Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Bio u banci. Uslovi kredita su ISTI. NE POSTOJI KREDIT OD FIKSNIH 3 posto kamate. Od 1.6.ce kamata mozda biti 3 posto ali ne fiksno. Prevremena otplata bez penala i BEZ KAMATE kao sto sam vec rekao. Jer nema logike da platis kamatu za period u kom nisi koristio sredstva. To je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info. Dao sam kaparu 20. maja, a nekako sam se mentalno spremio na 05. jul za preuzimanje automobila  :coffee:

Ako si uzeo u Kompresoru kao ja, nemoj da brines, stici ce za Bozic  :fun:  Bar ja ocekujem da me tada konacno pozovu i srecan sam sa time, popicu jedno 1000 kafa, ispusiti 50 boxova cigara, ubiti jedno cisternu alkohola.....ali iskustvo cekanja??? NEPROCENJIVO!!!!  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se usrećio u Kompresoru. Kapara data 20.04. auto naručen 23.04. Za sada se ne zna ništa, ali veliki Fiat je obećao! Kada bi se izvinuli makar patosnicama kada dobijem auto jednog dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se usrećio u Kompresoru. Kapara data 20.04. auto naručen 23.04. Za sada se ne zna ništa, ali veliki Fiat je obećao! Kada bi se izvinuli makar patosnicama kada dobijem auto jednog dana...

 

Ako ti ne ponude traži, pogotovo ako je auto kasnio. Naglasi koje hoćeš da ne dobiješ one tepih varijantu.

Koje su mere za felne, ako naletim na nešto? Na kolima su mi šesnaestice ali me zanimaju rupe i jota, jote kako li već.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nece ti niko dati nista ako si vec potpisao, dao kaparu, ucesce itd......pre potpisivanja se dogovara.

Ja sam juce na viku i dreku (zbog nesporazuma Fiat i Koleta) uspeo da me covek iz AK KOle odveze do SUPa u Zemunu i saceka dok zavrsim registraciju :-)

registracija 23600

patosnice 2300

2 meseca cekanja neprocenjivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, i mene juče zvao diler da mi kaže da mi je stigao broj šasije. Ali problem je u tome što ja auto nisam još ni poručio :) Pogrešio čovek broj telefona, hehe. 

 

Šta je ironija sudbine -- neko naruči auto i čeka dva meseca na br. šasije, dok neko dobije broj šasije i pre nego što je poručio auto :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dan četrdeseti od uplate kapare: stigao broj šasije! :rolleyes:
Prodavc mi je obećao poklončić - valjda nes kafu i vodu. Ugradiće i alarm - Meta za 216 eur. Auto se očekuje tokom sledeće nedelje.
Inače, cene registracije su jako raznolike: od 21500 do 25000

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre pet minuta prodje pored mene jedan perla beli za americko trziste (srecom zena nije videla). Neverovatno tih cak i kad puni gas ... Prelep auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaparu sam uplatio u Stojanovu jos 8. aprila i juce mi je javljeno da je stigao broj sasije. Danas sam ih nekoliko puta zvao i rekli su da ce biti u ponedeljak poznat broj sasije, navodno neki sistem sa FIAT-om ne radi, ali nije bas jasno sta. Kao bice auto tu do srede. Toliko o ozbiljnosti jedne auto kuce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako su ti javili da je stigao a ne znaju koji je broj?? Cim stigne broj ides u banku da potpises ugovore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora sto svi optuzujemo auto kuce, salone...ili gde smo vec narucili, ali oni su nemocni jer ih fabrika j.....pa onda oni vise i neznaju sta da kazu ljutim , kivnim kupcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, cela ova situacija nema veze sa autokucama. Jednostavno, Fiatu je nase trziste od najmanjeg prioriteta

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dana popodne oko 16h zvoni telefon, nepoznati , broj, ja se javim, kad ono Dobar dan Ovde FIAT. Po dogovoru se javljamo da Vas obavestimo da vas automobil NIJE proizveden.  :crazy:

Znate sva vozila naručena u Aprilu ce biti proizvedena u Maju mesecu. :realmad:

Ja  bez teksta. Smogoh snage da kazem da je danas poslednji dan Maja. Ona meni ima vremena druga i treca smena i vikend. 

Ja tu raspalim  :rtfm:  :2guns: , ali devojka ,koja je uzgred veoma ljubazna i strpljiva, mi samo reče da je to sve od informacija koje ona ima i da se iskreno nada da se čujemo u ponedeljak. 

Ali zašto ste nam davali informacije da kola dobijam za 20 dana. Bezmalo je prošlo 40 i imam osećaj da će proći još najmanje 10-15. Ona samo rece da su autokuce davale nerealne rokove koji nemaju veze sa stvarnoscu (najgore auto kuce 7-10 dana ) sto je nemoguce. Rece mi još da je proizvodnja povećana i da su svi nedostajući delovi stigli i da će se sve ubrzo rešiti.

