Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

On 9/12/2021 at 2:00 PM, igor0511 said:
Ja licno to ne bih nikad uradio jer cenim i ovo malo slobodnog vremena, ali verujem (stavise i znam ponekog) da ima ljudi koji to rade.
 
Ja nisam nikad ni prodao kola preko PA  sve preko foruma otislo ili u drustvu / porodici zavrsilo

Kojeg vremena, 5min ti treba da postavis oglas, pa ako se neko zaleti i bude ozbiljan, sto da ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac probao sam i ja to nekad davno sa tabelama i racionalizacijom, ali sam brzo skontao da samo sebe lazem. Bilo koja racionalizacija staje sa panoramom i 2.0 motorom barem :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno laganje samog sebe, jer uglavnom ljudi uzmu da uporedjuju svog "miljenika" sa realno boljim autima, cesto i iz klase iznad, pa bude fazon miljenik trosi 0,1l manje, ima 10l veci gepek, ima neki random komad nebitne opreme vise, ima 2% zastite putnika ili pesaka vise (a ono sto je manje je nebitno), pa tako poredjenje po poredjenje i magarac pojede vuka.

 

Npr. tako super ili passat karavan mogu ispasti bolji od jedne s klase, a da ne pricamo tek kod b/c segmenta :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzimbo

Evo, ima i ovaj 500L Trekking 1,6 MJ iz 2016. sa malo km ( ispod 40 kkm ) na oglasima. "Početna cena" jeste malo jača, ali, samo je "početna".

 

ps 500l 01.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18703374/fiat-500l-16-mtj?ref=search-normal&position_ref=3

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda neki grandpa koji ga je vozio radnim danima do kafane i vikendom do groblja! :D

Auto zaista super izgleda, jedino što su mi "bode oči" je registracija. Registrovan je na tog vlasnika manje od godinu dana (prvi broj 2), tako ili je hitno mnogo ili je prevara u najavi!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

I imao kracu nogu..;)

Zapalo je i meni, ja sam na 2151 a registrovao sam u Junu..

Meni se ne svidja sto je manuelna klima..

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih bezao od manuealne klime, pogotovu kod polovnjaka i Fiata (klapne :)  )
Znaci automatska, ali na jezivim vrucinama i automatska postaje manuelna :D Tj kada je napolju 35+ ja uvek stavim na manuelno podesavanje jer koju god temperaturu stavio ima da me oduva kada krene da hladi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, igor0511 said:

manuealne klime, pogotovu kod polovnjaka i Fiata (klapne :)  )

Klapnu za recirkulaciju ima i manuelna klima i isto je komplikovano srediti kao kod digitalne, tako da od toga ne moze pobeci :) Samo nema elektro-motorcica (akutatora) i slicnih gluposti kao digitalna. 

 

Nije to Dacia da ima 'sajlu' za klapnu za recirkulaciju :)

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da vecina manuelnih klima, makar u zadnjih desetak godina ima motorice, razlikuje se od automatske sto recimo nemas 2 zone i sto moras sam podesavati gde ce duvati, kao i snagu duvanja, dok automatika nekad duva na noge, nekad na soferku, nekad svuda malo itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ne verujem da i dačija više ima "sajlu" za klapnu. Meni je na ladi nivi tako nešto išlo pomeranje te klapne, da se na kraju polomilo i samo postolje od one tri ručice za regulaciju. A dok sam to zamenio, sav sam se isekao na one okolne oštre plastike. Bolje bh prošao da sam ruku krokodilu u usta stavio ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Ja ne bih bezao od manuealne klime, pogotovu kod polovnjaka i Fiata (klapne :)  )
Znaci automatska, ali na jezivim vrucinama i automatska postaje manuelna :D Tj kada je napolju 35+ ja uvek stavim na manuelno podesavanje jer koju god temperaturu stavio ima da me oduva kada krene da hladi.

