Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Poštovani forumaši,

da  vas obavestim da su nam konačno isporučeni (ostalo nas je troje od ukupno petoro) naši 500L i punto ljubimci  (2+1) od strane MSD Trade-a iz Obrenovca. Bilo je zaista napeto do danas, ali ipak treba reći da se diler potrudio da ublaži propuste. Sutra će nas kontaktirati gazda, Vesić, i ponudiće nam, pretpostavljamo neke poklone, koji bi eventualno kompenzovali kašnjenje u isporuci naših automobila.

Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke svima,samo nek ste dobili kola,a za poklone manje vise (nece se baciti,al opet).

Share this post


Link to post
Share on other sites

VCAM nek je sa srecom. Upravo su me zvali iz FAS-a, dobicemo od Fiata poklon trecu i cetvrtu godinu garancije, tako se Fiat (ne diler) izvinjava za kasnjenje isporuke ;)

Kad zvanicno stigne javicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci moze produzena garancija ali mora da se ceka  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

ko nas j...e koji smo cekali na pocetku  :whip:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da se sve srecno zavrsilo. Ne bih da branim vlasnika MSD trejda ali poznajem coveka i bas nisam mogao da verujem sta se dogodilo, inace neka moja predpostavka je u tome sto je poceo da zida zgrade pa je verovatno hteo da premosti sa tom lovom dok ne proda stanove ali mu nije islo po planu. Inace covek je bas OK i uvek izlazio u susret bar ja imam veoma pozitivna iskustva sa njim, ali ovo nista ne opravdava. Bitno je da ste svi dobili svoja vozila i da se sve zavrsilo srecno :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj te me pogresno razumeti ovaj cin nije nikako da se brani vlasnik MSD Trejda zato sam i bio zabezeknut samom cinom i postupkom,  jednostavno nisam mogao da verujem.

Kada sam pomenuo srecan kraj mislio sam na isporuku vozila jer je moglo ici i preko suda pa bih se tek onda oteglo. Zao mi je ostecenih ljudi jer i ja sam podigao takodje subvencionisani kredit i kupio auto preko MSD Trejda meni su ispostovali rok od uplate 7 dana inace da je mene tako zavrnuo ne bih dobio secer nego nervni slom.

Iako su me par puta radnici zavrtali cim sam njega pozvao sve je zavrsio u roku od odmah, izlazio mi je i u susret kad mi je supruga imala udes sa kolima posto za 18 godina koliko vozim nikada nisam imao udes pozvao sam ih jer nisam znao sta da radim poslali su sefa limarije, covek dosao na lice mesta sve je bukvalno odradio umesto mene i sa policijom i sa osiguranjem i popravili mi auto za 4 dana od udesa to ne verujem da bih uradila ni jedna ovlascena kuca. Ne bih da nabrajam dalje moja pozitivna iskustva sa njima.

Ali to nikako ne opravdava ovaj cin da  potkpljuju svoji finasijski problemi sa tudjim parama koja su uzeta na kredit. Zao mi je ostecenih ljudi i jednostavno ne mogu da verujem da je dozvolio sebi da zbog za njega sitne love izgubi licencu sa Fiatom i upropasti onakav servis ko zna koliko je novca onde ulozeno i da sad prdi prazno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa neko rece da je zarada od 200 do 500 eur dileru,koliko kola treba treba da prodas da bi uopste imao racunicu?200 najmanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veca je zarada za 500L. Rekao bih oko 850 eur po autu. U svakom slucaju, ne pominje se dzabe da se okrecu zaradi kroz odrzavanje automobila u garantnom roku. Odatle i dugi garantni rokovi za kia automobile npr. Veoma malom broju korisnika ce se isplatiti da placaju cene odrzavanja u ovlascenim servisima tokom svih tih godina tako da je zarada za ovlascene servise ogromna u tom segmentu poslovanja. Nas 500L ima smesno kratku garanciju kod nas.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne prodaju samo 500L i Punta uz subvenciju kupuju ljudi i druge automobile marke Fiat, Lancia i Alfa. Ja kad sam kupio Punta uz subvenciju moj kolega je kupio grande punta novog za kes. Kad pogledas u gradu mislim konkretno na Obrenovac Javna preduzeca Toplovod, Vodovod, JKP, Opstina, Parking servis, Dom zdravlja pa cak i Elektrana jednim delom svi su kupili automobile preko Vesica od 500L, puntica,dobla, kombija..... Velika je tu lova u opticaju plus odrzavanje za te automobile mnogo kola je u pitanju, plus sto imaju ugovor sa osiguravajucim kucama za popravke kola, od limarije do mehanike i sve to da padne u vodu zbog par automobila sto nije isporucio na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu se snima nastavak emisije "potrosacki savetnik". Gledajte bice svi 500l na gomili. Fiat se iskupio poklon garancijom jos dve god, koju ce dati sledece nedelje. Moram ih pohvaliti. A ako me pitaju za MSD???? A? ??? :-D Sta reci? :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci drugo nego istinu. Mene kada su zvali, nahvalio sam dilera i prodavca (zaposlenog imenom i prezimenom) a napljuvao FIAT. Tj, rekao istinu. Ono sto zaista mislim o njihovoj kontroli kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nas 500L ima smesno kratku garanciju kod nas.

