Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

ne prave po redosledu narudzbina to je sigurno i vec nekoliko puta napisano.

Cak dok sam se ganjao sa call centrom navatao sam je na brzinu pa mi je rekla, jeste u pravu ste.

Imaju npr seriju koju rade (lupam) 4 dana, crn, oba paketa. pa posle bele klot, bez paketa....itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako! To me (a i sve ostale) najvise i nervira! Fabriku uopste ne tangira kada je koji auto narucen

tapatok 2

Edited by Bimba

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Imaju npr seriju koju rade (lupam) 4 dana, crn, oba paketa. pa posle bele klot, bez paketa....itd..

 

Nije tako...

Juče smo videli na proizvodnoj liniji, npr. ide jedan žuti, jedan crveni, iza njega crni, onda zeleni...nema pravila, tj. idu sve boje. Ide dosta sa volanom na desnoj strani (za V.Britaniju), ide dosta za Ameriku i Kanadu (na svakom autu stoji veeeliki papir okačen o haubu na kome piše svašta nešto, pa i to za koje tržište ide), idu benzinci, dizeli, sve jedan za drugim...što bi se reklo šareno da šarenije ne može biti u pogledu boja, paketa i motora.

500L za severnu Ameriku imaju npr. kočione čeljusti ofarbane u belo, veći izbor lepih felni (nema ih ni na slikama koje se za sada vrte po internetu)...

270 automoila po smeni izađe, tri smene po 8 sati...faktički na svakih 106 sekundi bude gotov po jedan Fiat 500L..i tako 5 dana u nedelji. :thumbup:

Dakle, dok pročitate jednu celu stranu na ovoj temi, napravljen je jedan 500L.  B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem ti za 4 dana presao 600km.:-D Sto grad, sto van. Potrosna oko 7. Ali ga ne milujem totalno, vozim normalno. Gledao sada ulje, jos je na max. Dva put do sada sam morao naglo zakociti, aj sto se popale zmigavci, nego ljudi, ala koci, sunce ti poljubim. B-) Kada ga vozite do 2500rpm ne cuje se, posle 4000rpm se bogme dere. Ubrzanje kako tako, imam osecaj da je na test voznji isao dosta bolje. Najverovatnije ima istine u toj prici da imaju neku blokadu dok se ne razradi u prvih 3000km.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bogme cist grad (citaj: Beograd) 8.8l

eco:drive daje savet :-) teska mi noga na gasu xaxaxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj se nervirati, meni je 53. dan... :2guns: :2guns: :help::ball:

a najavljen mi je auto da će biti gotov u petak, ali sledeći, tako da mi ne gine još minimum 8-10 dana

Ne može da se naruči naslon za ruku... Mada ako čitaju ovo auto kuće ne bi bilo na odmet da se izivne zbog kašnjenja isporuke jednim naslonom :unworthy:

Jedno pitanje:

Da li ima šuspleh na 500L ?

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ja da kazem. Dobio broj sasije i motora, ali sada je problem sa bankom. Istekao kreditni rejting i radili li ga ponovo. I sada nisam kreditno sposoban za 0,62 % zbog skoka evra.  :help: Idem u ponedeljak da resim  :rtfm: .  Inace euribor je jos dodatno pao ne mnogo ali je pao. Postoji varijanta i sa fixnom kamatom od 3% . Odmah su mi bez uvijanja odgovorili na pitanje. Nadam se da ce sve proci ok. 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas saznam da je moj Cinqecento El bio namenjen za Italiju. Otud ove italijanske nalepnice... :D

 

cxca17300.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ide procedura oko kredita, uslovi, ucesce gde se podnosi, papirologija i ostalo. Jel moze neko da napise ko je sve to vec prosao

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je najbolje da se raspitas kod prodavca, posto se procedura razlikuje od kuce do kuce. Ali pocni da citas ovu temu od pocetka imas proceduru opisanu u vise navrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo obidjes sve dilere  (auto kuce) koje mozes i trazis sto vise poklona uz auto. Kada lociras dilera koji je spreman da ti da najvise gratis stvari, dogovoris se sa njim oko automobila (motor, boja, paketi...) i uzmes predracun (ili ga, cesce, oni direktno prosledjuju nekom od sluzbenika CA banke).

Potom ides kod tog sluzbenika u CA sa 275 RSD u dzepu (za proveru u kreditnom birou) i cekas odgovor od njih (stigne tog ili sledeceg dana). Dogovoris sa bankom visinu ucesca i broj rata i cekas da li ce banka da ti odobri kredit (najcesce 1 dan cekanja). Ako je kredit odobren, uplacujes kaparu (min 200EUR) ili ucesce, dileru (auto kuci) koja auto narucuje od FAS-a.

Od ovog trenutka cekas brojeve sasije i motora, bez kojih je nemoguc plasman kredita auto kuci. Kad ovi brojevi stignu, ides u CA banku i potpisujes ugovor o kreditu, i uplacujes ucesce (ako nisi ranije uplatio). Ovim je auto placen i cekas da stigne i da ga preuzmes.

Srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored ove i varijanta da ti diler odradi sve to a da ne vidiš banku i u tom slučaju ne plaćaš održavanje računa (ako ga odranije nemaš u CA). Naravno ova opcija ne postoji kod svih dilera.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema suhpleh i nema naslon, kako da to dokupimo, posto mnogo znaci!!!

Inace potrosnja na 600km kombinovane voznje oko 6,7, eco drive mi savetuje da vise stiskam gas.

Sto se tice voznje,sve je savrseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema suhpleh i nema naslon, kako da to dokupimo, posto mnogo znaci!!!

Inace potrosnja na 600km kombinovane voznje oko 6,7, eco drive mi savetuje da vise stiskam gas.

Sto se tice voznje,sve je savrseno.

Našao sam ja na netu neki naslon, gurne se samo u onu rupu na sredini iza ručne. Kada dođem kući postaviću link. Mislio sam da može da se doplati ovde kod nas kao dodatna oprema, ali izgleda ništa od toga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...