Meni se ne svidja zbog kontrole temperature unutrasnja/spoljna zbog bebca sutra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si "odrastao" u kolima bez klime zar ne? I ja sam. Čak su mi se i deca "rodila" u kolima bez klima uredjaja. Dete može sve "da preživi", pa i kola sa manuelnom klimom :) Bitnija je sama efikasnost klima uredjaja, a mislim da je ona kod 500L fantastična (ja iskustveno mislim da je efikasnija nego na mom ranijem 308SW ili sada na CRV-u) . Ona prosto "ubija", ako hoćeš i one pozadi.

Nemoj da ti samo to bude diskvalifikatorna okolnost. Pogledaj sve, kao celinu. Pa proceni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrasli su ljudi nekad i bez automobila i bez interneta i bez telefona i bez televizora i bez struje i bez apoteka i bez kanalizacije i bez vode i bez svega...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odosmo u drugu krajnost, bojim se.

Ali, bez dileme, legitimno je pravo da svaki kupac za svoj ukus bira koje to elemente opreme MORA da poseduje neko vozilo da bi ušlo u uži izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Drugo vreme bilo" :lol:

Nasa klima se menja i dosta je toplije nego nekada.

 

Potreba za automatskom klimom je radi bolje kontrole kao sto sam vec rekao.

 

Sa manuelnom klimom nema kontrole u odnosu na spoljasnju temperaturu i mislim da je to "must have" za svakog buduceg roditelja, pogotovo za ljude sa malom decom.. 

 

Naravno, sto ljudi sto cudi..svako nek radi kako zeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto to je ta krajnost koja se potencira na ovaj ili onaj nacin :)

 

Neko pozeli da za cifru od preko 10.000e za polovan auto dobije automatsku klimu u 2021 godini i maltene se isprdavaju sa covekom sto izvoljeva, razmazeno jelte.

 

Ne mora nista, ne mora ni auto od preko 10.000e, moze da se vozi i u autu od 500e, bez klime i bez iceg, pa i vozi se tako previse ljudi i dece...

 

Ali ako vec daje ozbiljne pare za automobil treba da dobije sto vise i treba taj automobil da zadovolji zelje i potrebe sto bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni najmanje imao nameru da ismevam želju čoveka za automatskom klimom, ali, čak i na najnovjim vozilima (više klase od 500L) automatska klima se ne podrazumeva, a samo kao primer, pogledaj aktuelni focus.

Sada sam pogledao cenovnik za SLO, sa važnošću od 26.07.21. (jer naš ne može trenutno da se vidi ) i čak četiri paketa opreme Focusa imaju manuelnu klimu kao standard ( a samo na jednom od ta četiri je uopšte moguće doplatiti opciono za auto klimu), dok tri paketa imaju standardnu auto klimu.

Prosto, mnoge želje je nemoguće ispuniti i pri kupovini novog vozila danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za salu uvek i u svakom trenutku.:lol:

 

Sto se tice 500L-a, onog braonkastog, idem tek u subotu da vidim, jes da radim od kuce, al necu stici od posla nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ga znam, ja sam vise za ispravnost i dopunjenost klime bilo manualna ili automatska jer dobro napunjena i ispravna klima moze napraviti frizider i adekvatno hlasjenje. Dzaba ti i automatska klima kada imas vlasnike koji idu u servis za klimu tek kada krene da duva toplo umesto da hladi, pa kazu 'automatska je g**no a isto i manuelna je g****no, imao sam na 3,4,5 auta i slabo hladi' a nisu ni jednom u 3 godine (recimo neki normalni interval) otisli na dezinfekciju i servis klime. 

 

Servis klime pa i kucne se radi, a cak i one imaju veliki servis. 

 

A to sto mi je tesko 'korigovati' temperaturu na kruzicu za hladnjenje mi uopste nije neki problem. 

 

No, svako bira pa neka izvoli. Moja ledi noge i mogu se i prehladiti koliko hladi a manuelna je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...