Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Ja i napravih, hteo sam danas da pogledam, a da pazarim za nedelju dana, ali se nije dalo.

 

Jutros kad sam prosao pored, video sam 3 (mislim da su bili zuti i dva narandzasta) na parkingu, udjoh na KP da pogledam kad sam stigao u Kv i vidim da je braon otisao.

 

Ovi sto su ostali, em im je boja odvratna em je manuelna klima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dzimbo said:

Razgrabise 500L-ove.. zeni laknulo jer ne moze da ga svari. :stuart:

Prilicna je razlika izmedju onih prvobitnih i restyle, ne znam sta ste gledali? Restyle je daleko bolje odradjen, u enterijeru pogotovo.

Pomenuh vec - koliko mi se te prve verzije uopste nisu svidjale, toliko su mi restyle simpaticni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Restyle smo i gledali, nije neki lepotan ali sto se mene tice, moze da prodje.

 

Ja sam svakako gledao iz prakticnih razloga, brdo opreme, idealna motorizacija, mala kilometraza, solidan gepek, udoban.

 

Zena verovatno sanja QQ i dalje, ali to moze samo da sanja. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto mi je to poznato :lol:, cak sam ubedjen da upravo zene imaju prilican udeo u ovakvoj trenutnoj popularnosti Crossovera generalno.

Nase trziste je statisticka greska za nova vozila. Ali gledam i po situaciji ovde. Npr. kolega je na kraju "morao" :D da kupi Qashqai jer mu je zena zapela, covek gledao Bembaru trojcicu sedana (F30) ili Touring (F31). Na kraju uzeo J11 Qashqai, 1.6 dCi 130, a znam gomilu slicnih primera.

MPV su izuzetno prakticni i zahvalni za porodicu, ali "pomrese" jer jbg, nije moderno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju sigurno, ova moja za sada baca hejt samo na 500L, Scenic IV joj se  svidja, za f30 i f31 verujem da ne bi imala nista protiv, e sad kada bi se sve to naslo na talonu, ne znam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš nešto gledam... još malo pa 3 god. kako vozim debelog fićka, a plan mi je bio da ga nakon 4 godine menjam za nešto mlađe ( puni 7 godina i bliži se 100.000 na satu ).

 

Iz znatiželje ukucam na PA šta se nudi da je 4 godine staro, benzin, do 10k eur i da nema više od 100.000. Izađe mi čak 2,5 stranice, a u ponudi corsa, clio, twingo, i20, par Tipa 1.4, možda dva 500l FL 1.4 i po jedan Megan i Focus u klot opremi, WTF? :wacko:

 

Ispada da moram da doplatim za manji auto, sa slabijom opremom ( a možda čak i slabijim motorom)... šta se to dešava sa cenama i tržištem? Logika mi je bila, ako sam pre tri god. mogao da uzmem 4 god. star 500l sa 60-70k, u skoro najvišem paketu opreme za 7k, sad bih za koju hiljadu više mogao samo još bolje... a imam jako veliku želju uzmem 500L cross, pa još ako može sa malo boljom motorizacijom, simpatični su mi i C4 picasso, pa i Scenic IV, ali neće da može ( sem ako nije dizel sa 200k na satu ). 

 

Po ovome treba da ćutim i budem zadovoljan, bolje i mlađe, teeeeško.... Da stvar bude gora, po trenutnim oglasima, ispada da za 3 godine mom autu vrednost nije pala ni 1 evro :blink:  ( mada sumnjam da to iko kupuje po tim cenama ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, ivica su said:

Ispada da moram da doplatim za manji auto, sa slabijom opremom ( a možda čak i slabijim motorom)... šta se to dešava sa cenama i tržištem?

Caskamo na vise mesta po forumu na tu temu... Kao prvo, nova vozila su prilicno poskupela (a i dalje ce, kakve su tendencije). Kao drugo, zbog Corone je smanjena traznja novih vozila u Evropi zadnjih godinu i po, a i to sto se naruci se prilicno ceka zbog problema sa transportom komponenti, pogotovo iz Kine. Kao rezultat toga je i smanjen priliv polovnjaka, dodatno su nasi opleli po dazbinama pri uvozu... Sve to utice, sto je najgore, na kvantitet a samim tim i kvalitet - tj. slaba i losija ponuda, teze je izabrati nesto lepo sacuvano, sa dobrom motorizacijom i opremom. A i to sada vise kosta.

