Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Pa i Kina je najvece trziste, pogotovo elektricnih vozila. A te alternativne tehnologije Japanci ne spremaju za zemlje treceg sveta, naprotiv. Evropljani su na kursu na kom jesu, videcemo kako ce se zavrsiti ta utopija, pod toliko nametnutim pritiskom i sa toliko upitnim uzrocima. Samo kazem kako celni ljudi Toyote veoma pametno globalno razmisljaju i verujem da ce sa ovakvim "neiskljucivim" pristupom u razvoju novih tehnologija verovatno odlicno proci. Koliko sam bio frapiran tvrdoglavoscu pojedinih (i svojevremeo i danas), toliko su me i Toyotina studija i nacin na koji i u realnosti guraju svoju pricu bas prijatno iznenadili.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:

Opet kazem, odusevio me pristup Toyote

Posebno to što se već dugo vremena kod nas ne može kupiti Corolla HB benzinac, već samo hibrid!;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada gledam, Corolla HB kao 1,8 hibrid dobaci do 42,5 hiljada, a kao 2,0 do 44,4 hiljade :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, bane1321 said:

Posebno to što se već dugo vremena kod nas

Mislio sam na globalno razmisljanje i pristup. Svakako odrziviji i manje radikalan nego u slucaju vecine ostalih velikih proizvodjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/22/2023 at 12:08 PM, djunis82 said:

Ima neku 10cm široku plastičnu lajsnu koja se prostire celom instrument tablom, od vrata do vrata.

Pritisneš prstom na nju, ono se ugiba i čuje.

 

 

 

Renegade sam ozbiljno razmatrao duže vreme.

Okreni, obrni, odustao sam. 

Razlog: CENA

Cena mu kao Peugeot 3008.

A između njih dvojice, ne bih se dvoumio.

U koristi Pežoa, naravno. 

 

Najpre, što se tiče C3 AirCross, ova ili ona "lajsna" mi neće ni najmanje promeniti (dobro ) mišljenje o funkcionalnosti njegove karoserije.

 

Što se tiče tvog poredjenja Renegade i 3008-ice, 3008-ica je unutra svakako veće vozilo. Pa sve zavisi šta ti treba.

Ja sam imao dva pežoa, oba HDI-a, nikada me ti motori nisu izdali (16 godina ih vozio ), sve sam najlepše o pežou mislio, ali, "danas" ... Danas bih, bojim se, bez razmišljanja zaobišao 1,5 BlueHDI (one do 2020. sigurno). Ostale HDI-e verovatno ne bih (izbegavao). Znam da to zvuči iracionalno. Ali, tako to vidim.

Dok mi onaj dizel iz Renegade deluje veoma poželjno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je dizajn eksterijera cele te nove Citroenove game (od starog C4 Cactusa, C3, C5 i C3 Aircrossa) veoma dopadljiv, a kockasti oblik proizvodi dosta mesta unutra u odnosu na veličinu, ali... Unutrašnjost (bez C5) im je odrađena, čini mi se, od one najgore plastike koju, u višim paketima, pokušavaju da sakriju platnom!

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, moron said:

 

Najpre, što se tiče C3 AirCross, ova ili ona "lajsna" mi neće ni najmanje promeniti (dobro ) mišljenje o funkcionalnosti njegove karoserije.

 

Što se tiče tvog poredjenja Renegade i 3008-ice, 3008-ica je unutra svakako veće vozilo. Pa sve zavisi šta ti treba.

Ja sam imao dva pežoa, oba HDI-a, nikada me ti motori nisu izdali (16 godina ih vozio ), sve sam najlepše o pežou mislio, ali, "danas" ... Danas bih, bojim se, bez razmišljanja zaobišao 1,5 BlueHDI (one do 2020. sigurno). Ostale HDI-e verovatno ne bih (izbegavao). Znam da to zvuči iracionalno. Ali, tako to vidim.

Dok mi onaj dizel iz Renegade deluje veoma poželjno.

Dobro, ne izbegavam C3 Aircross zbog lajsne :D ona je šlag na tortu plastičnosti.

Između C3 Aircross 1.6 hdi i 500L 1.6 mjet, Fiat bih odabrao, zbog kvalitetnijeg enterijera.

 

Šta je problem sa 1.5 hdi? Lanac?

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, djunis82 said:

Šta je problem sa 1.5 hdi? Lanac?

Navodno može biti lanac (koji povezuje dve bregaste, kod 16V verzije), u vozilima proizvedenim do 2020. Navodno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron @igor0511

Prica o Jeep Renegade prebacena je u odgovarajucu temu o tom modelu ;) (posto je ova tema za kupovinu 500L, a diskusija se rasplamsala :D):

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde da kupim upaljač za 500L 2017 godište? Stoji centralno, vrlo je niskoprofilan, nisam takav nigde video, a nisam ga ni zatekao u kolim prilikom kupovine. Ima neki univerzalni onako sličan na izgled, piše prečnik 22mm, da li to smem da uzmem? 

Upaljac.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NIXIE

Proveri u ePer da li ti je auto fabricki bio sa opcijom "Smoker's kit" (opcija 989). Posto se razlikuju kucista sa i bez toga, bar po serijskom broju (pretpostavljam punjac/upaljac).

19 minutes ago, NIXIE said:

vrlo je niskoprofilan, nisam takav nigde video

Sam upaljac, ako je specifican, potrazi po otpadima, ako hoce da prodaju zasebno.

