Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Vredi čekati, to je sigurno. Nervira me samo VELIKA neozbiljnost FAS-a. Prosto ne mogu da verujem da jedna takva fabrika funkcioniše na takav način.

Kao oni ne znaju kada će napraviti čiji automobil... Ma daj, a ja imam 4 noge...  :horse:

Organizacija i tok informacija čista 0.

Pa zar može gluplj od ovoga.

Npr:

Poštovani kupci koji ste naručili vozilo bla, bla, bla.

Utorak i sreda pravimo Crveni  klot,

Četvrtak crveni sa paketom 1...

Petak ne radimo ništa idemo na pecanje...

Mislim možda preterujem, ali.....

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Organizacija i tok informacija čista 0.

 

Dobrodosli u Srbiju... tako je svugde, nazalost! :(

 

...ispravka: skoro svugde... Cast izuzecima, ali su u manjini!

P.S.

Nikola po mom mišljenju nema šanse da "ugrađuju dodatni filter". Pa kakav bi to filter trebao da bude da prečisti čisto gorivo (radim u rafineriji), to je samo buva. Nije to gorivo kao pre 15 godina pa da je puno onog crvenog praha što se taložio u karburatoru...

 

Koliko sam ja cuo vecina hvale NIS-ovo gorivo kao jedno od najkvalitetnijih... bilo bi interesantno da nam preneses informacije iz prve ruke - da li je to istina ili samo EPP? Konkreno, mene zanima euro-dizel.

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nervira me samo VELIKA neozbiljnost FAS-a. Prosto ne mogu da verujem da jedna takva fabrika funkcioniše na takav način.

Kao da ne znate kako Zabari funkcionisu, nista neobicno. Pa jos u kombinaciji sa nasima :thumbsup: .

Imao sam priliku da u svom poslu (totalno druga i ozbiljnija bransa) moja firma saradjuje sa par italijanskih firmi i da boravim tamo - kao po pravilu, tipicno neobavezno i nonsalantno (preterivanje bi ipak bilo da kazem neozbiljno), sa minimumom objasnjenja i dokumentacije... I savrsenim engleskim jezikom :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li smisla uopste zvati call centar? Kada sam ih zvao i pominjao broj narudzbenice i ocf broj koje mi je dao diler, rekose da oni nemaju uvid u to sta je sa autom. Njihove price su uopstene...

Kako ih naterati da provere sta je tacno sa mojim autom?

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema smisla, tj ima u tom smislu da ce tvoja primedba ostati zabelezena kod njih. Ali oni ti ne mogu pomoci. Ata, njemu su pomogli jer je njemu auto bio proizveden, pretpostavljam da tu mogu da uticu malo, da ubrzaju dostavu. Ali nama jos nisu ni proizveli automobile. To je veci problem.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li smisla uopste zvati call centar? Kada sam ih zvao i pominjao broj narudzbenice i ocf broj koje mi je dao diler, rekose da oni nemaju uvid u to sta je sa autom. Njihove price su uopstene...

Kako ih naterati da provere sta je tacno sa mojim autom?

tapatok 2

Neznaju oni koji je tvoj auto, dok Mile ne vidi broj sasije na tek napravljenom autu i javi Mileni broj a ona kaze ahaa ajd ovaj broj da damooo.....Bimbi. i onda oni jave auto kuci, salonu itd....

 

Uzeli su prevelik kolac na prvom mestu, USA, a onda nisu ni ocekivali veliku navalu iz Srbije, bar ne u prvih mesec dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakva navala, 1000 auta oni naprave za 3 dana, to je nista za fabriku. Tu je nasa neazurnost i zabarska bahatost prema domacem kupcu u pitanju.

Inace, prema onom broju, ja znam od prijatelja iz fabrike da je auto sklopljen 99% nego Mikojka nije jos javila Carlu broj sasije.

Pokusam ovo isto da saznam preko call centra - ćorak.

Bukvalno ne znam sta sada: stari auto sam prodao, vozim decu i sebe svaki dan u Ikarbusu

tapatok 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja cuo vecina hvale NIS-ovo gorivo kao jedno od najkvalitetnijih... bilo bi interesantno da nam preneses informacije iz prve ruke - da li je to istina ili samo EPP? Konkreno, mene zanima euro-dizel.

 

 

Moje mišljenje je da je gorivo odličnog kvaliteta. Po analizama je čak i kvalitetnije od EURO 5 standarda. Nije reklama :D. A euro dizel je najviše poboljšan, puštanjem u rad novih postrojenja za proizvodnju.

Treba isprobati, možda neko drugi dodaje neke aditive koje NIS ne dodaje i obrnuto.

 

 

A što se tiče 500L.... AaAaAaAaAaA. Izludeo sam.

