Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Sta znam, meni to jeste mnogo para za 3 godine star automobil koji je kostao 3000e vise na nekoj akciji.


jeste stvarno lepa oprema, ali nesto mi mnogo para

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam tu kocnicu, iz prostog razloga sto svet od pre 3,4 godine nije isti kao danas. Plastican primer, zet i sestra su iznajmili stan pre 4 godine na Ceraku za 250e, dobili su full opremljen i sredjen stan od 80m2. Ja sam pre mesec dana na 3km od njih iznajmio polunamesten stan od 58m2 za 300e. 

Ako ovaj auto bude ispunio neka moja ocekivanja, uzecu ga sigurno, da li je mnogo u odnosu na pre par godina, da, jeste. Da li je mnogo sada? Ne bih rekao..
U ovom nekom cenovnom rangu vidm da ima (da vredi) neka Skodica, C4 Cactus ili Mondeo, a to mi se nista ne uzima. Odustao sam pre nekog vremena od nekog "veceg" kredita, planirao sam Deltu (kada naleti na oglasima al slaba vajda) da uzmem na neki manji kredit i da je sredim.

Kontam da ti bolje poznajes trziste posto pratis vise modela (sa kumom bese) i moguce da sam ja u zabludi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzimbo u pravu si za sve, samo meni i dalje stoji ta kocnica oko cene pre 3 godine.

 

Npr meni se svidja Renegade za roditelje, ali polovan je 12000, a nov 16000, nidje veze. A i opreme su napredovale pa nije bas tolika razlika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzimbo

Da neko ne shvati pogrešno, da mi se "onaj gore" sada obrati i kaže: "Vidi, ne može dalje ovako, možeš samo jedan automobil da zadržiš od toga što imaš", ne bih imao dileme - zadržao bih 500L. Meni je ta kocka forma savršena (za moje realne potrebe i želje), a taj sa oglasa sa 1,6 MJ kao motorizacija mu je "vrh vrhova" (opet se ogradjujem - za moje želje).

Da je idealan - nije, ali, daleko sam i ja od nekog savršenstva :)

Ne bih, dakako, imao ništa protiv ni Renegade-a ( još jedna veoma praktična kocka), ali, ta kocka košta ipak malo više ( i u nabavci, i u održavanju). I neko prosto nije spreman da doplati to "više".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 razumem te skroz, ali ja sam imao tu "srecu" da su cene vec podivljale kada sam dosao u Beograd, tako da sam od starta navikao na novi cenovnik. Do skoro sam ziveo u stanu od 35m2 koji sam placao 250e, posto je posao bio prioritet meni je skroz odgovaralo da budem blizu centra (40,41 i za 5 minuta si tu). Znam da su mi svi koji su vec ziveli u Bgu, bili u fazonu to je mnogo, mozes da uzmes ne znam ti sta za te pare, dok im ne otvoris sajt sa oglasima, onda je hvatanje za glavu. :)

Sto se tice automobila, ne znam sta mozemo da ocekujemo, da li ce doci do neke amortizacije cena ili ne, najradije bih sacekao prolece pa promenio auto, ali potreba za udobnijim i pouzdanijim mi ne da mira, nesto mi se ne juri kad bebac dodje, verujem da necu znati kako se zovem, pogotovo u pocetnom periodu.

@moron moje neko misljenje (i pored svog hejta supruge :lol:) je da ce ovakav auto da mi "dobro" vrsi posao narednih par godina, motorizacija odlicna, prostora koliko volis, odrzavanje nije skupo. Naravno, losa stvar je sto nema mnogo ovakvih u ponudi, oni koji su na oglasima su zagazili vec u 150kkm+..

Kod ReneGada mi smeta mali gepek i zato mi nije zanimljiv..

Edited by Dzimbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ko kaze da je ovaj iznad uopste 13k :rolleyes:? Znate i sami da pogotovo ovlasceni "mlatnu" te APP cene za polovne automobile iz zamene. Pa ko se upeca, pisah vec koliko su ljudi to povoljnije uzimali (snizavaju i za nove, a kamoli polovnjake), a opet u zavisnosti od pregovarackih sposobnosti, koliko je dileru "frka" za prodaju... Lepa je ponuda, bas fin primerak, ali za te pare to je ipak auto koji ulazi u 4. godinu starosti, apsolutno se slazem sa Igorom. Uzimali su ljudi nov Tipo Lounge sa ovom motorizacijom za ispod 16k, a zvanicna cena bila preko 19-20k. A ovo je skuplje od NOVOG 500L 1.4 sa malo boljom Sport opremom (koliko god to paradoksalno zvucalo za taj model i motorizaciju :D). 

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Ivan said:

A ovo je skuplje od NOVOG 500L 1.4 sa malo boljom Sport opremom (koliko god to paradoksalno zvucalo za taj model i motorizaciju :D). 

Dzabe i da je dzabe :)
Svesno ne bih mogao da kupim auto sa tom motorizacijom pa ne znam sta treba da se desi.
Ne znam koliko mogu te 3-4 godine da uticu na auto, ali jedino sto vidim je razlika u 32kkm i motorizaciji. :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sugerisem ja nista u tom smislu, nego koliko kostaju ti modeli kao novi. A zna se koliko izgube na ceni cim se izvezu iz salona, da ne pricam u 4 godini. Naravno da cena tog, nece biti kao nekog iz uvoza sa 6 cifara na satu, ali cisto poredimo koliko sta kosta. Na ruku prodavcima (pogotovo onima koji su imali od ranije modele na lageru) generalno ide ovo suludo dizanje cena novih modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

Uzimali su ljudi nov Tipo Lounge sa ovom motorizacijom za ispod 16k

Jel neko sa foruma?