Ako ne, nije skup ni nov kod ovlascenih, trebalo bi da bude par stotina kinti sa klupskim popustom. Evo ispod kako to izgleda za 500L pre restyle, posto nemam pristup novijem ePer.

Kaze da pasuje i sa Giuliette (prvi restyle), Mita (takodje MY13) i Ducata. Ako nadjes, moze i sa Alfe 4C :D :

 

Untitled.thumb.png.fde4e3d15967417e42e5cebe3e6987f5.png Untitled1.thumb.png.96902df96137eec7c1dcfd8e38f010c1.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da li neko može naći eper podatke za 500L Trekking ZFA19900005284160?

 

Kakva su iskustva glede udobnosti na zadnjoj klupi?

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/28/2023 at 2:59 PM, neshtry said:

isti je kao na puntu,provereno

Od Grande punto upaljač ne pasuje. Potreban je upaljač manjeg prečnika, a duži. Na kraju ću da batalim potragu, to bez probe je glupo uzimati. Isporučen je verovatno bez upaljača, tu je bio neki poklopac plastični koji je polomljen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si,kod mene je od Daewoo Nexia,što GM grupa kao i Grande Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, NIXIE said:

Na kraju ću da batalim potragu, to bez probe je glupo uzimati. Isporučen je verovatno bez upaljača, tu je bio neki poklopac plastični koji je polomljen.

Hajde da ponovo citiram sam sebe... A ti nastavi random da nabadas :) :

On 6/28/2023 at 1:41 PM, Ivan said:

@NIXIE

Proveri u ePer da li ti je auto fabricki bio sa opcijom "Smoker's kit" (opcija 989). Posto se razlikuju kucista sa i bez toga, bar po serijskom broju (pretpostavljam punjac/upaljac).

 

Ako je izasao iz fabrike sa opcijom 989, cak sam ti i napisao sa kojih modela pasuje ulozak upaljaca, gledajuci Compatiblity listu:

On 6/28/2023 at 1:41 PM, Ivan said:

Evo ispod kako to izgleda za 500L pre restyle, posto nemam pristup novijem ePer.

Kaze da pasuje i sa Giuliette (prvi restyle), Mita (takodje MY13) i Ducata. Ako nadjes, moze i sa Alfe 4C :D :

 

Untitled.thumb.png.fde4e3d15967417e42e5cebe3e6987f5.png Untitled1.thumb.png.96902df96137eec7c1dcfd8e38f010c1.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

A ti nastavi random da nabadas :) :

Ma uzeo sam sa GP da probam, bio tu pored parkiran. I taj se ne koristi nikad, a većeg je prečnika nego što pasuje. 

U 500L  upaljač nikad nije ni bio instaliran, jer je očigledno tu bio plastični poklopac koji je neko otkinuo.

Nego realno, upaljač mi ne treba u kolima, nema duvanjenja, samo nešto da začepim rupu. Da ne upadne neki komad metala slučajno.

Vidim kod Kineza ima gomila USB punjača sa voltmetrom i termometrom. Bolje to da kupim, makar se može koristiti za nešto praktično.

Edited by NIXIE

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da nije to slucajno vec punjac, jesi li proverio unimerom/probnom lampom?

Ako nije, imas po Aliju lepe aftermarket, full aluminijumske punjace, biras boju, Qualcomm Quick Charge, sa voltmetrom... Batalis plastikanere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije punjač, samo konektor za upaljač. Koristio sam ga uspešno za kompresorče za duvanje guma, a imam i neki stari punjač Kineski za telefone i tablete, to radi lepo takođe.

Dobiće onda neki lep voltmetar sa punjačem na poklon. Taman ako je tačan da se gleda napon akumulatora i temperatura u kolima. Pretpostavljam da je preko 60C, takav je osećaj kad stoji duže na suncu pa uđeš. Volan ne mogu da držim koliko se ugreje.

Znači treba mi i onaj reflektor aluminijumski, samo veći od ovog što imam za GP.

Edited by NIXIE

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, NIXIE said:

Nije punjač, samo konektor za upaljač.

Da, na to sam mislio - slot za punjac ili neki uredjaj na 12V. Fabricki bude ili to ili upaljac ako je iz fabrike izasao sa "Smoker's kit" opcionalom.

 

PS: Na ovako sam nesto mislio npr. - Qualcomm brzi, full aluminijumski, sa osiguracem od 10A. Meni je ostala ova slika, posto sam gledao za svoj bivsi Sport koji je u enterijeru imao gomilu crvenih detalja. Hteo sam da ubacim umesto fabrickog upaljaca, pa sam u nekom trenutku odustao jer mi nije bilo nesto preterano potrebno. Imas ih naravno i u standardnoj crnoj boji, plavoj, itd...:

 

927323482_71SGNEgk85L._AC_UF10001000_QL80_.thumb.jpg.1f232fd2f67c1713325d96cb351ad360.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti su baš lepi. Međutim, treba mi i za kompresor priključak. Tako da ću uzeti nešto slično ovome, najlepši koji nađem. Tu je sve mat crna plastika okolo, tako da ću gledati plastični neki.

 

s-l1600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno.

Da nemas slucajno jos jedan +12V slot u gepeku? Onda to otvara raznorazne mogucnosti za igranje :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojma ti ja nemam šta imam u gepeku. Naduvao rezervni točak i pogledao kako se skidaju svetla ako zatreba, video sam i neki poklopac tu su valjda osigurači. Možda ima još nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...