Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

ma i30 ne bi uzeo ni kad ne bi bilo 500l !

strpi se covece i uzivaces dokle god ga budes vozio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate li praktican primer za relativnost vremena: "Vreme mnogo sporije prolazi za onog sto ceka ispred WC-a, nego za onog ko je unutra!". Ovo je drugi primer. Mesec ipo dana voznje je mnogo brze proslo nego mesec dana cekanja. S ovog stanovista cekao bih ga duplo vise. Doduse, ni i30 nije los, vozio sam prosli model i30, I on mi se svideo, malo je udobnije sedeti u njemu nego u 500l, ali imam utisak da je sve ostalo prednost 500l. Nijanse su u pitanju, ali mislim da su meni najvazniji razlozi za odluku bio mnogo bolji uslovi finansiranja I niza cena za isti motor kod Fiata nego Hyundaia. Po ceni priblizniji mu je i20 nego i30, a to su vec dve razlicite kategorije automobila.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kraja. Koji god auto da je u pitanju, par meseci ne znaci bukvalno nista. Kad pocnes da vozis sve se zaboravi. Kao da te u Hyundaiju ceka med i mleko.

Umesto da budes srecan sto ti poreski obveznici placaju deo auta ti se bunis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i30 po meni bolje lezi sportski orijentisanim vozacima, a 500l porodicnim ljudima koji zele da opustenije (citaj sporije) voze, zbog cega ima I takva sedista - visoka, pregledna... puno prostra, gomilu pregrada, menjac koji vas tera da ga sporije menjate svojom velicinom I dugackim hodom - mislim da su rucucu amerno napravili veliku bi usporili pokrete rukom. Napisao sam vec, a ponavljam, ako ga kupujete za brzu voznju - prevaricete se!


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da nisu za poredjenje i naravno ,da kada sam podnosio zahtev za kredit za 500l,bio sam neizmerno srecan, i naravno da mi je drago sto su da lisubvenciju ( i sam sam poreski obaveznik,znaci sam sebi sam dao subvenciju)....i naravno da je 500l extra auto ali ljudi koji trguju istim nisu normalni!!!!! ne zalim se ja sto bi morao da cekam 2 meseca na auto nego sto ljudi koja da prodaju lazu,ponasaju se kao da ih nije briga sto nece prodati auto,zagole ih za musteruju.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milane, potpuno si u pravu ali ako se pomoriš sa tim što si i sam rekao onda je mnogo lakše. Njih (FIAT) NE INTERESUJE da li će nekome u srbiji prodati 500L zato što smo mi 0,00001% njihovog tržišta. Njima 1,2,3000 automobila ne znači ništa. A realno koliko bi mogli da prodaju automobila u srbiji.... Amerika i Engleska su im na prvom mestu.

 

P.S.

ne znam kako ali:

Neke autokuće imaju sposobnije ljude koji se trude da ispoštuju svoje klijente, a neke su manje uspešne u tome. Jelte ne mogu svi biti prvi...

Neke AK su možda još za vreme sajma naručili nekoliko vozila unapred jer su znali šta ih čeka. Ali sve se to zove osećaj za biznis... :)

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to sve kapiram ali sto su mi rekli bice za dve nedelje,alooooooooooo, proslo je sedam nedelja!!! I niko za to nece da odgovara.......znam da smo mi daleeeeeeko od normalnog sveta ali hajde bar da tezimo ka tome a ne da se pravdamo time mi smo takvi I to je to! Znate I sami sta bi se desilo,u nekoj uredjenoj zemlji,sa prodavcima koji lazu I obmanjuju svoju klijentelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet si u pravu 100%.

 

Znate I sami sta bi se desilo,u nekoj uredjenoj zemlji,sa prodavcima koji lazu I obmanjuju svoju klijentelu.

A kod nas ništa, zato im se i može...

