Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

prvo sam mislio da to H oznacava hill holder, ali kada sam video da ga nema u uputstvu ostao sam zbunjen. zvao sam juce ove u auto kuci, oni mi kazu da ima na svim njihovim automobilima u salonu :help:  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ono posle H,  86 km/h onda je verovatno oznaka na boardu za brzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Famozno N :D Da nije pokazivač u kojoj se brzini nalaziš? N=Neutral=Ler :lol:

A ako je H onda je moguće da je oznaka za brzinu.

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem zasto bi bilo cirilicno N? Ima opciju da bord racunar bude sa cirilicnim slovima? Sumnjam :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja to famozno "H" i prelistao sam user manuel u .pdf formatu i nisam nasao tu indikaciju i cemu sluzi. Otprilike je na mestu indikatora za Start&Stop funkciju koju ja nemam.

Screenshot2013-05-01at120330PM.png

 

 

 

Inace ja sam od retkih koji je uzeo auto bez dodatnih paketa i stvarno sam prezadovoljan. Imam dvoje dece i ima prostora koliko hoces. Gume su Continental-ove.

Kasko sam osigurao kod DDOR Novi Sad i bili su najpovoljniji (33000 na 12 rata). Registracija i tehnicki me je kostalo 22000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma evo oznaka!

500l.jpg 500l1.jpg 



Uz ovu sliku što je GNL postavio ide prvi screenshot.

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle H je HOT, auto ti sam kaze da je napolju vruce:-D Otkud da daju automobile na razlicim brendovima pneumatika. Drugar je dobio Goodyear.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne umem da okacim sliku, vrata moraju da budu zatvorena, u redu gde se nalazi kilometraza ispred broja kilometara stoji slovo H

2_1_F4_F84_BF_161578_480.jpg

evo provalio sa nekako

 

 

Ma evo oznaka!

500l.jpg 500l1.jpg

Uz ovu sliku što je GNL postavio ide prvi screenshot.

Dakle, sam si rekao kada su vrata otvorena, upozorava na opasnost. H skraceno od Hazard = opasnost.

Mislim da je misterija resena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne umem da okacim sliku, vrata moraju da budu zatvorena, u redu gde se nalazi kilometraza ispred broja kilometara stoji slovo H

2_1_F4_F84_BF_161578_480.jpg

evo provalio sa nekako

Stavi veliku sliku i još par slika sa promenama na bordu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitivao sam se za zaštitu u AK Kole. Rekli su mi da mogu da ugradim alarm za  220 evra ili da ugradim neku mehaničku zaštitu za menjač kojom se ne gubi garancija na auto za 190 evra (zaboravio sam kako se zove taj sistem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma evo oznaka!

500l.jpg 500l1.jpg

Uz ovu sliku što je GNL postavio ide prvi screenshot.

 

Nije to to kolega :)

H nema sanse da je vezano za otvorena vrata, jer ima posebna signalizacija za to.  Cim saznam javljam a do tad bitno da auto radi bez problema. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se vozio sa kolegom a i sam sam vozio 1.4 benzinac i razocaran sam. Slabo vuce, tek oko 4000 obrtaja povlaci a tad se vec cuje i motor. A to ne bi bilo strasno da takvim stilom voznje ne trosi oko 10l. Drugim recima taj motor nije za tu karoseriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitajte upustvo. Motor je razradjen sa 3000km, odnosi se na smanjenje potrosnje, strartnost, max brzinu. Ne kazem da je 1.4 ludilo, vozio sam ga, startniji je od ovog mog 1.6 golf iv, ne moze da se poredi,ljudi 100bhp, i to novih, :-D svet je poludeo. Nikad dosta konja. :-D Tako da hajde da sacekamo malo da neko odvoza tih 3000km. Zaista crnim slovima na nekoliko mesta pise to, i da utice na ovo gore nabrojano. 1.3mjet je tezi 70kg, skuplji koliko, 2000e, i nista startniji, trosi manje to te fakat, al za razliku u ceni ti treba preci 100.000km.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ne umem da okacim sliku, vrata moraju da budu zatvorena, u redu gde se nalazi kilometraza ispred broja kilometara stoji slovo H

2_1_F4_F84_BF_161578_480.jpg

evo provalio sa nekako

Stavi veliku sliku i još par slika sa promenama na bordu.

 

nema potrebe za vecom slikom, sta nije jasno, lepo se vidi slovo H pored temperature, a i nema vise misterije!? definitivno je je HOT, jer cim je pala temperatura ispod 24*C slovo H se iskljucilo. jeste glupo ali je istinito :coffee:

Ajmo malo ozbiljnije teme za nas koji još čekamo: šta ste uzeli od zaštite, koji kasko i sa kojom cenom itd

zastitu necu da uzimam, uzeo sam full kasko u DDORu za 33150

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja napravih danas ~300km sas novom 1.4 mašinom (160km autoputa, 100km magistralnog/lokalnog puta, ostatak grad), pa da iznesem utiske...

 

Od očiglednih stvari - prostora ima na pretek. Nas petoro u kolima, kratka relacija doduše, dovoljno mesta za sve, gomila pregrada za džidžabidže i sitnice, držača za flaše i ostalu galanteriju. U gepeku smo imali samo dva ranca, al' cenim da ne bi bilo frke ni sa više prtljaga.