Još uvek nemam decu, ali mi je otac invalid, ženina sestra u bolnici već 6 dana u BG-u, ne mogu glupavi džak cementa da doteram kući, ne mogu ništa da teglim kroz autobus... Zato me sve nervira. A njih boli stražnjica za naše probleme... :offtopic:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jos cudniji problem,auto mi je stigao jos pre 5 dana, AK Vozdovac,ali kao jos nije stigla faktura,pa ne mogu da mi daju auto i registruju.Zamislite taj bedak,juce sam isao da ga vidim,auto je prelep a ne mogu da ga dobijem.Malo pre zvao Call Centar i objasnio, rekli da ce me ubrzo pozvati.Sta jos treba da se desi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uplatio 15.4 kod stojanova u kesu a do danas nista...kazu do kraja meseca...stari auto prodao verujuci im u rok isporuke 15-20 dana,sad kisnemo moja deca i ja,presedamo po autobusima

cekam prvi i idem tamo sa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nacekaces se jos. Imaju i iz marta ljude kojima nisu isporucili...STRASNO

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ghia
Koliko sam ja cuo vecina hvale NIS-ovo gorivo kao jedno od najkvalitetnijih... bilo bi interesantno da nam preneses informacije iz prve ruke - da li je to istina ili samo EPP? Konkreno, mene zanima euro-dizel.

 

Moje mišljenje je da je gorivo odličnog kvaliteta. Po analizama je čak i kvalitetnije od EURO 5 standarda. Nije reklama :D. A euro dizel je najviše poboljšan, puštanjem u rad novih postrojenja za proizvodnju.

Treba isprobati, možda neko drugi dodaje neke aditive koje NIS ne dodaje i obrnuto.

 

...

 

 

Više ljudi oko mene hvali NIS-ov benzin kao najkvalitetniji što može da se pazari kod nas. Lično malo vozim na benzin a više na gas, pa ne mogu baš da potvrdim ali prijateljima sa benzincima definitivno verujem. Nadam se, ipak, da ću uskoro ;) moći da potvrdim kvalitet NISovog evrodizela :D

 

 takodje, osnovna boja ce biti bež

 

Juhu, ja još nisam kaparisao ali sam baš hteo da uzmem bež! Lepe vesti za mene :harhar:

...

 

I za mene definitivno, jer sam imao nameru da doplatim za tu boju. Danas u AK Kompresor u Rakovici mi je to za bež boju i potvrđeno. :thumbup:

Bila je reči i o dve različite boje unutrašnjosti, ali čovek nije stigao da nađe e-mail iz FAS o tome, (mrzelo me da čekam dok traži) jer me je više zanimala priča oko finansijskog aranžmana i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz pomoć prijatelja sam uspeo da saznam da će moj auto proizvesti 30.05.2013. godine. Kola sam narucio 25.04.2013 godine u Novom Sadu. Broj šasije se javlja istog dana kada se proizvede, ukoliko je to u prepdnevoj smeni ili sutradan ukoliko je prizveden u ostale dve smene. Prema tome kola bi trebalo da dobijem do 07.06.2013. ako sve bude po redu. To je već sa više od dve do tri nedelje zakašnjenja. I ja sam prodao automobil i vratio se biciklu. Ljut sam, ali realno autokuće nisu krive. Prvi pt su mi danas rekli u Fiat Ciao da su imali problema sa pojedinim delovima ( ne samo jedan) koji su kasnili i da je dosta kola proizvedeno ali čeka "neke delove". Sistem proizvodnje bez magacina i zaliha delova je očigledno zakazao. Očigledni je da im naše tržište nije mnogo važno. Kada se setim tako je oduvek bilo kod nas. Moj tata i ja smo uplatili našeg YUGA 55 u celosti cca10000DM i čekali skoro pola godine. Naručili bordo , a dobili belog.  :crazy:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao bi i ja boju, ali tada ce auto stici do Nove godine (u najboljem slucaju) :D

tapatok 2

E ljudi, jel ima 500l imobilizer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast na strpljenju i da sto pre dobijete ta kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz pomoć prijatelja sam uspeo da saznam da će moj auto proizvesti 30.05.2013. godine. Kola sam narucio 25.04.2013 godine u Novom Sadu. Broj šasije se javlja istog dana kada se proizvede, ukoliko je to u prepdnevoj smeni ili sutradan ukoliko je prizveden u ostale dve smene. Prema tome kola bi trebalo da dobijem do 07.06.2013. ako sve bude po redu. 

 

Za LeoPP.

Samo da pitam jesi kola naručio 25.04. ili su ti odobrili kredit tada? Pitam pošto sam i ja negde tada naručio isto u NS-u pa čisto da znam koliko ću otprilike čekati.

Inače nije mi neka žurba ali mislim da bi bilo fer reći ljudima koji su naručili auta neke realne  rokove isporuke.

Ko je preuzeo auto neka se lepo i sretno navoza. Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, jel ima 500l imobilizer?

