Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

 

Svaki dizel ce zaprasiti svakog benzinca uz svako brdo... mislim da je to i vrapcima jasno i da tu nema vise sta da se prica! :smoke:

 

Turbo motor će biti superiorniji od atmo motora iste ili slične kubikaže u pomenutim uslovima vožnje. ;) Nije tu do dizela, nego do toga da on ima turbinu..a, ovaj drugi u konkretnom primeru nema, pri čemu je iste ili slične kubikaže tako da ne može ni zapreminom motora da nadoknadi to što nema turbinu.

Inače, atmo benzinac iste ili slične kubikaže kao atmo dizel će odvaliti dizela po performansama u bilo kojim uslovima vožnje.

Turbo benzinac iste ili slične kubikaže će odvaliti turbo dizela po performansama u bilo kojim uslovima vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erdelja, Acikota

Čestitke sa malim zakašnjenjem(nisam radio dva dana, a kod kuće ne mogu ni da primirišem ni jednom od računara od klinaca, a bogami i žene).

A, da iskoristim i priliku da se pohvalim jer sam juče dobio broj motora i šasije za mog crno belog zmaja(naručen 26.08. u Stojanovu). E, sad je svaki dan 5x duži nego dan "redovnog" čekanja. Znam da je blizuuu, ali koliko? Koliko ste cekali da preuzmete auto, od dobijanja broja motora i broja šasije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

PeđaB, bogami crni sa belim krovom, trakking, odmah ulaziš u najuži izbor za najlepši 500L na forumu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erdelja, Acikota

Čestitke sa malim zakašnjenjem(nisam radio dva dana, a kod kuće ne mogu ni da primirišem ni jednom od računara od klinaca, a bogami i žene).

A, da iskoristim i priliku da se pohvalim jer sam juče dobio broj motora i šasije za mog crno belog zmaja(naručen 26.08. u Stojanovu). E, sad je svaki dan 5x duži nego dan "redovnog" čekanja. Znam da je blizuuu, ali koliko? Koliko ste cekali da preuzmete auto, od dobijanja broja motora i broja šasije?

Vau Pedja, ala ovi ubrzase isporuku ;-) BRAVO!!! Ma nekih nedelju dana i vozaces se u njemu. Mi smo par dana duze cekali zbog nekih nasih vanrednih prohteva, ali mislim da je trebalo nedelju dana da prodje od proizvodnje (kada smo dobili broj sasije i motora) do isporuke. Sada vrtim film, proizveden je 12.09. a istovaren je tu 18. ili 19.09. Ako nije problem Kuburi, posalji mu broj sasije, a on u prolazu (ako mu vreme dozvoli) moze da ga merka sa staze i da vidi kada ode sa parkinga za transport.

Cestitam i hvala za cestitke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

PeđaB, bogami crni sa belim krovom, trakking, odmah ulaziš u najuži izbor za najlepši 500L na forumu. 

Madra,

nažalost nije trakking, već običan nacionale, nažalost :crybaby: .  Tako da za najlepši 500L na forumu u konkurenciji ostaju ova dva "žućka" :thumbsup: .

Ali, to ne znači da neću jednako da ga volim kao da je trakking, pa možda jednog dana poraste  i postane :fun: .

No kao što rekoh...duža su ova tri dana čekanja od prethodnih 26...nemam nikakve vanredne prohteve, tj. imam, ali to posle rešavam, da prvo malo izvozam :guitar: ...

Da, da ne bih gubio vreme, jer je sigurno neko sa foruma već to odradio, koja je najpovoljnija ponuda kasko osiguranja za naše ljubimce i da li će biti nekih povoljnosti na predstojećem Autoshow-u u Novom Sadu (ni to nisam proverio, valjda se održava ove godine).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio informaciju od AK da auto stiže u  petak i da treba da ga tovare sutra.

Kubura, molio bih te da baciš oko, naravno ako si u prilici, da li je spreman jedan benzinac, crni sa belim krovom  za Novi Sad - Stojanov.

 

 

 

Unapred, Veeeeliko hvala!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra treba da uplatim ostatak učešća i da završim ostatak procedure u banci jer je auto stigao u AK. Da li ste učešće uplaćivali u eurima ili u dinarima i po kom kursu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek u dinarima, a kurs zavisi od banke i tvog dogovora s njom. U suštini ti kažu koliko je to dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio informaciju od AK da auto stiže u  petak i da treba da ga tovare sutra.

Kubura, molio bih te da baciš oko, naravno ako si u prilici, da li je spreman jedan benzinac, crni sa belim krovom  za Novi Sad - Stojanov.

 

 

 

Unapred, Veeeeliko hvala!!!!!

Pretrazio sam ceo parking juce gde bi trebao da bude,nema ga... Da li su vec utovaraili ili je na nekom drugom mestu,ne znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio informaciju od AK da auto stiže u petak i da treba da ga tovare sutra.

Kubura, molio bih te da baciš oko, naravno ako si u prilici, da li je spreman jedan benzinac, crni sa belim krovom za Novi Sad - Stojanov.

Unapred, Veeeeliko hvala!!!!!

Pretrazio sam ceo parking juce gde bi trebao da bude,nema ga... Da li su vec utovaraili ili je na nekom drugom mestu,ne znam..

