Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Pocelo vreme godišnjih pa manjak radnika, nema ko da dotera do novog sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U novosadskoj auto kući STOJANOV doo , izložen je Fiat 500L NACIONALE , sa novom CAPPUCCINO (BEŽ) pastelnom bojom, koja je trenutno na akciji i ne naplaćuje se.

Fiat 500L NACIONALE model sa fotografija u novoj boji se nudi sa SUBVENCIJOM po ceni od 10.900 EUR sa PDV-om uz najpovoljnije kreditiranje, sa kamatnom stopom od samo 1.99% na godišnjem nivou.

Ostale boje koje su u ponudi za popularni Fiat 500L NACIONALE su:

Pastelne boje – CRVENA, CRNA I BELA – 250 EUR

Metalik boje – SREBRNA I GRAFIT SIVA – 400 EUR

 

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

 

Preuzeto sa:  http://www.polovniautomobili.com/wiki-Vesti/cappuccino-nova-boja-za-fiat-500-l-nacionale.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Loše su samo ako živiš u Velikoj Britaniji.

 

Opet loše vesti iz Kragujevca za nas koji čekamo isporuku :(   

 

 

Kašnjenje globalnog Fijatovog dobavljača "Selmat" sa isporukom komponenata za FIAT 500L doveo je do kratkog obustavljanja proizvodnje ovog modela za Veliku Britaniju, kao i proizvodnje modela sa volanom sa leve strane za ostala tržišta.

 

Nije mi jasno zašto su naglašavali britanski model kad su u nastavku napisali da utiče i na sve ostale... al od naših novinara bolje i ne očekujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa je nova boja - kao boja, ali sto se mene tice, pre bih doplatio za neku drugu - iz cisto prakticnih razloga. Mislim da je veoma bliska boji kolovoza, pa je auto mnogo manje vidljiv na putu, sto nikako nije dobro za bezbednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato postoje dnevna svetla!

 

L Mislim da je veoma bliska boji kolovoza, pa je auto mnogo manje vidljiv na putu, sto nikako nije dobro za bezbednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E brate rodjeni @LeoPP bas te hoce :-[

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvano mi nije jasno kako mogu da budu takvi...ovi u Fiatu. Danas je 58 dan. 1.4 benzin, Paket 1+2

Zovem danas da pitam za auto i kažem da su mi obećali da će danas biti napravljen a oni meni kažu budite strpljivi još malo... Kažu "zvali smo vašeg dilera i još nije dobio broj šasije"...? Pa njega sam mogao i ja da zovem, a i verovatno bi me zvao da je dobio br. šasije.

Pa ko je ovde nije normalan? Zašto lepo ne kažu: "biće za 20 dana" a ne da me ovako je** kao da sam ja lud.

Izvinjavam se ali definitivno sam puko. Čak sam im rekao da ću odustati od auta.

A samo treba da kažu "ne znamo kada će biti vozilo, biće u narednih 20, 30, 40 , 50 dana..."

Već mi se :horse:  od novog auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

270 automoila po smeni izađe, tri smene po 8 sati...faktički na svakih 106 sekundi bude gotov po jedan Fiat 500L..i tako 5 dana u nedelji. :thumbup:

Dakle, dok pročitate jednu celu stranu na ovoj temi, napravljen je jedan 500L.  B)

 

 

Po smeni izadje jedva 200, sve preko je premija za sefove smene, Vrlo cesto rade ljudi subotom zbog nedostatka delova itd itd .... Dosta je i ovoliko veruj mi.  U Italiji po smeni izadje 330, ovde je bas drugacije, za sad bar...

 

Rekli su i nama da broj zavisi od nesmetane isporuke delova, da nekada imaju kratkotrajne zastoje...ali da je za sada cifra koja je planirana kao maksimum 270 komada po smeni.

Mi naravno nismo videli svaki pogon, ali ono što smo videli...lagano izgleda što se tiče angažovanja radnika. Kažem to jer su radnici imali vremena da komotno popričaju sa nama, niko nije bio nervozan ili nam rekao nešto u smislu nemam vremena da pričam sa vama... Ali, ni tih 270 po smeni (koje sada ne stižete) će biti malo ako se nastavi potražnja kao do sada, tj. ako krene dobro prodaja i u Americi, Kanadi, V.Britaniji...pravićete i više od toga jer fabrika ima kapacitete za to. Nije to ništa neuobičajeno, neko je baš poredio Kia fabriku u Slovačkoj koja na svakih 60 sekundi izbaci po jedan nov auto. Naravno, nisu ni Slovaci odmah prve godine stigli na tu cifru sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U novosadskoj auto kući STOJANOV doo , izložen je Fiat 500L NACIONALE , sa novom CAPPUCCINO (BEŽ) pastelnom bojom, koja je trenutno na akciji i ne naplaćuje se.

