Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Samo da skrenem pažnju ljudima koji su zainteresovani za kupovinu novog 500L. Rok za isporuku nije 60-90 dana. Rok isporuke je 6 meseci. Posle prepiske sa kolegama sa foruma u martu sam rešio da menjam stari za novi. Uskoro će 90 dana kako sam poručio. Posle više puta očekujemo do kraja meseca, danas sam kontaktirao FIAT direktno i dobio odgovor da će auto biti proizveden u septembru. Da sam znao za ovu opciju (mislio sam da je to samo pomoć - call centar), da može i žalba da se iznese, verovatno bih sebe spasao muka.

 

Bolje da ne pišem ostale detalje, jer sam ispao kompletna budala verujući da će se to desiti za 90 dana, da nema potražnje, da nemaju posla, da zbog toga rade samo par dana mesečno i sada kada mi je auto potreban, ja ga nemam.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, šta tačno piše u ugovoru, oko roka? Verujem da ima neka "kvaka", oko toga koliko je on i pod kojim uslovima rok može da se produži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

 

Nemam ugovor, imam ponudu i predračun. U ponudi stoji rok isporuke 60-90 dana.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Salee

Na žalost, trenutno je tako. Nije bolja situacija i kod drugih brendova. Svi se reklamiraju, ali kad kreneš u akciju imaš 100 ograničenja i prepreka.

Ja čekam 500L od 17. marta, i konačno stiže krajem juna... znači i više od 90 dana.

Fabrika radi u naletima, spajaju od praznika sve što se spojiti može, ...

Ugovor niko ne daje, dobiješ profakturu i čekaš.

I kredit čekaš(ko uzima auto na kredit) jer nemaju broj motora i šasiju i kredit počinje onog trenutka kad auto stigne.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poručio 29.03. Od srca ti želim da dobiješ auto krajem jula, ali čisto da imaš u vidu da je to datum koji je i meni dat kao očekivan u AK. Istog dana, fiat mi je dao datum u septembru za plan proizvodnje. Okreni onaj +381 800 342800, pa proveri. Meni su mailom nakon podnete žalbe telefonom odgovorili da zbog pandemije i nedostatka delova produžavaju rok i očekuju razumevanje. Meni je potpuno u redu da je neko rekao, nema delova, nema automobila, kasni se, a do 12 dana pred istek roka sam bio uveravan da nema problema, nijedan automobil nije kasnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprema Cult " Homologacija za 4 osobe (opciono 5 osoba)"...ono...WTF ? Pa valjda se podrazumeva da je putničko vozilo za 5 osoba. Za 4 osobe je ono N1 (4 osobe + teretno) ? 

+ na to, kolika ironija auto bez klime....dajte ljudi...21. vek....

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno je tesko iskopati danas nov auto za manje od 15000 da mu nesto drasticno ne fali. Zato L ide za 12k ali da svasta od opreme fali. I taj koncept prolazi kod naseg kupca ocigledno. Nije da hejtujem opremu ili motor, samo kazem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oprema Cult " Homologacija za 4 osobe (opciono 5 osoba)"...ono...WTF ? Pa valjda se podrazumeva da je putničko vozilo za 5 osoba. Za 4 osobe je ono N1 (4 osobe + teretno) ? 
+ na to, kolika ironija auto bez klime....dajte ljudi...21. vek....
Ne podrazumeva se, ni pre se nije podrazumevalo samo nisi obratio paznju :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno, hvala Mićo, nisam obratio pažnju. Al brate klima....

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L je ( "za mene" ) odavno previše poskupeo. Do te mere, da mislim da danas šanse nema da bih ga kupio. Radije bih dodao malo i kupio neki Renegade ( mada, zavisi i kako se gleda, i ne mora da se doda, jer za 15.990 ima bazni Renegade 1,0 T sa 120 ks u metalih sivoj boji ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ISV_01 said:

Oprema Cult " Homologacija za 4 osobe (opciono 5 osoba)"...ono...WTF ? Pa valjda se podrazumeva da je putničko vozilo za 5 osoba. Za 4 osobe je ono N1 (4 osobe + teretno) ? 

+ na to, kolika ironija auto bez klime....dajte ljudi...21. vek....

 

Cult u ovakvoj postavci je namenjen za firme verovatno,

Za Cross imaju i "akciju" staro za novo, košta 12 600e sa metalik bojom. Sutra cu otići da pogledam uslove. Nešto sam se naoštrio na Cross-a

 

3 hours ago, moron said:

500L je ( "za mene" ) odavno previše poskupeo. Do te mere, da mislim da danas šanse nema da bih ga kupio. Radije bih dodao malo i kupio neki Renegade ( mada, zavisi i kako se gleda, i ne mora da se doda, jer za 15.990 ima bazni Renegade 1,0 T sa 120 ks u metalih sivoj boji ).

