Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Znam da si na Garaži, pa ako si pratio temu o mojoj kupovini sećaš da je malo falilo da uzmem Bravo-a. Da sam ga uzeo žestoko bih se zeznuo. Od sad pa na dalje ja ne mrdam iz MPV - SUV vozila po cenu da budem talijanska domaćica, penzos,....

 

ja se i osecam kao ponosna talijanska domacica :laughing: ,al konacno auto u koji ne upadam nego u koji se penjem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima neku informaciju u vezi kredita koji su obustavljeni početkom januara za 500l.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala TinkyWinky, ali mi nije jasno zašto mi u banci tvrde da su se uslovi promenili i da kamata nije ona koja je važila do pre nove godine.

 

Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koji su?


Ja svakog petog u mesecu odem u tu banku da bih uplatio ratu za moj 500L i uvek su im tu bili flajeri kojim reklamiraju ovaj kredit. Nova rata mi je za tri dana pa ću opet videti, ali sumnjam da ima nešto novo pošto i na sajtu imaju iste uslove kao i do sada, čak sa svežim januarskim primerom euribora (dakle nije neka stara strana zaostala na sajtu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objašnjenje je samo da su prosto stopirali kreditiranje a i z kojih razloga ni oni sami nemaju zvaničnu informaciju.

E sad moja pretpostavka je da je u pitanju sravnjenje predhodne godine ili već nešto drugo. Mada kad sam zvao AK kompresor, gde planiram da kupim auto, oni pa kažu da sačekam narednu nedelju pa će se nešto više znati.

E sad banka mi nudi njihov komercijalni kredit od 6,55% kamate, ne znam ni sam šta mi je činiti :question: .

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E sad banka mi nudi njihov komercijalni kredit od 6,55% kamate, ne znam ni sam šta mi je činiti :question: .

 

Ne uzimaj.

Pošto se malo-malo provlači kako je sa kreditima ovo ili ono, pitaćemo zvanično šta je. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda johan izvini, očigledno znaš više mene. Raspitaću se dok budem uplaćivao ratu u sredu pa ću javiti šta su mi rekli. Uslovi kredita su ono što je ovaj auto činio toliko popularnim u Srbiji i ako ga zaista ukinu (odnosno bude kao i za ostala vozila) na tvom mestu bih sačekao sa kupovinom do Sajma automobila (počinje već za mesec i po), verovatno će tada Fiat izvući iz rukava neko novo iznenađenje. Čak i da se to ne desi, sigurno će neki drugi proizvođač imati za tebe interesantniju ponudu.

 

Kad bolje razmislim, svakako mislim da je dobro da sačekaš početak Sajma 14. marta, kad si do sad čekao strpi se još malo da vidiš šta će ponuditi Fiat (ali i ostali)

Edited by TinkyWinky

Share this post


Link to post
Share on other sites

johan, sačekaj, biće opet, problemi sa realizacijom budžeta za novu godinu, mnogo toga kasni pa i ovo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala nesho. Čekam informacije sa svih strana pa i sa foruma nadam se pozitivnih.

TinkyWinki slažem se sa tvojom i konstatacijom svih forumaša, naravno ako treba čekam i sajam pa će se već našto dešavati. 

Kad saznate nešto pišite!


Madra identično mišljenje delim sa tobom, nego se to odužilo pa me malo nervira  :realmad:. Ali sto kaže moj drugar "strpljen-spašen"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros informacija iz prve ruke, prodavac iz AK Kompresor me pozove i kaže da su dobili informaciju od fiata da se prodaja 500l vraća na iste uslove od pre nove godine. A opet sa druge strane čujem informaciju da se tu radi o ne velikoj količini vozila (ne zna se tačno koja), pa ko se predomisli neka krene u realizaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicno su pricali i za vreme sajma - da ne znaju do kada ce trajati... pa su pozurivali kupce da izvrse rezervacije za vreme trajanja sajma (u prolece prosle godine).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, vidim da su dodali naknadu od 1% za obradu kredita. Ranije je bilo za dž.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sutra na potpis u banku pa do vikenda u salon po auto  :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više se ne čeka mesecima 500L kao što smo mi koji smo kupovali prošle godine, vidim da neke auto kuće  (nrp. Kole) reklamiraju da ih prodaju sa lagera bez čekanja. Dobro su se setili.

Sa srećom Johan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari evo isčekujem da banka prebaci sredstva na AK Kompresor pa "bože zdravlja" (iako imam problema sa upalom sinusa  :doc: ) u subotu idem po Fiću L. Moj je sa lagera ali iz decembra pa me još časte sa kompletom guma(naravno i felne uz njih).  

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

E sad banka mi nudi njihov komercijalni kredit od 6,55% kamate, ne znam ni sam šta mi je činiti :question: .

 

Ne uzimaj.

Pošto se malo-malo provlači kako je sa kreditima ovo ili ono, pitaćemo zvanično šta je. :thumbup:

 

 

Pitao i potvrđeno zvanično da sve ostaje (oko uslova prodaje) kao što je bilo i tokom 2013. godine. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...