Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Springboy, imas ocekivanja da cela fabrika i diler moraju da se bave samo tvojim autom, kao da ostali me postoje. Rokovi koje su ti dali, ako ih ispostuju, nisu strasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atest će biti završen tek za desetak dana, a da automobil ne bi blejao na placu to vreme promeniću saobraćajnu dozvolu kada stigne atest. To će me koštati 3000din. Fabrika je svoj deo posla završila u vrlo razumnom roku, auto je proizveden 21 dan po naručivanju, a ja već 15 dana čekam ono što je trebalo da bude brži deo posla. 

I da, ponašam se kao da ostali ne postoje, i ne interesuju me problemi dilera. Rekli su da će ga isporučiti 7 dana po dobijanju broja šasije, a isporučiće ga za 17. Niti sam nestrpljiv, niti mi je automobil neophodan. U krajnjoj liniji očekivao sam auto tek oko 5. jula. Ono što mi smeta je što me lažu, a prema lažovima nemam poštovanja, razumevanja niti sažaljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki pozdrav. Imam jedno pitanje !  Kupio sam sam fiat 500 L  pre neki dan. 1.4 benzinac 95 ks. I nisam zadovoljna ubrzavanjem auta. Dosta je trom.Da li je to zbog slabog motora ili je nesto drugo ? Bilo nas je 3 u kolima maximalno je isao 130  a ugraviran je 210 !   A ne smem ni da pomislim da obilazim nekog. Moze neka pomoc..

Edited by trba

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato sto nije razradjen, trebas ti to da teras non stop u crveno, da ga razradis kako dolikuje, pa mozda i navuces tih 210 na nekoj nizbrdici... :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

 

Mislim prijatelju, sta ti ocekujes od auta koji je tezak tonu, nije jos uvek razradjen i ima motor od 95ks. Ako si hteo ubrzanja, trebao si da uzmes turbo benzinac ili neki od dizelasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.4 16V Fire: 127 Nm @ 4500 Rpm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dohvatio bi on 160km/h samo bi mu trebalo jedno desetak kilometara autoputa. Šta će ti veća brzina u tom automobilu? Kada bi morao da naglo izbegneš prepreku pri 130km/h verovatno bi ga prevrnuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@trba

 

Nadam se da si probao 1.4 benz. pre kupovine  :sorcerer:

Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pisao da je stigao jedan 500 l u firmu i da sam vec par puta imao priliku da ga provozam (postavio i slicice).

Za moj ukus 1.4 motor sa 127 Nm je poprilicno slab za tu karoseriju i pretpostavljeno opterecenje, ali jos jednom napominjem da privatno vozim dvolitarske turbo dizelase, kao i dizele uglavnom. Ionako taj auto namenom nije za neko jurcanje, vec za porodicu, ali licno volim da imam rezervu snage za malo zahtevniju voznju, preticanje, rad pod klima uredjajem i opterecenjem... U gradu nemam nikakvih zamerki.

 

Zato toliko i pricamo o dizelasima kao boljoj (nazalost i skupljoj) soluciji, sto se tice trenutne ponude motora.

Maleni 1.3 Multijet izvlaci 85KS ali i 200 Nm, a prava mera je 1.6 Multijet sa 105 KS i fantasticnih 320 Nm.

Najredja opcije ce sigurno biti 1.4 MultiAir turbo benzinac (oko 160 KS i 250 Nm, ako se dobro secam) kao i 0,9 TwinAir sa 85 ili 105 KS i 145 Nm torque-a.

 

Mada, opet kazem i ogradjujem se, moje poimanje porodicnih automobila je drugacije i malo vise sportski nastrojeno, posto nisam bas ljubitelj MPV klase - moj favorit je bila Alfa 159 SW, a danas Citroen DS5 ( http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=55217 ), mada je to opet drugi i kvalitativni i cenovni rang...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj rang je bio 3500e ucesce(citaj: stari auto) 120e mesecno.

E to mi je ono sto sam trazio od novog auta, niti probao niti vozio pre,  ali sada vozim i super je, sa dvoje dece pozadi, pun gepek igracaka a u povratku pun paradajza, krastavaca, jaja...... a i lep je. Ako hocete potrosnju do 2000-2200 , ako hocete preticanje 3500-4000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se iskreno odusevio da na toj platformi (uz kliznu klupu) ima toliko mesta pozadi. Prakticnost mu se ne moze osporiti ni u kom slucaju.