 

Renegade bazni je 17 k sa 1.0 motorom koji bas i ne nosi sa lakocom taj auto a i trosi fino sa njim a moraš fino da se "nategneš" da bi ga kupio

A i ostali proizvođači su poskupeli, i više od Fiata

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel odete nekad u neku auto kuću onako iz znatiżelje I pogledate modele koji vas zanimaju? Pa npr sednete u restilizovani 500l nakrcan opremom I onda sednete u klot Renegade.

 

Da dodam, ispod je akcijska cena za 500l I cena za Renegade, nema akcije na žalost za sad, mada kad sam ja uzimao Tipa, Renegade je bio u full opremi na akciji 17600€

 

 

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

4ac2dc7a3e24429d970503bf3781dd20.jpgffcf88f74fbbd268eafaa7bea357369a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

retko oni imaju modele koji nas zanimaju, ima to sto je u salonu i cao :)

 

pre je bilo da nova vozila treba kupovati preko leta i za Novu godinu

preko leta jer niko ne gleda nova vozila, ljudi idu na more i spremaju se za skolsku godinu a za Novaka zbog prod statistika

 

Sad izgleda vise nema pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, srdjos said:

Renegade bazni je 17 k sa 1.0 motorom koji bas i ne nosi sa lakocom taj auto a i trosi fino sa njim a moraš fino da se "nategneš" da bi ga kupio

A i ostali proizvođači su poskupeli, i više od Fiata

Evo ga Renegade Sport 1,0T za 15.990 sa met. bojom:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18190320/jeep-renegade-sport-120?ref=search-normal&position_ref=7

Inače su takvi obično 16.190.

 

Inače, teška je dilema uvek bila - da li je bolji izbor uzeti:

- slabiji motor + bolju opremu ( recimo, neki 500L u top paketu, koji, ako ne grešim, odavno nema "na nebu" banalne rukohvate, a AEBS nudi samo u paketu "Sport" ) ili 

- bolji motor + slabiju opremu ( npr. bazni Renegade 1,0T, a koji svakako ima bolji motor nego bilo koji novi 500L danas (pošto je ukinut 1,6 MJ u 500L)).

 

A koliko je "žedan" Renegade sa 1,0T, ne znam, vozio nisam, ali, pošto vozim 500L sa 1,6MJ i Hondu CRV 1,5T, znam koja im je razlika potrošnje van grada. Smešna. Bukvalno smešna (barem meni). Posle više od godinu dana paralelne upotrebe meni je razlika potrošnje jedva litar. I to sa dva razloga. Jer savremeni turbaši mogu i malo da troše ( ako ih voziš relativno razumno ), pri čemu 1,6 MJ uopšte nije tako štedljiv "u gradu" kao neki drugi 1,6 dizeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam tri dana Hondu civic 1,0T sa 129 ks i to zaista ide prelepo. Barem meni. 

Koliko je to zaista trajno, pojma nemam. Na poslu imamo 1,0 TSi sa oko 105 kkm i radi bez greške za sada ( oko 3 godine ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, moron said:

Evo ga Renegade Sport 1,0T za 15.990 sa met. bojom:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18190320/jeep-renegade-sport-120?ref=search-normal&position_ref=7

Inače su takvi obično 16.190.

 

Sa obzirom kakav paket opreme imaš u Hondi, mislim da ti prvi ne bi vozio ovakvog Renegade-a :)

Nađi par testova pa pročitaj, za ovaj motor i ovu karoseriju, svakako možeš lakše doći do njih i drugih mišljenja jer se muvaš po auto novinama i salonima više nego dosta ostalih odavde

 

Quote

 

Inače, teška je dilema uvek bila - da li je bolji izbor uzeti:

- slabiji motor + bolju opremu

- bolji motor + slabiju opremu 

 ja sad nemam dilemu, a ni sledećih 6-8 godina, sad imam malu decu koju stalno razvozim po gradu na kojekakve aktivnosti, kratke relacije i stalno pali/gasi. Na C-Max-u sam 2x menjao egr ventil zbog toga.  Kako sam kupio Colta benca, tako mi je milina i rasterećeno voziti po gradu.

 

Vi koji imate veliku decu možete kako hoćete, večeras ti dune i kažeš, ženo idemo sutra na Divčibare i odete 

 

Tako da je meni sad bolji izbor slabiji motor i bolja oprema jer to što godišnje idem 1x na more i 1x na planinu, toliko ću istrpeti :)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...