Čekam i dalje šta mogu.

 

Onako usput komšiji iz ulaza stigao Fiat 500L. Sada kada kroz prozor gledam mogu da vidim kako će izgledati moj auto na parkingu :wub: .

Pozdrav svima 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stajem danas na neki parking kad vidim likovi stoje kraj srebrnog 500l. Danas ga je dobio, a naručen za vreme sajma. Vidim da nema dodatnu opremu (izvan paketa). Ja sam mog dobio pre 15, 20 dana al crveni. Možda je do boje. Do sada sam na ulici viđao samo crvene i crne jednobojne da su nacionale. Možda je stvarno samo do boje.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u banci. Uslovi kredita su ISTI. NE POSTOJI KREDIT OD FIKSNIH 3 posto kamate. Od 1.6.ce kamata mozda biti 3 posto ali ne fiksno. Prevremena otplata bez penala i BEZ KAMATE kao sto sam vec rekao. Jer nema logike da platis kamatu za period u kom nisi koristio sredstva. To je sve.

ja zaista nemam razlog da te lazem, za tih 3%kamate sam cuo kad sam otisao sredinom maja u auto kucu, potom sam otisao u banku da provere kreditnu sposobnost--crediagricole na vojvode stepe,vozdovac i tu su mi rekli da imaju i varijantu sa 3% fixne kamate, i pitali me za koji bih se odlucio, u tom momentu sam rekao da zelim fixnu kamatu od 3 % sto je devojka unela na neki list jer sam im doneo svu ostalu dokumentaciju,one adm.zabrane i potvrde. A za penale sam procitao u nekom clanku da i ako ranije vratite vracate iznos sa celokupnom kamatom, tu mozda gresim,i nisam licno pitao. Ali zaista jos jednom , nemam nikakvog razloga da vas lazem za 3% fixno,sem ako nisu mene lagali i u auto kuci, i u banci,a to mi zvuci malo nelogicno i neprofesionalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene cudi da u razlicitim poslovnicama iste banke nude razlicite uslove, napominjem da sam sve ovo pitao jer si me ti iznenadio sa ovim informacijama koje niko do sada nije cuo i napisao. Tako da smo mu postavljali direktna pitanja i dobili direktne dgovore, da nema drugog kredita pod drugim uslovima, da ce kamata najverovatnije ici na 3 posto ali ne fiksno vec kao ova do sada, ali ni to nije sigurno, a ovo za prevremenu otplatu je samo po sebi glupost obicna, jer koji bi bio razlog da ti otplatis prevremeno kredit ako ces im platiti odmah kamatu za ceo iznos duga. Pa to nikada u zivotu nisam ni pomislio da neko moze da misli, ne mislim na tebe vec na tog ko ti je to rekao. To je najobicnija budalastina. Dakle placas prevremeno samo i iskljucivo samo OSTATAK GLAVNICE koja ti je ostala do toga momenta prevremene otplate, nikakve penale i kamate ne postoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi i 3 nije puno, ko je imao 11000e u kesu uzeo i pare orocio u banku na 6 godina (4%) a 500L uzeo na kredit !!! Covek zaradi !!!

Euribor se menja ali to je neznatno na 6 ili 3 meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedan savet: Ne verujte onome sto vam se kaze, vec onom sto napismeno dobijete od banke. Usmene informacije ne obavezuju nikog, moze kasnije da bude - niste dobro razumeli.

 

Inace, kada se placa rata - placa se na dva racuna, na jedan ide glavnica, na drugi kamata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KONACNO!!! I mene su juce zvali iz kompresora da jave da je auto gotov,ALI ONDA odes u banku i ljubazna sluzbenica kaze da je ona jedina koja taj dan radi, da ne moze da stigne i zamoli te da dodjes u toku nedelje! A onda ljubazna dilerka iz kompresora kaze da se to prvi put desava, zamoli te da dodjes kod njih, ona ce da sredi sa bankom, ti odes,a onda ti se i ona izvinjava jer je zvala banku i dobila negativan odgovor. Ti pitas za poklon,a onda ona kaze da oni to ne daju......lepo sam napisao - NEPROCENJIVO!!! :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U akkole ni ne vidiš banku. Ja sam tamo uzeo. I daju patosnice, obavezan pribor i cd radio (njega nisu nudili nego sam tražio). Samo sam se ispalio što nisam insistirao na gumenim patosnicama kada sam uzimao auto nego sam dobio one tepih (a vidim da su drugi i pre i posle mene dobijali gumene). Svakako ću morati da ih kupim na jesen.

Da, i kasko imaju ubedljivo najpovoljniji.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...