Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Meni je iskustvo drugacije. Dileri ne mogu da ti kazu kad ti stize auto. Ako ti nesto kazu, slagace te. Meni je auto stigao za 21 dan. Malo strpljenja samo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je, onda se moje ponasanje smatra normalnim :-) Do kraja kolektivnog cu biti miran, a onda...
Posto ocigledno Trekking nije jos prodavan kod nas, ne znam da li da se nadam brzoj isporuci ili beskrajnom cekanju. Ne ohrabruje me ni cinjenica da ni u Fiatu nisu sigurni koji pneumatici idu za nase trziste i slicni detalji, tako da tek od dilera ne mogu ocekivati neke konkretnije odgovore.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nema POJMA sem fabrike i to je fakat. A u fabrici nemas koga zvati. Hebi ga. Cutao ili se drao isto ti je, ti biraj sta ti je lakse. :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste "slatka strepnja" ^_^, ali imamo rezervisan Zlatibor od 29.septembra. More smo vec otkazali...
Znaci od dilera ne mogu ocekivati "ekskluzivne" informacije...

Hvala vam ljudi na odgovorima i savetima.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo je da idete na more. Neće auto nigde da pobegne. Ako ne daj bože ne stigne do Zlatibora idite autobusom. Držaće ga oni u salonu dok se ne vratite. Meni auto stiže u ponedeljak a ja na službenom putu još 2 nedelje, pa ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daredevil, pod hitno skraćuj, odlaži, traži zamenu.za taj službeni put, to je čist mobing, kola te čekaju a tebe maltretiraju na poslu :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 15 dana sam dobar 150 E čiste love. Za te pare planiram da stavim folije kad se vratim i uzmem auto. Da je drugačije išao bih na bolovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nema POJMA sem fabrike i to je fakat. A u fabrici nemas koga zvati. Hebi ga. Cutao ili se drao isto ti je, ti biraj sta ti je lakse. :-D

Dileri imaju uvid kad im koja narudžbina ulazi na traku i kad je gotova. Na tom nivou su i moguća tumbanja tipa "e nemoj ove nedelje da sklapaš taj i taj nego ovaj za mog kuma". Tako da je pitanje da li hoće da se potrude da prenesu pravu info ili ne.

 

Inače moj 500l bi sutra trebalo da bude u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače moj 500l bi sutra trebalo da bude u Beogradu.

 

Ima li treme? :) 

 

Srećno sutra i da brzo dobiješ tablice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakvi dileri!? to su samo preprodavci, nemaju pojma. Kad mu stigne broj sasije tad zna da ti je stigao i gotovo. Znam iz druge ruke kada sam ja kupovao. Nasao sam mu i rodjake i sve i nista nije mogao niti je znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što mogu je da kada stigne auto koji ste vi naručili, isti prodaju svom kumu da kum ne čeka, a vama kažu da auto kasni te vam daju auto koji je trebalo da se isporuči kumu.

 

Zato je neko čekao 3 nedelje, a neko 3 meseca. 

Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmm tesko, broj sasije stize sa mojim imenom....e sad jb......mislim da su manje cekali bez paketa i no-crvena boja. Najduze 1paket u crvenoj boji.

ali sve je to bilo od aprila do juna.....zaboravilo se :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao Fiat 500L ;-) pre vremena ,i "nesto" manji od ocekivanog....a i boja nije bas ta koju smo zeleli....da ne kazem da su omanuli i model....pisem prve utiske vrlo uskoro :-)

 

cxca31202.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jos izgreban u transportu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Važno je da su papiri stigli (šta god to značilo), a auto je ipak malo glomazniji, te sporije putuje. Sreća pa imam puno posla i nisam u Bgd-u, inače bih najverovatnije svaki dan išao u salon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni auto ipak stiže sutra. Potvrđeno.

 

Apropo dilara i informacija koje imaju, ko hoće da veruje nek veruje, ko neće ne mora. Pričam vam info koju sam dobio od direktora prodaje jednog od dilera koji mi je poznanik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam telefonom zvao A.K. , stigao do direktorke prodaje i malo se razvikao. Čisto da dam sebi oduška. Na kraju se ispostavilo da fabrika od sutra kreće sa isporukama svih napravljenih automobila i plan im je da isprazne lager do kraja god.odmora. Međutim, u A.K. Voždovac gde sam naručio auto nema ko da potpiše nalog za preuzimanje, jer je gen. direktor na god.odmoru, te mora da se čeka da se on vrati,što će biti za 8 dana. Ni sam ne znam šta sam joj (direktorki) sve rekao posle toga, samo znam da sam na kraju razgovora dobio gumene patosnice gratis.

Edited by daredevil011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kroz Podgoricu prodjose dvije slepe pune 500l vecinom bijele i sampanj boje...da sam mogao jedan da skinem...je li istina ono da sada transport ne radi zeljeznica nego neka privatna firma koja je dobila tender?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pruge pripadaju železnici, lokomotive takođe. Privatne kompanije nisu obavezne da raspisuju tendere. Jedino je moguće da je FAS izabrao neku firmu koja radi kompl. špediciju franko naručioc, pa samim tim sklapa ugovore za transport sa svima pa i sa železnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo ja sam danas (17/07/2013) pokrenuo operaciju kupovine.

 

1.4

crni

P1+P2

 

bas da vidimo koliko ce da traje. vezu nemam ali mi ni ne treba - svejedno mi je da li ce stici za mesec ili za dva.

btw, rekli su mi da je rok isporuke 30-45 dana.

odbrojavanje pocelo.

 

u medjuvremenu smo promenili boju sa crne na tamno sivu.

 

kredit je odobren 24/07, broj sasije i motora stigao 29/07.

auto je spreman za preuzimanje danas (02/08) ali cemo ga preuzeti tek za nedelju dana.

 

dakle, cela procedura je trajala 2.5 nedelje. pordavac je Nikom, ni u jednom trenutku nije pomenuo kolektivni odmor u avgustu (kao razlog za neko eventualno kasnjenje).

do sada je sve islo kao podmazano i stalno su oni (banka&diler) cekali na nas a ne mi na njih.

 

 

 

auto je preuzet, registrovan i vozamo se sve u 16. sve je super.

sve je trajalo oko 3 nedelje.

 

a sad, svi na zurku:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boze, koliko vam zavidim, jer trenutke bez obaveza, ovih dana ovako provodim  :wallbash:  Gde je sredina septembra (ako i do tada bude gotov)...

Neka vam je sa srecom i uzivajte za sve pare   :wine:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...