Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

@Zhorz nisu rekli, nisu ni imali potrebe jer ga gledam otkako se pojavio. A citam i ovaj forum od pocetka 500l tema. Koliko sam ja shvatio u 500l je isti motor kao i u bravo-u, a taj motor dobro podnosi gas kao gorivo. Do audija koji vozim svi automoboli su mi bili benzinci sa gasom tako da imam potpuno povjerenje u gas kao pogonsko gorivo (kao i u dunju, ali to je neka druga tema za drugi forum :-)).

Edited by mmalina

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sesirdzija

 

Dokazano je da Rubenstajn ne podnosi dobro niske temperature, a Fiat kao renomirani proizvodjac vozila ipak drzi do standarda, a i do sebe, tako da je ipak Radza u pitanju... :lol:  :lol:  :lol:

 

Sta ima da zovem, na radzu se ne poziva, to se podrazumeva da su svi pozvani i dobordosli... :cheers:  :cheers:  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zhorz nisu rekli, nisu ni imali potrebe jer ga gledam otkako se pojavio. A citam i ovaj forum od pocetka 500l tema. Koliko sam ja shvatio u 500l je isti motor kao i u bravo-u, a taj motor dobro podnosi gas kao gorivo. Do audija koji vozim svi automoboli su mi bili benzinci sa gasom tako da imam potpuno povjerenje u gas kao pogonsko gorivo (kao i u dunju, ali to je neka druga tema za drugi forum :-)).

pa sto onda nisi ddunja, nego mmalina :D

 

ps. Nesa ce imati dosta posla ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kubura, da li je antifriz u autima? gledam ovih 4C i pitam se pitam   :question:

Pa ne stavlja se antifriz samo zbog zime, vec i zbog leta, povecava tacku kljucanja rashladne tecnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim druga, clana Kuburu za insajdersku informaciju u vezi crnog Trekkinga, danas je 22 dan od kapare, auto je u statusu 10 vise od 14 dana.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacemo da izbunarimo neku informaciju,nista ne obecavam,al cu se potruditi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je mesec dana kako je moj 500l proizveden a diler jos nije uplatio pare. Kubura cuvaj ga :(

Stvarno nemas srece. Zao mi je.

Nadam se brzoj isporuci. 

Da kucnem o drvo, moj je gotov na vreme i bukvalno su sve ispostovali do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i mi malo pohvalimo.

Stigao u ponedeljak crni bikolore (naravno beli krov), prvi paket opreme, danas kasko osiguranje DDOR (naravno ful kasko).

Prešli oko 200km (radimo, pa nemamo vremena da uživamo, ali sutra nema da se izlazi iz fićka ceo dan).

 

Međutim ima jedno ali....

Želeo bih da se posavetujem sa nekim u vezi nekih sumnji prema dileru koji mi je prodao auto, mislim da osnovano sumnjam na prevaru, pa bih zato voleo da to bude na pivatan mail. Naravno možda nije ništa i neko je imao slično iskustvo, samo diler ne ume razumno da objasni. Ne bih ni da dižem dževu bez potrebe i blatim dilera, ali na granici sam da nekom ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

BRAVO!!! Bas sam te se juce setio i htedoh da te priupitam dal je stigao. Uzivajte! :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Obavezno ga pretstavi u odgovarajucoj temi sve sa slikama...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i mi malo pohvalimo.

Stigao u ponedeljak crni bikolore (naravno beli krov), prvi paket opreme, danas kasko osiguranje DDOR (naravno ful kasko).

Prešli oko 200km (radimo, pa nemamo vremena da uživamo, ali sutra nema da se izlazi iz fićka ceo dan).

 

Međutim ima jedno ali....