Ko je ranije pratio neki model, video je da je to bilo dosta brojnije, stalno se refresh-ovala ponuda sa novim, cene skidane dok se ne proda... Sada je polu-mrtvo, neki automobili stoje i od prosle godine, a nabili im vise cene (izgovor su vise dazbine) koje su zabetonirane na oglasu mesecima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/4/2021 at 5:40 PM, Dzimbo said:

Imaju sigurno, ova moja za sada baca hejt samo na 500L

Molim Te, reci joj da jedan član foruma može da podnese da mu pljuju po svim vozilima koja ima ili ih je imao privatno ili poslovno, ali da je jako emotivan u odnosu na 500L :) Pa je zamoli da o njemu samo lepo priča ...  :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, ivica su said:

ispada da za 3 godine mom autu vrednost nije pala ni 1 evro :blink:

 

12 hours ago, ivica su said:

ako sam pre tri god. mogao da uzmem 4 god. star 500l sa 60-70k, u skoro najvišem paketu opreme za 7k

 

Po meni, ove dve stvari bi trebalo da gledas povezano. Da su npr. cene 4 god starih polovnjaka ostale na istom nivou na kom su bile pre 3 godine, onda bi posledicno i tvoj proporcionalno izgubio na ceni (shodno 7 god starosti). Ali posto se trziste pomerilo tako kako se pomerilo, tvoj ispada da nije izgubio nista, ali su isto tako i cene 4 god starih polovnjaka vece. Razlika je verovatno slicna cak. Ok, ovo je sad tesko izracunati, jer je u domenu 'sta bi bilo kad bi bilo', ali mislim da to okvirno sve tu negde... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, moron said:

Molim Te, reci joj da jedan član foruma može da podnese da mu pljuju po svim vozilima koja ima ili ih je imao privatno ili poslovno, ali da je jako emotivan u odnosu na 500L :) Pa je zamoli da o njemu samo lepo priča ...  :)

 

 

Kolega, supruga je u drugom stanju, rade je hormoni bas dobro, moracu da sacekam par meseci pa da joj prenesem, jer cu u suprotnom morati da potrazim smestaj..:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivice, zaboravljaš jednu bitnu stvar u vezi cene polovnog 500L pre neku godinu... nekad su novi sa svim subvencijama i akcijama bili i po 10.000€, pa se shodno tome formirala cena i za polovnjake. Sad valjda nema više takvih uslova.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totti je u pravu sa ovim, a druga strana medalje jeste da na cenu polovnjaka utice i koliko je star model, mislim da je 500l kao model sad star 8 godina, recimo za 4 godine prodajes svoj, pogotovo ako izadje noviji model (mada opusteno fiat prodaje isti model i po 15 godina nekad :D ) to te moze zakopati sto se tice drzanja cene.

 

Uglavnom kada izadje noviji model, nevezano za godine prethodni model potone sa cenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

Ali posto se trziste pomerilo tako kako se pomerilo, tvoj ispada da nije izgubio nista, ali su isto tako i cene 4 god starih polovnjaka vece. Razlika je verovatno slicna cak

Na oglasima, ljudi koji su kupili nove automobile te klase su vrlo cesto nerealni, pa te cene vrlo lako idu dole za ozbiljne kupce. Tako da ce tesko biti da je to isti nivo cena za isti auto, u realnosti, a u odnosu na pre 3 godine.

