Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Način isporuke

spacer.gif

Žao nam je, na ovu lokaciju ne isporučujemo

 

:thumbdown:

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni danas stigao auto (1.4 + paket 1, crveni), od dana kada je odobren kredit i kada je dat nalog da se proizvede, 57 dana, vama koji čekate puno sreće i strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda,ostaje samo mala privreda...

Pogledajte je li "Armster" izbacio neki model za 500 l .

Share this post


Link to post
Share on other sites

20. maja naručio automobil u AK Kole Zemun. Broj šasije stigao juče, danas dao učešće. Nacionale + Paket 1, 1.4 benzinac, crveni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek je sa srećom! Možemo polako zaključiti da je za sada najbolji što se rokova tiče AK Kole.  :respect:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

20. maja naručio automobil u AK Kole Zemun. Broj šasije stigao juče, danas dao učešće. Nacionale + Paktet 1, 1.4 benzinac, crveni.

Rekorder!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo priče biće ovo, biće ono. Krajnje profi mi je rečeno da je rok isporuke 45-60 dana, da se po isteku 60 dana obavezuju da mi daju vozilo na korišćenje, ali i da oni takav automobil već imaju poručen (oko dve nedelje pre toga) te se može očekivati nešto ranija isporuka.

Ne znam kakvi su im drugi službenici, ali gospođica (ili gospođa) sa kojom sam ugovarao posao je ono što se u Srbiji ne očekuje: svako pitanje razume i na isto ima odgovor, ne laže, ne obećava, sve se zapisuje. Nadam se da ću imati razloga da ih hvalim i kada dođem da preuzmem auto, a to će, po njenim rečima, da se desi za 7 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si trazio da ti poklone alarm ili si ga kupio?



Inace meni je sutra 43. dan cekanja,bio sam u ponedeljak u salonu i rekli mi bice do petka,opet ne zvanicno,

 

kazu mi problem je bicolorna boja ....izgleda da cu ipak kupiti Kiu ceed ili hyundai i30....

Edited by milanivk

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto porucen 15.04.jos nije stigao i cini mi se nece uskoro.stigao mi je broj sasije i motora ali kazu da je vec 10 dana u kontroli kvaliteta,to mi je neubedljivo objasnjenje.inace kola sam porucio u vk vozdovac i prilicno su losi,savetujem da ih izbegavate.zvao sam i call centar ali svako prebacuje odgovornost na drugoga.nadam se uskoro kolima jer sam moja prodao jos pre dva i po meseca a kuci imam klince pa je uzasno biti bez prevoza.pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zanima kolika je potrosnja 1.4 500l.. Kakva su vam iskustva? I da li je zaista toliko slab kao sto svi pricaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imenjace imas u par tema opisanu potrosnju 500l. U temi predstavljanje automobila clanova. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaparisao sam 30.04 u AK Kole, juče stigao broj sasije, danas platio učešće. Kao što su drugi već pisali, kada se ide preko ove auto kuće nemate posla sa bankom već se kod njih sve završava. Danas sam tamo potpisao menicu, papire za kredit i dao im učešće. Povoljno je i to što sam učešće dao u evrima, nema uplatnica pa nema ni bankarskih provizija :thumbup:  Rečeno mi je da neću plaćati ni troškove održavanja računa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da su nesto ubrzali u Kragujevcu,sestra je kaparisala auto 28.05. danas stigao br. sasije i motora.Ovako nije bilo kad sam ja uzimao,tacno sam cekao 30 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uopšte mi nije jasan način isporuke,kapiram da postoje i varijante veza ako neko nekoga zna, ali ipak neki idu i mimo veza a dobijaju automobile ranije, ja sam naručio 17.05, a eto neko posle 10 dana i dobije, koji li je to sistem da mi je znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

270 automoila po smeni izađe, tri smene po 8 sati...faktički na svakih 106 sekundi bude gotov po jedan Fiat 500L..i tako 5 dana u nedelji. :thumbup:

Dakle, dok pročitate jednu celu stranu na ovoj temi, napravljen je jedan 500L.  B)

 

Po smeni izadje jedva 200, sve preko je premija za sefove smene, Vrlo cesto rade ljudi subotom zbog nedostatka delova itd itd .... Dosta je i ovoliko veruj mi.  U Italiji po smeni izadje 330, ovde je bas drugacije, za sad bar...

 

Danas saznam da je moj Cinqecento El bio namenjen za Italiju. Otud ove italijanske nalepnice... :D

 

cxca17300.jpg

Te nalepnice ne idu u montaznom delu, verovatno ih lepi Auto Kuca jer je, jelte, italijanski auto a za nase trziste je morao da bude, da je za italijansko ne bi ga dobio sigurno, podela je striktna i tacna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako će odgovoriti na neku veliku tražnju ako ne mogu da proizvedu preko 600 dnevno? Je li problem u infrastrukturi oko fabrike ili su loše organizovani? Voleo bih da ovaj automobil postane globalni hit i da se proizvodi 7-8 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše ih se prodalo u martu na sajmu i aprilu, kada je i počela jaka medijska kampanja za nacionale, usput je bilo problema sa dobavljačima komponenti, sada je sigurno i manja potražnja pa su i u mogućnosti da ih isporuče za kraće vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manja potražnja je možda u Srbiji, u svetu svakako nije, a broj automobila za srpsko tržište su sposobni da proizvedu za nedelju dana rada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu celu kolicinu za Srbiju da proizvedu za par dana. Tuzno je da smo Fiatu od trecerazrednog znacaja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...