Želeo bih da se posavetujem sa nekim u vezi nekih sumnji prema dileru koji mi je prodao auto, mislim da osnovano sumnjam na prevaru, pa bih zato voleo da to bude na pivatan mail. Naravno možda nije ništa i neko je imao slično iskustvo, samo diler ne ume razumno da objasni. Ne bih ni da dižem dževu bez potrebe i blatim dilera, ali na granici sam da nekom ....

a u vezi cega prevara? ne verujem da je toliki problem da ne mozes da napaises ovde i da mu ime navedes da drugi ne saradjuju sa njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temerindzin tast moze da pece prase,a i on ce uskoro,a izgleda da i Bojan palilula moze da se raduje :D

PedjaB cestitam,a u cemu je problem,da pomognemo,posavetujemo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peđa čestitam! Pusti mi na PP šta te muči da vidim da li mogu da pomognem, mada slobodno napiši javno. Ne moraš pisati ime prodavca za početak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke Temerindza!!! Sto se Kubure tice, izuzetno mi je krivo sto se danas nismo upoznali, jer je i mene tako obradovao fotkom mog zucka na parkingu.

Nego nesto gledam fotke, ti si to uzeo drugi paket bez prvog, ili samo felne...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubura , ne trebaš mi i nisam te koristio ali pohvaljujem tvoj rad i tvoj trud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubura , ne trebaš mi i nisam te koristio ali pohvaljujem tvoj rad i tvoj trud.

hehehe kupices i ti 500L,polako :D

Hvala vama na pohvalama,a stvarno mi nije tesko da vam to pronadjem,znam koliko vam znaci,a meni ne predstavlja neki poseban problem :)

Sesirdzijinog crvenka sam danas obisao,tu je gde je i bio,sve je ok sa njim,nadam se da ce uskoro biti tamo gde treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuburice test pilotu,mozes li mi reci kada se ocekuje metan verzija ja sam poprilicno raspolezen za kupovinu jednog matandzije.

 

Takodje me zanima kako se na dizelima ponasa onaj cuveni DPF filter u gradskoj voznji,kako ide regeneracija i da li bi imao problema na 1.6 dizelu ako ga budem stalno vozikao po gradu.Citam da je servisni interval na 1.6 dizelu 2 godine ili oko 30.000 km pa se pitam jer to tako i u praksi kod nas?

 

Kako bi uporedio nove motere koji uskoro dolaze tipa 1.6 dizel od 120 konja i benzinca od 120 konjica?

 

ps:posle ove vesti da ce metan verzija krenuti pocetkom maja sve je zamrlo.

 

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/372103/Ferara-FIAT-500-L-sa-sedam-sedista-na-trzistu-do-kraja-jula

 

Da li imas info da ce ici ovaj 0.8 turbo cng motor koji je dobio nagradu??

 

http://www.radulovic-group.com/vesti.php/fiatov-cng-motor-je-green-engine-of-the-year/

Edited by xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd redom da ti odgovorim,mada sam vec to pisao negde...
Metan se ugradjuje na 0,9 TwinAir motore koji u toj verziji nemaju 105 vec 80 konja. Proizvodnja je pocela kad je i najavljeno,s tim sto su,koliko sam ja primetio,svi otisli za Italiju (nije proverena info,ne drzi me za rec). Kada ce biti i da li su vec dostupni na drugim trzistima,to stvarno ne znam.
Sto se DPF-a tice,treba auto dosta duze da se vozi od onoga koliko ja predjem sa njim da bi se aktivirala regeneracija. Ako postujes uputstva,tj kad zatrazi regeneraciju vozis u vecim obrtajima sve dok to auto zahteva,onda zadugo ne bi trebao da imas problem,tipa 100.000km okvirno... Servisni intervali su tako postavljeni na svim kolima,a u drugoj temi videh da je kod nas skraceno na 20h,sto je i bolje.
Novi dizel je vec pusten u proizvodnju,brzi je i zivahniji od postojeceg 1.6 (logicno :D ),dok je 1.4 T-Jet jos uvek u fazi testiranja i on ce dolaziti sa fabricki ugradjenim plinom. U poredjenju sa ostalim motorima u 500L,T-jet je (izuzev Multi-Air za USA trziste) najbrzi motor koji se ugradjuje u 500L. Auto gotovo da nema turbo-lag (ili turbo rupu kako god),vuce iz svih obrtaja,odlicno ide,brzine su koliko primecujem lepo "slozene",ni prekratke ni preduge,za moj stil voznje - pravi motor. Njegovu potrosnju,cenu itd ne znam,videcemo kad se pojavi u serijskoj proizvodnji.
Ako sam nesto preskocio i ako imas jos nekih pitanja,pucaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...