Naravno da ima. Svaki Fiat ima CODE sistem i imobilajzer.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ghia

Pade mi na pamet jedno pitanje, možda malo glupo, ali potencijalno interesantno - da li je moguće kod nas nabaviti onaj Lavazzin aparat za espresso ("A modo mio")? :coffee:

 

Naravno, pitanje je i da li je nešto posebno od instalacije (što ima npr. samo Lounge) potrebno da se on smesti u onu čantru između sedišta, ili je možda to samostalan uređaj koji može da radi i izvan auta, pa samim tim radi i u varijanti Nacionale? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Uz pomoć prijatelja sam uspeo da saznam da će moj auto proizvesti 30.05.2013. godine. Kola sam narucio 25.04.2013 godine u Novom Sadu. Broj šasije se javlja istog dana kada se proizvede, ukoliko je to u prepdnevoj smeni ili sutradan ukoliko je prizveden u ostale dve smene. Prema tome kola bi trebalo da dobijem do 07.06.2013. ako sve bude po redu. 

 

Za LeoPP.

Samo da pitam jesi kola naručio 25.04. ili su ti odobrili kredit tada? Pitam pošto sam i ja negde tada naručio isto u NS-u pa čisto da znam koliko ću otprilike čekati.

Inače nije mi neka žurba ali mislim da bi bilo fer reći ljudima koji su naručili auta neke realne  rokove isporuke.

Ko je preuzeo auto neka se lepo i sretno navoza. Pozz.

 

Kredit mi je odobren dva dana ranije. 25.04.2013 sam dao kaparu i naruči pakete, boju itd.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne razumem kako ste ljudi davali kaparu nizasta....meni su rekli kad stigne broj motora i sasije da tek tada mogu dati kaparu...ocigledno da to nema veze sa brzinom dobijanja kola a bilo bi logicno....ono kao dao si im pare, pa za razliku on nekog ko nije ,trebao bi pre da dobijs auto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka auto-kuća druga priča... otprilike...   

 

Ja sam Puntića čekao više od 3 nedelje i to kada su ih imali bar jedno 10.000 na placevima oko fabrike, pa kako onda da i vi ne čekate nešto što nije još ni napravljeno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne razumem kako ste ljudi davali kaparu nizasta....meni su rekli kad stigne broj motora i sasije da tek tada mogu dati kaparu...ocigledno da to nema veze sa brzinom dobijanja kola a bilo bi logicno....ono kao dao si im pare, pa za razliku on nekog ko nije ,trebao bi pre da dobijs auto....

 

nema veze sa brzinom dobijanaj auta, naravno, ali mozes ranije da uplatis ucesce ali opet mora da se ide u banku kada jave broj sasije jer tada potpisujes bas za odredjeni auto. Ja sam platio jer mi je posao (direktor) zajeban pa ako mi jave u u torak da sam dobio br sasije mogu tek u subotu da idem da uplatim :-( inace cekao sam od 3/4 do 24/5 broj sasije

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ghia

ne razumem kako ste ljudi davali kaparu nizasta....meni su rekli kad stigne broj motora i sasije da tek tada mogu dati kaparu...ocigledno da to nema veze sa brzinom dobijanja kola a bilo bi logicno....ono kao dao si im pare, pa za razliku on nekog ko nije ,trebao bi pre da dobijs auto....

 

Meni se čini da si ti pobrkao pojmove kapara i učešće :)  Zapravo, ako nisi, onda kod tebe posluju drugačije nego ovde gde sam se ja raspitivao, AK Kompresor, Rakovica.

Procedura koja mi je objašnjena ide otprilike ovako:

1. Kad poručiš auto daš kaparu od, recimo, 500€.

2. Kad auto stigne uplaćuješ učešće (u dinarima, preporuka u Unicredit banci zbog male provizije, cca 30 din.) i kapara ti se vraća. (odnosno ceo iznos, ako se plaća u gotovom, bez uzimanja kredita)

3. Tada i regulišeš sa bankom (CA) oko kredita za plaćanje ostatka. (za one koji uzimaju kredit)

 

Ono pod 2. može da se reguliše i kad dobiješ broj šasije, ali može sasvim regularno i kad auto stigne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA naravno, sada je treba da razmisljam da li je kreten ogrebao moj auto, da li je prefarbavan, da li je neki drugi retard nesto drugo uradio pre ovog kretena. Kakva smo mi drzava kretena pa ovo je za ne poverovati. Kao da radi u lancima za dzabe, alo kretenu ako ti se ne dopada knjizicu u ruke i putuj. Koga je on zahebao sa ovim postupkom. Fiat kao.....jeste. Ako mu je smetao taj poslovodja italian Rosu ili kako vec se zove, sacekas ga posle posla pa mu objasnis neke stvari. Inace sada zvao STOJANOV, nemaju pojma kada cu dobiti auto. Ej pre tri nedelje mi njihov glavni prodavac rekao da su dobili mejl od fabrike da ce mi auto biti proizveden u toj nedelji, naravno nista se nije desilo, kao taj problem sa delovima, aj dobro, zvao ga u petak, dobio je mejl da ce mi auto biti proizveden prosle nedelje, zvao sam ga danas...nemamo nista.....Ja zaista NE RAZUMEM da taj isti STOJANOV, AK KOLE FIAT CENTAR, nemaju svog nekog coveka koga samo oni kao distributeri mogu nzavati i dobiti tacnu i preciznu informaciju nego oni kao i mi kreteni zovu Ciao Fiat. Pa DA LI JE TO MOGUCE.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...