Šta da kažem osim Veeeeliko hvala! Rekli mi danas da auto stiže za vikend...sada sam totalno zbunjen. Osim...ako ovi u AK, ne naruče crni, umesto bikolore, pa ga onda sami farbaju i tako me zavrnu za 200eur? Svašta čovek može kod nas očekivati. Ima par komada crnih, a samo mog auta nema, a ako stiže za vikend ili je već u AK pa ga pripremaju u bikolore, ili je u KG na parkaingu? Gde može drugo biti? Kako to najlakše da proverim, da li neko zna?

Edited by PeđaB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al su zacenili naslon svaka im čast.

 

Ivane ako možeš nađi kataloški broj onih mrežica i stočića što idu na leđa prednjih sedišta koje u nacionale nisu davali. Možda tu budemo imali finansijske sreće. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba pogledati po Sapcu ako ste zainteresovani za te dodatke, bez zezanja. Rece mi majstor kod koga odrzavam auto i koji zna ljude tamo, da se vec po otpadima pojavljuju rastureni 500L. Kako sam ga razumeo dovlace neke koji su se koristili kao test ili pokazna vozila po inostranstvu. Maltene novo.

A ti fabricki dodaci kod ovlascenih ce uvek drzati jaku cenu, znam iz licnog iskustva jer sam imao automobile kao relativno nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, a veruj mi da sam se i ja iznenadio kad sam cuo pricu. Ima covek dobre veze tamo kad eventualno zaskripi sa delovima pa je u toku. Kaze da za dosta manje para dobijes ocuvan fabricki deo sa tih vozila iz salona, interesantno za neke redje modele.

Pa cisto da vam prenesem, mozda i nesto od toga sto trazite istrci tamo. Ne znam samo vama zbog garancije...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si siguran u to? Pre par dana sam bas vozio, 5-6 auta sa po 1000 2000km,test vozila iz Evropskih salona,a ima ih jos dosta,vraceni su u fabriku. Svi koji su osteceni i nisu za prodaju su takodje tu,gledam ih svaki dan,meni ta prica ne pije vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam od novinara priču da se sva ta test vozila posle određene km vraćaju u fabriku na dalja ispitivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od koga su novinari dobili test auto.

 

Ako su dobili auto od dielra onda diler ima ugovor sa fabrikom nakon kog vremena sme prodati auto ,jer dotle on sluzi u promotivne svrhe i diler dobija posebnu cenu.

 

Ako je fabrika dala auto na test i to pitanje je kakav test ,da li za marketing i medije ili za test necega onda fabrika odlucuje sta ce posle sa njim.Nije mi poznato da ih fabrika prodaje kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nista ne tvrdim posto, naravno, licno ne rasturam 500L, samo prenosim sta mi je pouzdan covek rekao. I sam sam na pocetku napomenuo da mi je zvucalo neverovatno kada sam to cuo. I dobronamerno ovde nabacio info cisto da vlasnici i tu mogucnost imaju u vidu, kad te ionako u slucaju novog vozila klepaju po usima na svakom koraku zbog garancije.

Na stranu moje licno misljenje o tom autu, meni je strasno drago sto se takav moderan proizvod pravi kod nas i zelim mu sto bolju prodaju, zaposlenost kapaciteta i sve sto to dalje vuce. Ali nemojmo od njega non stop praviti Space Shuttle - cetvorotockas kao i svaki drugi, a svi dobro znamo kakvo je "trziste" kod nas i kako se sve ljudi dovijaju da zarade.

 

Posto sam na godisnjem odmoru i imam malo vremena, ponovo sam licno pozvao coveka da jos jednom proverim. Nevezano za ovo, iza svega sto na forumu vec godinama pisem, trudim se da, sto je vise moguce, stojim svojim licnim iskustvom i proverenim informacijama. A ne "procitao sam ovde", "rekao mi brat poznanika mog komsije" i sl.

Dakle, mogu se naruciti polovni delovi za 500L (cak i eksplicitno pitao, znaci ovaj nas najnoviji, kragujevacki, a ne obican mali 500). Kaze mi covek da se vec traze delovi za njega, stize iduce nedelje jos jedan iz Italije. Treba da mu skinu sa njega celu tablu za musteriju, kaze da misli da ima malo jacu opremu i navigaciju.

Ako je neko zainteresovan za naslon za ruku, te mrezice, stocice i sta vam vec treba, neka se pozove na mene (Ivan sa FLCS). Ja sam se upravo cuo sa Nesom (vlasnikom servisa) i najavio mu eventualno zainteresovane forumase i vlasnike 500L. Tako da najbolje da licno pozovete, dobicete informacije iz prve ruke: Nesa, 064/5551117, telefon u servisu 011/3143134. Evo i sajta ako zatreba: http://autoservisnesaas.com/



Ivane ako možeš nađi kataloški broj onih mrežica i stočića što idu na leđa prednjih sedišta koje u nacionale nisu davali. Možda tu budemo imali finansijske sreće. 

Pavaobg, ovo sto ti moj cenjeni imenjak i drugar kaci su isecci iz Eper-a (Fiatov online katalog delova). Verziju 76, iz kraja aprila 2013. (Pricelist effective od 1.5.2013) u kojoj je i 500L imas na adresi http://eper.fiatklubpolska.pl  . Evo npr. kompletnog sedista za 500L :

 

image.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde je računica da "skoro nov" auto rasturaš u delove kada možeš da ga preprodaš celog? Jedino ima logike ako su havarisani (nedaj bože kradeni) ...  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...