Fiat 500L NACIONALE model sa fotografija u novoj boji se nudi sa SUBVENCIJOM po ceni od 10.900 EUR sa PDV-om uz najpovoljnije kreditiranje, sa kamatnom stopom od samo 1.99% na godišnjem nivou.

Ostale boje koje su u ponudi za popularni Fiat 500L NACIONALE su:

Pastelne boje – CRVENA, CRNA I BELA – 250 EUR

Metalik boje – SREBRNA I GRAFIT SIVA – 400 EUR

 

 

 

cekaj!!! sad naplacuju 250 za crvenu?! sad bih opsovao slasno!!!!!  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po meni to nije losa ideja da periodicno menjaju boje, da ne bude suvishe jedne te iste boje. Ja bih crvenu uzeo svakako, ali dosta ljudi ju je uzelo jer nije bilo doplate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. 31.05.2013 dao kaparu za 1.3 mjtd +1pak. AK KOLE. + 250e bela boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitam! ...i posle mesec i po dana voznje utisak je isti - kao da sam rodjen u ovim kolima !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

resio sam da ih vise necu cekati......proslo je 45 dana i opet ista prica....strpite se jos malo....i tako u nedogled...niko ne zna do kad da cekam.....u ponedeljak idem da kupim hyundai i30!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj. Cekaj. I ja sam kao i vecina odlepio i isao po drugim auto salonima. Zj te pare nema mu nista ni prineti. Nemoj. Zovi ih i dosadjuj im. Strpi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

...u ponedeljak idem da kupim hyundai i30!!!

Nemoj,I30 izgleda kao svmirski brod,samo izgleda.I ja sam merkao I30 i covek iz salona mi je rekao da je 500L bolji izbor,jeste da hyunai daje garanciju 5 ili7 godina al te ogule za svaki odlazak u servis!500L ima mnogo vise opreme od I30.Razmisli jos malo, polako ne brzaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tast moj ima novi i30 već drugu godinu, u lepoj opremi, 1.6 benzinac sa poprilično konja. Ništa posebno, korektan auto. Bolje Octaviu da je kupio za te pare. Ne mogu 2 kofera u gepek da stanu, ali kabina nije loša.

Teško da je praktičniji auto od 500L. Šmekerskiji nije sigurno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj odustajati, i ja sam hteo da odustanem ali mislim da je 500L ipak bolji od i30, što kaže nidza daleko je praktičniji i šmekerskiji...

I ja sam već poludeo zbog njihove neozbiljnosti evo danas 59. dan čekam a OBEĆALI su mi već 3 puta da će biti gotov auto.

Stvarno ne razumem kako neko može tako da radi i da opstane na tržištu.

Izdržaćemo još malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...u ponedeljak idem da kupim hyundai i30!!!

Nemoj,I30 izgleda kao svmirski brod,samo izgleda.I ja sam merkao I30 i covek iz salona mi je rekao da je 500L bolji izbor,jeste da hyunai daje garanciju 5 ili7 godina al te ogule za svaki odlazak u servis!500L ima mnogo vise opreme od I30.Razmisli jos malo, polako ne brzaj!

 

kad je moj komsija trebao da kupi i30 bila je ta fora sa garancijom od 7 godina, ALI ako kupus auto po njihovim uslovima, koji su najnepovoljniji po tebe, a veoma povoljni za njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora je sto i nemas kome da dosadjujes, samo sebe mozda smiris kada vices na nekog ali niko ti ne moze ubrzati nazalost, jos su imali prekid opet kao i dok smo mi "prvi" cekali.

Ako te svrbe pare idi kupi I30, sta da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislite - da i30 moze da se dobije odmah? To je kao sa cekanjem autobusa koji vec kasni... gledas prolazi jedan na drugoj stanici preko puta, prolazi drugi, treci... da li preci na drugu stanicu ili cekati I dalje... xy puta mi se desilo da predjem na drugu stanicu a onda onaj "moj" dodje. Zvuci poznato? Ako predjes kajaces se, ako ne predjes kajaces se..:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa znam bre ljudi ali dokle da cekamo?!?!?!?!?!? I meni su vec 3 puta obecavali i nista......ne znam do kad da cekam.....iz nedelje u nedelju.....jel imate neki rok od kad vise necete cekati? sta ako prodje jun pa jul,avgust......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...