Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

On 9/23/2021 at 9:48 AM, moron said:

Evo jedan možda interesantan polovan 500L sa oglasa. Znam da nije FL, već verzija iz 2015, ali, u pitanju je 1,6MJ sa 120 ks, u Lounge opremi, sa relativno razumnim kilometrima, dodatnim (zimskim) gumama, a "muzičari" će valjda da cene što u toj opremi ima i "bolju muziku" ( neko nadje na drugoj temi da je u pitanju "Alpina" od oko 280W ):)  

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18733695/fiat-500l?ref=search-normal&position_ref=2

 

Untitled.thumb.png.faca4e2a788e7ab8d5e3a4dcce97bb42.png

 

Ovaj je vrlo brzo nestao sa oglasa. I očekivao sam da će to da se desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke i sa moje strane. Iskreno se unapred radujem duplom cascavanju kod Intera :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Ivan said:

Cestitke i sa moje strane. Iskreno se unapred radujem duplom cascavanju kod Intera :D .

Ko o cemu, baba o ustipcima!:lol:

 

Hvala, bice! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja zena je skoro uvek protiv promene, pogotovo automobila, uvek se bunila kada sam uzimao bilo koji auto, a isto tako se i bunila kada sam ga prodavao :D  

 

Njoj je bitno samo da auto ide odlicno, tj da ima snazan motor i da trazi sto manje para za odrzavanje :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dzimbo said:

Ko o cemu, baba o ustipcima!:lol:

Hvala, bice! :D

Cuj coveka, pa ja to za tvoje dobro... Caskamo, komentarisemo, pomazemo se i druzimo ovde, a covek kupuje vec 2. auto i nece da casti pa to ti je.

Sa takvim stavom i taj 3 godine star 500L ima da ti zavrsi kao Alfa, na slepu :P (daleko bilo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan eto opet kunes, sad imam i dokaz :P:sofa:

 

@vagenovac ovu moju je prosla SUVmanija tako da sam sad miran, a ni ona nije za slabe motore, navikla se na Alficu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ovaj 500L mi je bio zanimljiv od pocetka, nisam siguran da li bih van ovog dalje jurio 500L jer je ovaj bas krcat opremom.

 

Plan je bio da se upeca neka Delta, pratio sam Delte 1.6 i 2.0, ali je ponuda bas tanka, osim jednog 1.6 u Nisu koji se pojavio i brzo nestao, sve ostalo je meh, a 2.0 skoro da ne postoji u ponudi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moju zenu je prosla suv manija tek kad je probala par suv modela i prokomentarisala da idu kao da su pokvareni u odnosu na njenu alfu 150ks

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

SUV-omanija bi trebala da prođe čim shvatiš da su to nepraktični auti, spolja veliki, unutra mali, sa lošijim voznim karakteristikama... ali eto, ne prolazi, ima već 10 godina :(

 

Ja donekle podržavam kupovinu malo uzdignutijih vozila u Srbiji zbog loših puteva, rupa, visokih ivičnjaka i sl. Kod nas je to koliko toliko opravdano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis neprakticni i spolja veliki unutra mali? 

Zar nije kontra? Osim ako si bio sarkastican :D 

 

Nisam ljubitelj suv programa, ali im za prakticnost i prostor unutra tesko mogu naci manu pogotovo u poredjenju sa svojom bracom na cijoj osnovi su nastali.

 

Evo npr. ford kuga u odnosu na focusa, mnogo prakticnija i veca unutra, a spolja slicne velicine.

Vw tiguan isto tako u odnosu na golfa.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sarkastičan :)

 

Jeste, praktičniji su i veći u odnosu na svoju braću iz kompakt klase, ali samo malo... za svoju veličinu/gabarite baš i ne nude nešto mnogo više prostora, veći gepek i sl. Sem ako ne pričamo o mnogo većim SUV-ovima, ali mislim da svi mislimo na ove manje ( B i C platforme) koji su sad hit. MPV verzije su bile daleko praktičnije, ali više nisu u modi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, debelizmaj said:

U odnosu na MVP, SUV su smesni.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Mislim da je pogrešno tako generalizovati, već da je moguće samo porediti dva ili više konkretnih vozila, pri čemu svako od nas "poredi" ( ali i različito "vrednuje" ) sasvim druge parametre.