 

Kod nas je isto kao i bilo gde drugde, tj. ista je garancija i po inostranstvu. To vidiš u garantnoj knjižici.

Niko ne brani nijednom dileru na svetu da kaže da 500L kupljen u njegovim salonima ima 5 ili koliko god godina garancije. Time taj diler stiče bolju poziciju na tržištu u odnosu na ostale i svi gledaju da kupe baš u njegovom salonu.

Ali, to može na nekom stvarnom tržištu (gde se prodaje mnooogo svih marki automobila), gde stvarno postoji konkurencija, a ne na ovoj imitaciji od tržišta koju mi imamo (od malog broja prodatih automobila godišnje, pa dalje...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem Kuburi, Šeširdžiji i drugim ljudima (i ženama, naravno) na lepim željama.

Ipak ćemo mi biti oprezni sa našim dilerom. Kao što sam rekao, obećao je da će zvati (obećala gazdarica, pred Milovanom Jarčevićem, predstavniku FAS-a i nama) i ponuditi "nešto" što  bi kompenzovalo prekomerno čekanje, tj naše strepnje i nerviranje zbog neispunjavanja dilerovih obaveza. Međutim, do toga nije došlo. Mislim da mu se ne može verovati. Da ne prejudiciram, sačekaćemo još sutra a onda ćemo biti prinuđeni da otkrijemo neke detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Nakon što su svim  kupcima iz Lazarevca  isporučeni automobili, od strane MSD Trade, u nedelju, 22.12.2013. snimljena je emisija Potrošački savetnik. Navedeno je zadovoljstvo, nas kupaca, ali i upozorenje drugim kupcima da vode računa pri kupovini novih vozila. Onakve stvari, koje su se nama dešavale, ne smeju da se ponove.

Diler je dao 2 naredna servisa besplatno, a Fiat 2 godine garancije više.

Pozdrav svima sa foruma koji su nam da lipodršku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak ćemo mi biti oprezni sa našim dilerom. Kao što sam rekao, obećao je da će zvati (obećala gazdarica, pred Milovanom Jarčevićem, predstavniku FAS-a i nama) i ponuditi "nešto" što  bi kompenzovalo prekomerno čekanje, tj naše strepnje i nerviranje zbog neispunjavanja dilerovih obaveza. Međutim, do toga nije došlo. Mislim da mu se ne može verovati. Da ne prejudiciram, sačekaćemo još sutra a onda ćemo biti prinuđeni da otkrijemo neke detalje.

Postovani zasto ne iznesete te detalje? Nije valjda da su vam zapusili usta sa dva servisa. Korektno je to sto ste dobili i od FAS-a i od Vesica ali kad vec pominjete nepravilnosti i buduce kupce sto man ne iznesete sve detalje da znamo od cega da se cuvamo. Pominjali ste detalje oko MSD- trejda koje ce te izneti? Bilo bi fer od vas da nam sve kazete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...