Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Sh@rance, Bojane Dimitrijeviću,

detalji se odnose na razloge i način kako je diler prolongirao rokove za isporuku naših automobila. Mi smo se najpre složili sa početnim obećanjem o isporuci vozila, u trajanju od 30 dana. Onda su nam rekli da se "piše" mesec dana, a realan rok je 2 meseca. Ja sam se (da govorim u svoje ime)  sa tim složio, jer, iskreno, nije mi smetalo što sam stari auto ugovorio za deo učešća od 30%. Dogovor je bio da po preuzimanju novog automobila, predam sopstveni.

Diler je još u drugoj polovini septembra  od Credit Agricole banke, po dobijanju broja motora i broja šasije automobila od FAS-a, dobio novac u iznosu od 70% vrednosti (Fiat Nacionale+I paket+boja) automobila. E sad, umesto da taj novac uplati FAS-u, diler novac koristi u druge, njemu znane (hmmm, i nama znane) poslove. I tako se to sve prolongira, uz moje informisanje kod dilera, gde oni "još nemaju informacije",....Onda dolazi i početak novembra i, gle čuda, diler mi, lično, saopštava da je pre dva dana, tačnije zadnjeg dana oktobra, blokiran. Ta blokada računa i dalje traje, sa sada većim iznosom duga.

Nakon blokade računa, mi kupci (nas petoro) zbijamo redove, dogovaramo se,  i ugovaramo sastanak sa dilerom. Diler nam se na sastanku pravdao neočekivanom blokadom računa. Naravno, time  nastaje i problem sa plaćanjem i isporukom naših vozila. Na kraju smo se složili (ostavljeni smo pred svršen čin, jer sve ukazuje da nema novca) sa dilerom da siguran rok isporuke, po njegovom obećanju, bude 15.12.2013. Srećom, poslednja tri kupca "dobijaju" dugo očekivane automobile 16.12.2013.

Da još samo napomenem da sam do isporuke vozila već izmirio 3 rate kredita. U periodu nakon isteka trajanja registracije starog automobila, diler mi je dao zamenski auto, koji sam koristio  oko 2 nedelje i tu nisam imao problema. Između mene i dilera, računajući vlasnika i radnika nije bilo ružnih i teških reči optužbe. Samo se ljutim da diler nije smeo  moj novac, koji mi je kreditom odobrila banka, i isplatila dileru, koristi u druge svrhe i bez tačnog objašnjenja pravda kašnjenje.

U svakom slučaju, da nije bilo pritisaka sa strane emisije Potrošački savetnik, Milovana Jarčevića- predstavnika FAS-a za odnose sa kupcima, banke Credit Agricole, ovog našeg foruma, ne bismo postigli cilj.

U ime kašnjenja ( ja bih rekao, u najmanju ruku, strepnje i nerviranja), diler je dao vaučere koji se odnose na dva naredna besplatna servisa kupcima. FAS će produžiti garanciju našim automobilima dve godine. U to ime im se zahvaljujem.

U svakom slučaju, ja želim da uživam u vožnji svog automobila, zbog čega sva ova priča i postoji i da što pre zaboravim ružne trenutke. Naravno, želim i uspeh FAS-u  u proizvodnji i prodaji automobila, kao i dileru da se izvuče iz problema i da nastavi sa poslovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na detaljnom opisu nezeljene situacije. Znaci na kraju je FAS ipak ispao korektan, sto je mene u principu najvise i zanimalo. Neka je sa srecom voznja i da ti ta produzena garancija nikada ne zatreba :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala i tebi na razumevanju. Ispao je i diler korektan, ponudom  2 besplatna servisa. Time bi trebalo staviti tačku na sve priče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je što vam je diler dao dva besplatna servisa -ali koja? Pošto više bar po sajtu Fiata nije više zvaničan servis upitno je da li zbog garancije kod njega raditi makar taj prvi servis.Ja sam kod njih u julu kupio auto , i ja sam čekao malo duže, isto je otezao sa uplatom Fijatu  i tad sam rešio da me "videti više neće" i ako su mi na 1km od kuće!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani forumaši,

 

Želim da Vas obavestim da sam danas, posle završenih formalnosti oko kredita kod CA, uplatio avans za Trekking 1.4 95KS, sa fiksnim panoramskim krovom u žutoj boji kod Fiat Centra u Beogradu. Rečeno mi je da će vozilo danas biti naručeno, rok isporuke 45-60 dana, pošto fabrika ne radi od 18.12.13. - 08.01.14.

 

Svi Vaši postovi, koje sam pažljivo čitao, a tiču 500L-a su mi, zaista, jako pomogli da se uopšte odlučim za kupovinu, a posebno cenim odgovore na konkretno pitanje o panoramskom krovu. Zahvaljujem se! Forum je generalno odličan i pokušaću u budućnosti da mu bar malo doprinesem.

 

Kada postanem Vaš "punopravni član", odnosno Trekking bude u garaži  :thumbsup: , prestaću da Vam se obraćam sa Vi i prećiću na TI.  Do tada, kao svaki pripravnik, moram da se pravim fin....  :)

 

Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre naručuju auto kad završiš sa bankom? Ranije je bilo naručiš auto pa kad stigne br. šasije (što znači da je praktično gotov) završavaš sa bankom.

 

E da, nek je sa srećom i obavezno kasko zbog tog stakla nad glavom. Verujem da je popravka polomljenog bar 2500€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee... u sektu 500l se ne ulazi tako lako... prvo mora ritual, gde svi moraju da te opljuju po ko zna kom pitanju, pa ko prezivi i ostane na forumu, primljen je... ;)

Svejedno, svaka cast na izboru auta i zelim ti brzo predstavljanje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi forumaši,

savetujem vam DDOR kasko. Trenutno je najpovoljnije. Za nacionale + I paket iznosi oko 32 i nešto hiljada. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci drugo nego istinu. Mene kada su zvali, nahvalio sam dilera i prodavca (zaposlenog imenom i prezimenom) a napljuvao FIAT. Tj, rekao istinu. Ono sto zaista mislim o njihovoj kontroli kvaliteta.

 

U čemu je bio problem sa kvalitetom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre videh jednog u onoj žutoj boji za nemačko tržište ispred Metropola. Tablice nemačke, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće tih i kod nas za godinu, dve. Kao polovnjaci naravno, takav jedan ženski auto može da vozi samo jedna bakica penzioner subotom na pijacu i nedeljom do crkve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U budžetu Srbije koji je usvojen, planirane su subvencije za 500L Nacionale:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/59141-fiat-500l-nacionale-trekking-living-kupovina/?p=961609

 

Može da se pita zvanično ima li nekih promena, mada...te pare su odvojene i da bi se koristile za nešto drugo mora da se menja Zakon o budžetu, da se radi rebalans, a toga nije bilo u ovih 20 dana 2014. godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...