže cenu do 13300. Tu sam već počeo razmišljati o Launge modelu i to 0.9 TwinAir. Nije velika razlika u ratama, reda 10 evra mesečno naspram prve varijante. TwinAir je jeftiniji za registraciju, nema atesta ni servisa plinskog uređaja ali naravno troši skuplji benzin.

 

Da li je još neko razmišljao u ovom pravcu, ima li iko neka iskustva sa TwinAir motorima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je meni poznato Nacionale ne ide sa Twin air. Dakle ne mozes ga kupiti po ovim uslovima otplate. Jedino kao redovan model 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da bi banka finansirala i lounge model, njima je svejedno, ni u uslovima kredita nigde ne piše da je samo za nacionale varijantu. Jedino je problem što lounge nema subvenciju od 3000 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa on je i rekao da razmislja o launge modelu a ne nacionale.

I ja sam razmisljao u pocetku o toj varijanti, ali posto ne prelazim neku kilometrazu, ipak sam se odlucio za nacionale 1.4. Jednostavno bacis sve na papir i vidis koja ti ponuda odgovara tvojim potrbama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da bi banka finansirala i lounge model, njima je svejedno, ni u uslovima kredita nigde ne piše da je samo za nacionale varijantu. Jedino je problem što lounge nema subvenciju od 3000 evra.

 

A ja verujem da zapravo svi modeli imaju subvenciju. Nemam kod sebe papir ali po sećanju ponuda iz salona ide ovako nekako

 

                  Nacionale      Lounge

1.4               10900            13600

0.9 twinair      -                  14500

 

Edit: nešto se pokarabasila tabela

Edited by Suzuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi bila super ponuda. Ali ja sam pitao i rekli su mi da je samo nacionale sa subvencijom, cena lounge sa twinair-om je 17.500 evra . Moguće da nisu bili dobro obavešteni u auto kući, ako može još neko da potvrdi neka razjasni cenu lounge modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam zvao salon i prodavac me uverava da je subvencija za sve modele.

Dakle 0.9 twinair lounge 17.500-3.000=14.500 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam. Sve je moguce, ovo je ipak Srbija. Nikad niko nista ne zna a svi sve znaju. Nikad nista ne moze a sve moze. Nama su u Stojanovu rekli da ne moze taj motor. Da je Nacionale model sa subvencijom, sa tim kreditiranjem, sa tom i iskljucivo tom opremom u ponudi, da se ne moze nista menjati. A ako hocu nesto drugo doplacujem kao accessories. Eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam okrenuo telefon Fiat centra u Beogradu (011 3030923), rekli su mi da je subvencija samo za Nacionale :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste nacionale ali mozes da biras motor ima i dizel i benzinci po 2 motora

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 992D користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada sam se zaintrigirao i zvao sam info servis Fiata u Srbiji. Na moje veliko razočaranje potvrdili su mi da popust/subvencija ide samo i iskljućivo za model u opremi Nacionale i samo za motore 1.4, 1.3 MJTD i 1.6 MJTD.

K vragu... a radovao sam se staklenom krovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam zvao salon i prodavac me uverava da je subvencija za sve modele.

Dakle 0.9 twinair lounge 17.500-3.000=14.500 evra.

 

Hehe, mene su u salonu ubeđivali da 1.6 mjet motor ima menjač sa 5 brzina.

 

Svakako, pozovi banku i vidi da li uzimaju jednake kamate za sve 500L-ove, bez obzira da li je Lounge ili Nacionale, pa onda baci na papir kolika ti je rata. I javi šta si odlučio :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pričao sam sa bankarom pre kupovine kola, i ako sam dobro shvatio država subvencioniše kredit za Nacionale, pa bi mi bilo čudno da je moguće uzeti ga pod istim uslovima za Lounge verziju. 2% - to je inflacija evra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada je vec 3 posto kamata, tj od 01.05. Tako su rekli doduse da ce biti. Nego izgleda da je info tacan da sva vozila koja su narucena do 19.04 biti ISPORUCENA do 15.05. E sada videcemo, to je info direkt iz Fiat centra. Imali su zaista nedostatak opreme iz prvog paketa, tako covek kaze i zbog toga se kasnilo, er je potraznja dosta veca nego sto su ocekivali, misli na nase trziste.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne širimo više neproverene informacije, to za višu kamatu još uvek nije sigurno (osim ako nemaš neki info od jutros). Bile su glasine da će biti viša kamata od maja, ali ni u samoj banci poslednjeg dana aprila nisu mogli da mi odgovore da li je to tačno. Kamata je i dalje 1,80% + tromesečniEuribor ≈ 2%, dok Credit Agricole ne objavi drugačije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta da kažem, stisli su se za Lounge, i onako bi prodali par komada pa su mogli toliko da se otvore.

Razlika u ceni Nacionale i Lounge je ogromna, mislim da nigde ne postoji tolika razlika u ceni opreme (mislim procentualno i u klasi običnih automobila)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...