Npr, u svetu "mojih vrednosti", Fiat 500X ne bih uzeo (jer je pozadi strašno tesan, koliko i jedna Puma, a i još neki iz SUV B segmenta ), ali, Renegade bih bez dileme uzeo (kao npr. i 2008). Svi su oni (navodno) ista klasa, ali, ima tu mnogo razlika.

A već sam pisao to i ranije, ja u smislu forme vozila ( kocka je kocka), ponude prostora, dimenzija, skoro da ne vidim značajnu razliku izmedju 500L i Renegade-a sa 1,6MJ ( FWD), mada razlika ima koliko hoćeš (npr. nije isti klirens, oprema). A oni su formalno dve različite klase (ali Renegade pozadi ima čak i veći "Headroom" nego 500L, pa je maltene on više tom osobinom kao jedan MPV nego 500L ).

 

Zato i kažem da se ne može (sa uspehom) generalizovati. Čak i u MPV klasi imaš modela koji su (ponudom prostora) prosto bruka za klasu kojoj navodno pripadaju.

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

tvojim čestim spominjajem razumne kupovine Renegade, sam ga malo izguglao, i naravno s moje tačke gledišta ( jeftinije ulaznice :rolleyes:), primetio da je veoma sličan 500L u, dimenziono, prostorno. Naravno da nisu ista klasa, klirens, oprema.. itd, ali kako se te outdoor karakteristike i ne koriste često, 500L završava posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkad su izbacili 1.6 iz ponude 500l, Renegade ima prednost kod motorizacije, još ako se uhvati neka akcija ili popust, najrazumnija kupovina u segmentu B SUV-ova iliti CUV-ova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto poredimo MPV i B/C-"SUV", evo zašto:

- Ford B Max postao Ecosport

- Opel Meriva postala Crossland

- 3008 bio MPV postao SUV

- 5008 isto

- C3 Picasso postao C3 Aircross

- itd...

 

Šta su kupci dobili? Više šminke i manje prostora za više para.

 

Mene iskreno čudi zašto 500L u cross varijanti nije popularniji, ipak je to najbolje iz "oba sveta"... ali eto, ne ide. Renegade je isto to, samo sa Jeep značkom i mnogo boljim izgledom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ivica su said:

Zašto poredimo MPV i B/C-"SUV", evo zašto:

- Ford B Max postao Ecosport

- Opel Meriva postala Crossland

- 3008 bio MPV postao SUV

- 5008 isto

- C3 Picasso postao C3 Aircross

- itd...

 

Šta su kupci dobili? Više šminke i manje prostora za više para.

 

Mene iskreno čudi zašto 500L u cross varijanti nije popularniji, ipak je to najbolje iz "oba sveta"... ali eto, ne ide. Renegade je isto to, samo sa Jeep značkom i mnogo boljim izgledom.

Ne bih se u potpunosti složio sa tobom i opet mislim da su cesto pogrešne generalizacije bilo koje vrste, što se vidi i na primeru odnosa pomenutog 5008 prve i druge generacije, jer apsolutno nije tačno da je mk2 doneo manje prostora za putnike. Mk2 ima preko 10 cm veće međuosovinsko rastojanje od mk1 ( za tu klasu ima neverovatnih 284 cm ) i nudi neuporedivo više prostora za putnike. Da, dobio je mk2 i veći klirens, ali mk1 je imao kriminalno mali klirens (imao je sramotu od klirensa), tako da je on za mene u smislu komfora i upotrebne vrednosti veliki korak napred u odnosu na mk1, što ne znači da istovremeno "pozdravljam" i uvođenje i-cocpita. To je za mene glupost nad glupostima.

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...