A izgled i motori su vec stvar ukusa i mogucnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio 1.6 Mutijet i taj motor je odlican za 500L, cak sam i klimu upalio da vidim koliko ga opterecuje i nisam primetio veliku razliku. Na 120 po autoputu u 6. motor gotovo da se ne cuje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ti MultiJet druge generacije su prava stvar. Ja sam bas bio prijatno iznenadjen koji su torque izvukli iz npr. bas tog 1.6 sa samo 105KS (koji ide i u 500 l) ili 120 KS (npr. u Bravu).

Jos ako su izdrzljivi i robusni kao stare 1910 ccm rage :thumbsup: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jurio po Beogradu da probam 1.4 ali nigde ga nema...svi imaju 1.3.

Neću da kupim mačku u džaku ma koliko da je povoljna.

Probao sam Yeti 1.2 tsi sa 105 konja i nisam bio zadovoljan, tako da su 99% šanse da mi ni 1.4 neće odgovarati ali bih voleo bar da ga probam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće da nigde nemaju 1.4 kao test vozilo  :2guns:

 

Ok, evo ideje, pozovi nekog forumaša - ponosnog vlasnika Fiata 500L 1.4 na pivo ili kolače, i traži jedan krug  :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako sam još pre 15 dana dobio broj šasije i odmah uplatio učešće i dalje nema kola. Jutros zovem AK Kole, kažu još nije stigao ni auto a ni faktura (šta god im to značilo). Izvinjavaju se i kažu da ne mogu ništa da mi obećaju jer ni oni nemaju koga da pitaju. Pitao sam ih da li ovih dana stižu vozila kažu mi da stižu, tako da mi ništa nije jasno zašto nema baš ovog, očigledno više ne postoji zastoj u proizvodnji zbog nedostatka delova. Inače auto kaparisan 30. aprila, valjda neću oboriti forumaški rekord u čekanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ovako, kola kupuješ pretpostavljam na kredit tako da ti je svejedno da li plaćaš npr 150e mesečno ratu ili 120e ratu + 30e gorivo za razliku potrošnje između benzinca i dizelaša (za keš kupca je već druga priča). Ni 1.4 ni 1.3 ne lete baš s'tim da je verovatno 1.3 bolji za dugačke uzbrdice. Treba samo saznati stvarnu potrošnju i jednog i drugog (što je luksuz koji mi koji smo među prvima uzeli kola nismo imali), ubaciti godišnju kilometražu u jednačinu i rezultat će se sam kazati. Ko računa na ugradnju plina opet druga priča. Ukoliko 1.3 troši 6-6.5l u gradu ja bih ga radije uzeo nego benzinca, nisam imao to gde da proverim a po iskustvu sa punta 1.3mj ne bih rekao da 300kg teži auto može da troši samo toliko (možda grešim, ne znam). Ovo naravno važi za one poput mene koji su se nategli da kupe ovaj auto pa sad gledaju da što jeftinije prođu sa potrošnjom, kome tih dodatnih 3-7 hiljada mesečno na gorivo ne znači verovatno im nije ni problem još 3000 na 6 godina za 1.6mj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali...

3000 je razlika u ceni, ali na kredit to ti je još 1000eura učešće i 2000e kredit. Možda se isplati, a možda i ne... A da je bolji motor to ne treba ni komentarisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TinkyWinky,

 

da te utesim, i sa mnom ista prica kaparisan 28.4 sasiju dobio pre 17 dana, odmah zavrsio u banci i....nista!

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako sam još pre 15 dana dobio broj šasije i odmah uplatio učešće i dalje nema kola. Jutros zovem AK Kole, kažu još nije stigao ni auto a ni faktura (šta god im to značilo). Izvinjavaju se i kažu da ne mogu ništa da mi obećaju jer ni oni nemaju koga da pitaju. Pitao sam ih da li ovih dana stižu vozila kažu mi da stižu, tako da mi ništa nije jasno zašto nema baš ovog, očigledno više ne postoji zastoj u proizvodnji zbog nedostatka delova. Inače auto kaparisan 30. aprila, valjda neću oboriti forumaški rekord u čekanju.

Mislim da je prevoz do Zemuna posao AK Kole, tako da bi trebalo da imaju neku predstavu kada će stići. Ja sam svoj čekao 11 dana da stigne iz Kragujevca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...