Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Meni su rekli prvog dana da ce biti za 20-ak dana. Opet napominjem da me zvala dilerka i rekla kako je auto gotov. Zapucam sa Tare gde sam se nalazio, u salonu ga nema,a drugi diler udje u sistem i kaze da mu fale jos dva broja sasije! To je dilentatizam, jer mene taj put kosta. Sta uostalom znaci obrazlozenje ''Srbija je malo trziste''? Jel to znaci da mi za nase novce imamo manje prava nego bilo koji drzavljani neke druge zemlje? Uopste, ponasaju se kao da si ti tamo zbog njih,a ne oni zbog tebe i da treba da im bude cilj da te ubede u kupovinu ako se recimo dvoumis. Danas sam bio sa kolegom u Kiji, svaku pohvalu za njih mogu da kazem u smislu profesionalizma. Kao sto je neko napisao, kad dobiju pare, za njih ne postojis vise.....

slicno je i sa drugim dilerima, nije fiat najgori. ortak prosle godine narucio mitsubishi lancer u auto kuci Inoto, rok isporuke bio 60 dana, auto je dobio posle 110 dana :vava:

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. .Probne table sa tehnickim za jedan dan 5200, sada samo sisaju ...

Zašto probne table za jedan dan? Zar ne može sve da se završi odlaskom u SUP sa svim papirima i da se dobiju nove tablice odmah? p.s Neka te dugo i lepo služi, čestitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek je iz Kladova, auto je kupljen u Beogradu, registracija se vrši isključivo u mestu prebivališta  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ghia

 

slicno je i sa drugim dilerima, nije fiat najgori. ortak prosle godine narucio mitsubishi lancer u auto kuci Inoto, rok isporuke bio 60 dana, auto je dobio posle 110 dana :vava:

 

Ma naravno, tako je uvek sa kupovinom novog automobila  kod svih proizvođača, (iskustva drugih, ne moja :)) samo ljudi uglavnom nisu navikli, jer se to retko radi :D

Osim, naravno, ako se želi baš auto koji je već u salonu (ako nije rezervisan) ili ga slučajno "ima na lageru".  500l ima već davno isplanirane kvote izvoza koje se moraju ispoštovati, a trenutna povoljnost kupovine i velika potražnja u Srbiji je nešto sa čim nisu mogli računati u startu.

 

Srediće se sve s vremenom, ne treba biti previše razmažen i defetista. Svako ko ga je poručio, zna dobro zašto ga je poručio i nikakvi Dusteri i Capturi ;) tu ni uz mesec danja manje čekanja ne mogu da budu konkurencija... jer, auto ti bude u vlasništvu godinama i glupo je posle lupati glavu zbog mesec dana više čekanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi kupuju 500L prvenstveno zbog subvencionisane cene i uslova kredita, tako da je on definitivno best buy u odnosu na sve ostalo na našem tržištu u sličnom cenovnom rangu. To se vidi i po minirnoj prodaji pre subvencije. Druga stvar je da ne mogu tako olako da obećavaju rokove isporuke, deluje skroz neprofesionalno, očekivano je bilo da će biti veliko interesovanje, ne treba biti veliki poznavalac tržišta pa pogodit to. Ako su imali problem sa dobavljačima, pa mogli su valjda bar da nas dileri kontaktiraju i obaveste o tome uz neko izvinjenje, eventualno poklončić zbog kašnjenja. Ovako stvarno deluje da čim ti uzmu pare više ih nije briga.Sve mnogo podseća na odnos prema kupcu stare Zastave a ne Fiata.

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni smeta to što smo o problemu sa dobavljačem saznali iz italijanskih medija, od italijanskog Fiata. Lepo su rekli koji imaju problem, koji deo fali, koji konkretno dobavljač pravi problem, na koje modele automobila to utiče. Kad se tako jasno kažu stvari i kupcima je lakše da shvate zašto kasni dostava.
A čak i kad je ta informacija stigla iz Italije, FAS je istog dana brže bolje saopštio da više nema problema i da će istog dana nastaviti proizvodnju! Maltene su demantovali Fiat Italia. Nisu da linikakvu informaciju o konkretnom problemu sa tom plastikom, nisu objasnili kako će nastaviti proizvodnju ako nemaju taj deo... samo neko opšte saopštenje gde kažu "sve je u najboljem redu"

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovim rezultatima http://fiatgroupworld.com/2013/05/24/april-2013-fiat-500l-slows-down/ ... dakle posle Italije, kod nas će biti najbolja prodaja 500L od svih evropskih zemalja, bar u  ovom periodu april, maj, jun!