Veruj mi ima nas dosta koji smo skroz pukli i razočarani u celu situaciju. Ali jednostavno se protiv toga ne može...

Veliki pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajte ljudi nemojte tako!

cinjenica je da su trebali da kazu da je rok isporuke 3 meseca tj 90 dana.

i ljudi u Nemackoj cekaju automobile (nove modele) po 3 pa cak i 6 meseci!

raspitajte se dal sam u pravu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@STILISTA

Pa o tome mi i pričamo. Zašto imaju potrebu da lažu.

Da su lepo rekli rok isporuke 90 dana ja (i mnogi od nas) ne bih prodao auto pre 60 dana računajući da ću biti bez auto 20-tak dana, pa nisam idiot, imam oca invalida, ja ne smem da budem bez auta...

 

Tako je Woodoo.

FAS je kriv za sve, po meni. Oni su mi lično obećali tri puta rok isporuke do sada koje nisu ispoštovali (30 dana po naručivanju, prvi je bio do 15.05, drugi 31.05. treći 14.06, četvrti je "strpite se još malo"), a ne prodavac gde sam ja naručio vozilo.

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, dajte da se organizujemo,sutra oko 10 ujutru ja zove call centar sa zahtevom da mi se kaze tacan datum isporuke vozila,razgovor cu I ja da snimim I reci cu im to. Zovite I svi vi koji cekate auto a ne znate kada cete ga dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam nista pametno da vam kazem, bio sam u istoj situaciji, cekao sam od 09.04 do 03.06.a obecanje je bilo 15-20dana. Samo mogu da vam kazem da ce vam biti zao ako promenite odluku. opet je zastoja bilo u proizvodnji te plastike, kao i nama. Nazalost opet je i FAS izvisio od kooperanta iz Italije. Ako vam je za utehu rade plastiku i za Masserati. Vredi ih cekati :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su u nikomu rekli rok isporuke 7 do 10 dana, auto sam dobio 29.dan :ouch:  zar je moguce da ti nemas nekoga ko ih zna, da ih ubrza malo

Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušajte da dobijete od vaše AK broj fabričke narudžbebenice i OCF broj. Kada se budete čuli operaterom  FAS-a sami im izdiktirajte te podatke i stavri će vrlo brzo postati jasne i definisane. Bez tih podataka  sam i ja mnogo puta zvao, kada sam njih izdiktirao počeli su oni mene da zovu.  Doduše nisam ih lako dobio od AK.

 

Ja sam sve završio, i kola me čekaju u AK ali ne mogu da ih preuzmem, još od prošlog četvrtka, pošto u NS još uvek nema registarskih tablica.  :crazy: 
To je me je dokusurilo. 

Budite strpljivi, mislim da se isplati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se isplati (sem ako je neko prodao stari auto da bi uplatio učešće za ovaj novi... )!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prodao auto za učešće, imam dvoje male dece i stare i bolesne moje i suprugine roditelje u Beogradu. Automobil sam čekao od 24.04.2013. do 17.06.2013.

Malo pre su mi javili da mogu da preuzmem kola.   :guitar:  :fun:  :smoke:  :thumbsup:

Javljam se popodne sa prvim utiscima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam nesto vezano za klimu. Naime, kada upalim auto ona je ukljucena. Iskljucim je pred kraj voznje, ugasim auto i kada ponovo upalim auto (odmah ili sutra) ona je ponovo ukljucena. Obratio sam paznju na ovo i tako je uvek. Zna li neko da li to tako mora ili moze drugacije (da zadrzi stanje koje si ostavio na kraju prethodne voznje).

 

Svima koji cekaju porucio bih da VREDI CEKATI. To vam govori neko ko je cekao 9 nedelja.

 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to mora da nadjem da iskljucim negde preko kompa i slicno, ubi me, juce sam vozio pola dana sa otvorenim prozorima a i klima ukljucena, jos se pitam kako lepo i bez klime  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...