 

Što se vožnje tiče, moram da se ogradim - do pre par dana sam bio u Punto Classic, tako da mi je ovo zaista nebo i zemlja razlika. :)

 

Auto je pre svega tih, mekan i udoban za vožnju. Nije šampion brzine (mada ga nisam žestoko ni gazio), i ne treba očekivati ne-znam-kakav obrtni momenat i preticanje u petoj. I dalje je potrebno malo planiranja kod preticanja, i motor više voli veći broj obrtaja (preko 3,5k). S druge strane, i pri tom većem broju obrtaja je neuporedivo tiši od Punta, i ima sasvim dovoljno snage. Ovo NIJE sportski auto, al' to je, mislim, očigledno :)

 

Na auto-putu, uz tempomat i malo razmišljanja unapred - udobna vožnja koja daleeeeeko manje zamara od Punta. Al' opet, ni Punto nije zamišljen kao drumska krstarica za duge relacije, tako da... Moguće da sam pristrasan, možda pravim loše poređenje, a možda samo vrlo zadovoljan kupovinom, birajte sami :)

 

Interesantna stvar: prvo što će novi vozač primetiti prvi put u vožnji je "pametovanje" bord kompjutera sa savetima kada menjati brzine - "Shift up" i "Shift down". :) Nakon ovog malog uzorka vožnje, mogu reći da su njegovi "saveti" usmereni isključivo na ekonomiju vožnje i potrošnju. Koliko sam mogao da izvalim, ovi "saveti" teraju motor u režim između 1600 i 2500 obrtaja u minuti. I nakon današnjeg "pridržavanja saveta", rezultat je (po bord kompjuteru, naravno) - oko 6,4l/100km potrošnje. Još će proverim tačno sas svojim merenjima, al' mi deluje kao realna cifra. I cifra koja mi se zaista sviđa. Iskreno, očekivao sam lošije cifre, čak i za ovakvu uglavnom-otvoreni-put ekskurziju.

 

Uzeo sam i prvi paket opreme, i tu ne mogu da iznesem nikakvu zamerku. Integrisani audio radi kako treba, bluetooth radi savršeno, razgovori sasvim lepo šljakaju, i po subjektivnoj oceni - daleko sam razumljiviji i razgovetniji sagovornicima nego u varijanti sa naknadno kupljenim i montiranim bluetooth/radio/plejer varijantama. Naravno, još uvek nisam nabasao na medij (mp3, wma, itd) koji nije uspeo da pročita sa fleške. :)

 

Za sada, sa ovim vrlo malim uzorkom korišćenja i vožnje - mislim da mi je ovo bila zaista, ali zaista dobra kupovina.

 

Samo da se tako nastavi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
 Naravno, još uvek nisam nabasao na medij (mp3, wma, itd) koji nije uspeo da pročita sa fleške. :)

 

 

...koji je uspeo ili nije uspeo da procita!? jer meni sa flesa nije procito nista, ali zato sa mobilnog je hteo dosta toga da pusti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da ti flash nije u fat32 formatu. Ubaci ga u kompjuter, desni klik na properties i vidi koji je file system format. Ako nije fat32 onda formatiraj i izaberi fat32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam guglao, na jednom forumu kažu da H stoji sve dok prodavac ne resetuje kilometražu pred isporuku vozila. Pa ako ti se pri nestajanju "H" resetovala kilometraža na nulu, onda je to to.

Fiat and Alfas have a delivery setting on the odometer so the mileage on the car can be zeroed before it is given to a customer. It could be this hasn't been reset by the dealer. It usually is a case of pressing and holding the trip reset button until the H disappears.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja napravih danas ~300km sas novom 1.4 mašinom (160km autoputa, 100km magistralnog/lokalnog puta, ostatak grad), pa da iznesem utiske...

Mr-Gud, svaka čast na opisu! Skoro sam vozio Fiat Bravo 2011 godište, i pretpostavljam da su slični automobili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da napisem i ja neko slovo posle predjenih prvih 1370 km,u ponedeljak posle podne sam preuzeo autic i utorak sa 82 predjena km otisao za Grcku na Peloponez,Presao 1288 km, potrosnja po kompu 6,1 l/100,prosecna brzina 88 km/h.Nisam presao preko 3000 o/min to je po ravnom putu 120 km/h,jos je vecim delom puta bila ukljucena klima.U Makedoniji sam sipao euro premium 98,1,38e u povratku cu sipati ultra 100,on je nesto malo skuplji.Ovde nema goriva ispod 1,64e,al je izbor veliki.Sasvim sam zadovoljan sa auticem,prodjoh celu Grcku i nvideh ni jedan primerak 500L,svi zivi se okrecu,zagledaju,zapitkuju gde,sta kako,koliko!Jes da nije ovo tema,al sam se docepao kompa,kad se vratim bice opsirnije u pravoj temi.Pozdrav svima sa vrelog Peloponeza,zadnja tacka kontinentalnog dela Evrope,bdw danas sam se kupao,ladna voda u 3 lepe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...