Nek' mu je sa srecom, ako smo mu mi kao novom modelu 2. evropsko trziste (bez obzira na subvencije kod nas)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovom periodu kada nama treba da proizvedu nacionale, krenuli su proizvodnju za Englesku sa desnim volanom, ali milsim da će ključno za uspeh biti prodaja u Americi, gde se prodaje isključivo sa 1.4 Turbo benzincem od 170ks, ako tamo uspe, biće dobro i za Fiat ali i za FAS (Srbiju). Puno sreće bez obzira što nas tretiraju kao drugorazredne kupce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao broj sasije. Aj fala bogu makar nesto. Sad opet cekanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo mene zvali iz Fiata (29.novembar) da mi je stigao auto kod Koleta

 

a ko baksuz.........kolega koji moze da me menja najverovatnije dobija otkaz i sutra je pitanje da li ce me pusti direktor da odem sutra......

kad te hoce hoce :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da to cekanje od trenutka dobijanja broja sasije do preuzimanja vozila nije duze od 2-3 dana... Sta ima tu da se ceka kada je vozilo vec kompletirano? Za isporuku se, zasigurno, nagomilalo dovoljno vozila koja su spremna za isporuku do kraja maja

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao broj sasije. Aj fala bogu makar nesto. Sad opet cekanje

Kada si poručio auto? Čisto da znam šta da očekujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u petak mi javili broj sasije i odmah sam otisao do banke da zavrsim (do pola 3h mora za taj dan) i danas zvali da je stigao auto kod Koleta

inace 3.4. usao u proceduru narucivanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

09.04.sam porucio i platio ucesce. Da, ucesce,a ne kaparu, moglo je i tako u Stojanovu, da me neko sad ne pita kako ucesce pa da moram opet da objasnjavam B-) A ja u sredu aj mogu u cetvrtak ujutru na more. Male,male male sanse su da sve stignem do tada. Sutra u banci sve zavrsavam.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Meni su rekli prvog dana da ce biti za 20-ak dana. Opet napominjem da me zvala dilerka i rekla kako je auto gotov. Zapucam sa Tare gde sam se nalazio, u salonu ga nema,a drugi diler udje u sistem i kaze da mu fale jos dva broja sasije! To je dilentatizam, jer mene taj put kosta. Sta uostalom znaci obrazlozenje ''Srbija je malo trziste''? Jel to znaci da mi za nase novce imamo manje prava nego bilo koji drzavljani neke druge zemlje? Uopste, ponasaju se kao da si ti tamo zbog njih,a ne oni zbog tebe i da treba da im bude cilj da te ubede u kupovinu ako se recimo dvoumis. Danas sam bio sa kolegom u Kiji, svaku pohvalu za njih mogu da kazem u smislu profesionalizma. Kao sto je neko napisao, kad dobiju pare, za njih ne postojis vise.....

slicno je i sa drugim dilerima, nije fiat najgori. ortak prosle godine narucio mitsubishi lancer u auto kuci Inoto, rok isporuke bio 60 dana, auto je dobio posle 110 dana :vava:

 

Ma ne pricam ja druze o Fiatu kao Fiatu vec o auto kuci Kompresor iz Rakovice.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce auto stigao ,danas pocelo testiFlas-om.Koji god flash da ubacim izbacuje"Device not supported".Probao i manje i vece,i formatiranje u Fat32 ili Ntfs,ali nista.Sta bi to moglo biti?Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad stigne broj sasije, banka uplati svoj deo, kupac plati ucesce, onda ide cekanje par dana da auto kuca skupi 5,6 vozila da bi poslala sleper u fabriku da ih preuzmu. hvata vas vikend, tako da ocekujete automobile sledece nedelje, ako bude pre tim bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce auto stigao ,danas pocelo testiFlas-om.Koji god flash da ubacim izbacuje"Device not supported".Probao i manje i vece,i formatiranje u Fat32 ili Ntfs,ali nista.Sta bi to moglo biti?Hvala unapred.

Da li ne radi nista ili ne radi eco drive? Ako cita mp3 a problem je samo eco drive resenje je lako, treba samo pripremiti flash pomocu programa eco drive koji treba skinuti sa interneta I instalirati na racunaru. Ako ne radi nista onda ti ja ne mogu pomoci. Kod mene je mp3 radio od pocetka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog drugih koji čekaju, info: kaparu dao 16.aprila, danas mi javili, stigao broj šasije, AK Voždovac, sutra dajem učešće ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info. Dao sam kaparu 20. maja, a nekako sam se mentalno spremio na 05. jul za preuzimanje automobila  :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

u petak mi javili broj sasije i odmah sam otisao do banke da zavrsim (do pola 3h mora za taj dan) i danas zvali da je stigao auto kod Koleta

inace 3.4. usao u proceduru narucivanja

Ja sam kupio u akkole, banku nisam ni video, sve kod njih završio. Prednost je i što ne plaćam održavanje računa, samo rata po srednjem kursu na dan dospeća. Jeste to 200, 300 din mesečno al sitna para veseli čoveka. Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredio mp3, trazi odredjen bitrate za mp3,nece da pusta sa velikim.Sada jos Eco drive da namestim,ali to cemo sutra,pa se javljam,laku noc!Hvala jos jednom na savetu druze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kaže Ova stavka ne može da se instalira u zemlji uređaja. Potražiću neki "naokolo je bliže" način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...