Koliko sam se (bar za ovo sto gledam) interesovao, noviji automobili su dosta vise poskupeli, nego sto imas benefit od nekog "drzanja cene" svog auta. Mislim, normalno je da je tako, ali su Corona situacija kao i cene novih vozila napravili drasticniju razliku u tom odnosu. Sto covek kaze, za isti upgrade (sto se razlike u godistima tice), sada treba doplatiti primetno vise. Po meni je jos gora stvar sto je izbor ocajan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, i za nove sada treba doplatiti značajno više ( čak i da onaj koji prodaješ (a kupljen nov) teoretski prodaš nekoj "budali" po nabavnoj ceni :)i logično je da se ista vrsta problema u nekoj meri prelije i na situacije kupovine polovnih. Svuda oko nas je očigledna inflacija posmatrana u EUR valuti ( divljaju cene svega i svačega ), pa tako i cena polovnih teško da može da ostane izolovana od svega toga. I stradaju svi, i kupci polovnih, i kupci novih. "Princip je isti, sve ostalo su nijanse"

Molim samo da gore ona reč "budali" ne bude shvaćena zlonamerno, ali, svakakvih ljudi ima. Znam jednog lika koji je svog "Japanca" ( plaćenog novog 22,5k) posle 3 godine i 60 kkm (neki dan) prodao za 18k i ja prosto ne mogu da shvatim ko je toliko lud da plati toliko za takva polovna kola, taman da su sa Marsa ... Hoću da kažem, svakakvih ljudi ima i na strani prodavaca, a i kupaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info za budeće prodavce/kupce. Ja sam svoj 500L 1.4, star 8 godina, očuvan, malo prešao, prodao za tačno 50% od maloprodajne cene.  Ima dosta interesovanja i za polovne 500L. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno najgori moguć momenat za kupovinu polovnjaka ( ali i novih ). Treba sačekati da se malo smiri ova situacija. Bilo je par onih clickbait naslova sa najavom poskupljenja zbog korone i svega što je @Ivan naveo, ali ja to nisam ozbiljno shvatao. Očigledno je balon lakše naduvati nego što sam mislio, a oko dizanja cena se ljudi najlakše slože.

 

Čak i ako je poskupljenje opravdano ( mada po meni u ovoj meri nije ), ne može se zanemariti i da je izbor sada mnogo mnogo lošiji.

 

U svemu ovome jedino kupci novih auta ( ko je kupio auto pre godinu-dve) mogu da budu zadovoljni jer im auto više ne gubi 50% svoje vrednosti za prvih 4-5 godina kao ranije. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Definitivno najgori moguć momenat za kupovinu polovnjaka ( ali i novih ). Treba sačekati da se malo smiri ova situacija.  

 

Definitivno je loše vreme za pazar ali koliko pratim, ima kupovine/prodaje ali ok primeraka.

 

Situacija se sigurno neće smiriti do proleća/leta sledeće godine. Ovakvo stanje je pri prognozirao i pogodio Dule 021 još početkom korone, prošle godine.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pridruzim opstem stavu da je trziste poludelo a izbor mrsav.
Ja sam imao plan menjati moj Scenic 2015. za noviji ali ono sto se sada nudi je 2-3 godine mladi auto( noviji model), 20-30k manje kilometara a cca 5 hiljada eur vise... Istovremeno dajem auto sa uradjenim velikim servisom, zastitom....Tu jednostavno nema racunice...I slazem se da je bolje sacekati ako nije preka potreba.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moronbitno je da ja nisam odustao. ;) Ako ne ode do utorka, otici cu da pogledam.

 

Vise me brine sto je skinut pa vracen na oglase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda neko kao kupac nije uspeo da realizuje nameravanu/dogovorenu kupovinu. Svašta može da se desi. Lep je zaista. A mislim da u ovom ludilu cena vredi tih para. Košta kao nov Sandero Stepway u boljoj opremi. Jeste da je ovaj polovan, ali, ako je "u vinklu", skoro pa da je novo, bolje motorizovan, a ipak nudi malo više mesta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako bih preziveo prelazak na Sandero i toliko jak motor. Gepek mizeran. Spolja je interesantan ali motor i gepek su meh..

 

Cena jeste "jaka", ali ako se pogleda sta se kupovalo pre za te pare, u ovom trenutku ne vidim auto za te pare u slicnom stanju.

 

A sto se tice ovog 500L-a, povescu majstora da ga poslusa i da pogleda sa mnom pa cemo videti, javljam svakako sta sam uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...