 

@Dzimbo

Tebe ništa ne košta da ponudiš neku nižu cenu. Da sam uspeo da uklopim finansije, razmišljao sam da im putem mail sa ponudom od 11k. Mada iz mog nekog iskustva mnogo je lakše spustiti cenu privatnom licu, nego placu! Svakako puno sreće, za taj novac, te veličine, sličnog godišta,  možeš pazariti samo auta 100+ hiljada  kilometara...

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, bane1321 said:

Jel neko sa foruma?

I jeste i nije :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detalji uzivo, a jednog mislim da i ti znas ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo nerealnih cena, moram da pohvalim vozace Renegade-a kako prednjace u ovoj popularnoj kategoriji :D

 

Evo bas gledam 2 oglasa i smejem se. Jedan je Sport oprema 1.6 e-torq, nekada wannabe Skyaktiv prica, ali generalno promasaj potrosnje i snage, u sta sam se i licno uverio. A i zvuka bogami. I covek je ni manje ni vise dokupio felne i prodaje nakon 5 godina za 400e manje od kupovne cene (15900).

 

Drugi prodaje za vise para nego sto je 1.6 mjet kostao.

 

Voleo bih samo da znam da li se ovim carevima marketinga i poznavanja trzista neko javi po ovim cenama :D 

 

Nisam okacio linkove do oglasa, mislim da nema potrebe

 

 

B441FEB6-8FF9-423C-985A-118929BAEDFB.jpeg

2F129B63-AE8F-4E77-8865-977A948EA91C.png

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Drugi prodaje za vise para nego sto je 1.6 mjet kostao.

Dobro nemoj da si na kraj srca, on je već uračunato onih "Nešinih 10%"! :lol: Iskreno, uopšte me ne bi čudilo i da nađe nekog zalađenog da ga kupi za te pare! Za ovih nekoliko godina bivstvovanja po raznim forumima, prosto mi je neverovatno koliko ljudi da svoj (teško zarađeni) novac, a da pritom čak kršteno i ne izgugla taj model!

@Ivan

Onda @totti???

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321 sta znam, ja sam kada sam kupovao kola birao skoro 6 meseci (ne mislim gledao, vec sedeo kod kuce, vrteo ponude i cekao da naleti prava). Prosto mi je neverovatno da neko tako baci pare bez da istrazi, a opet da baci samo na Renegade.

Znam za ljude koji tako postupaju, ali oni gledaju daleko skuplja kola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali smo i ovde na forumu par likova koji pre kupovine auta, nisu seli u isti, a kamoli provozali!

 

@totti

Sa hepiendom? :wub:

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, bane1321 said:

Imali smo i ovde na forumu par likova koji pre kupovine auta, nisu seli u isti, a kamoli provozali!


Tako i moji roditelji :D

ali njih generalno briga za kola dokle god obavljaju svoju namenu. Ono sto ne kontam je da ljudi ne probaju pa se zale posle, tj znaci im kako im lezi auto, a to posle provere

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321 hvala, probacu svakako sa nizom cenom, a posto cu biti u Kvu dve nedelje, malo cu im i dosadjivati. Zenin tetak je majstor za ubijanje cene, njega cu da povedem sa sobom.. ja sam previse mekan, necu dobro proci.:lol:

Ti si mi taman dao ideju od koje cifre da pitam.

 

Posto cu vec da gledam, ima li 500L neku zapazenu boljku? Dajte neki savet na sta da obratim paznju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Apropo nerealnih cena, moram da pohvalim vozace Renegade-a kako prednjace u ovoj popularnoj kategoriji
 
Evo bas gledam 2 oglasa i smejem se. Jedan je Sport oprema 1.6 e-torq, nekada wannabe Skyaktiv prica, ali generalno promasaj potrosnje i snage, u sta sam se i licno uverio. A i zvuka bogami. I covek je ni manje ni vise dokupio felne i prodaje nakon 5 godina za 400e manje od kupovne cene (15900).
 
Drugi prodaje za vise para nego sto je 1.6 mjet kostao.
 
Voleo bih samo da znam da li se ovim carevima marketinga i poznavanja trzista neko javi po ovim cenama  
 
Nisam okacio linkove do oglasa, mislim da nema potrebe
 
 
B441FEB6-8FF9-423C-985A-118929BAEDFB.thumb.jpeg.4f9ad1046ce45d375707a9bdf73623f6.jpeg
2F129B63-AE8F-4E77-8865-977A948EA91C.thumb.png.950d2791020471a975b86d4cbc21e756.png
Dokle god su oglasi besplatni bice takvih. Evo, ti ne prodajes Leona npr., postavis oglas u nekom trenutku dosade ili kada si na wc solji i lupis cenu i toliko :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno to ne bih nikad uradio jer cenim i ovo malo slobodnog vremena, ali verujem (stavise i znam ponekog) da ima ljudi koji to rade.

 

Ja nisam nikad ni prodao kola preko PA :D sve preko foruma otislo ili u drustvu / porodici zavrsilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i moji roditelji
ali njih generalno briga za kola dokle god obavljaju svoju namenu. Ono sto ne kontam je da ljudi ne probaju pa se zale posle, tj znaci im kako im lezi auto, a to posle provere
Ufff koliko ljudi znam da su kupovali tako automobile gde je vrhunac racionalnosti bio uporedjivanje automobila preko excell tabela, pa sortiraju, pa onda odaberu tako pobednika koji je u najvise kategorija najbolji i onda odu i budu nezadovoljni sa autom ili se frapiraju kada skapiraju da je neki "gubitnik" po njihovoj tabeli cak i njima dalemo bolji automobil :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...