Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Da li je neko kome je ugradjen alarm dobio pored fabrickog kljuca i jos 1 daljinski od alarma? Sta ako se izgubi fabricki kljuc preko koga se deaktivira i aktivira alarm a nismo dobili 2 za alarm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktiraš zastupnika/fabriku i prema serijskom broju automobila ti poruče /naprave drugi, identičan originalu. Tako je i kod mnogih drugih proizvođača. I fino košta, zato pazi da ga ne izgubiš... Možeš ga i sada poručiti, ako hoćeš.

p.s Jesi li dobio mali ključić za "vanrednu" deaktivaciju alarma?

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontaktiraš zastupnika/fabriku i prema serijskom broju automobila ti poruče /naprave drugi, identičan originalu. Tako je i kod mnogih drugih proizvođača. I fino košta, zato pazi da ga ne izgubiš... Možeš ga i sada poručiti, ako hoćeš.

p.s Jesi li dobio mali ključić za "vanrednu" deaktivaciju alarma?

Tapatalk

 

 

Sutra treba da preuzmem auto. Kolega koji je uzeo auto pre praznika nije dobio nikakav kljuc za alarm. I meni su rekli da ne ide nista vise. Mozes li da okacis fotku da vidim kako izgleda? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ne znam kakav alarm ugrađuju sada u 500L, zato i pitam (pretpostavljam neki model Meta Systems, jer su to njihova fabrička rešenja alarma). Moj fabrički Meta M872 ima taj ključić (liči na onaj od poker automata) i sa njim možeš potpuno da deaktiviraš alarm ako se slučajno "zaglupavi", nešto pođe po zlu ili slično. Recimo da izgubiš taj osnovni ključ sa daljincem, sa onim drugim bi mogao otključati auto i potom deaktivirati alarm sa ovim ključićem, pa nastaviti koristiti običan dok opet ne nabaviš daljinac. Ne bih da slikam ključić niti da objašnjavam detaljnije oko svega toga, saznaćeš sve i sam za koji dan. :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ne znam kakav alarm ugrađuju sada u 500L, zato i pitam (pretpostavljam neki model Meta Systems, jer su to njihova fabrička rešenja alarma). Moj fabrički Meta M872 ima taj ključić (liči na onaj od poker automata) i sa njim možeš potpuno da deaktiviraš alarm ako se slučajno "zaglupavi", nešto pođe po zlu ili slično. Recimo da izgubiš taj osnovni ključ sa daljincem, sa onim drugim bi mogao otključati auto i potom deaktivirati alarm sa ovim ključićem, pa nastaviti koristiti običan dok opet ne nabaviš daljinac. :)

Tapatalk

Ok, hvala.  Jeste Meta ali ne znam koji. Nikakve papire sad ne dobijam ni garantni list ni servisnu knjigu ni uputstvo, samo racun od kola. Ostalo kasnije treba da stigne iz fabrike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno su sve malo zbrzili. Kada sam preuzimao Punta u salonu odmah sam dobio sve: uputstvo za upotrebu, servisnu knjižicu sa garancijom, code karticu (u zapečaćenoj kovertici) + 2 identična ključa za paljenje auta, a sledeći dan kada su mi ugrađivali alarm i ono što ide uz njega: uputstvo, garanciju, takođe njegovu code karticu, dva daljinca i pomenuti "emergency" ključić za deaktivaciju... :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni meni nisu da likod karticu od kljuca, samo rezervni kljuc i neki karton sa kodom za radio, takodje nemam ni uputstvo, ali imam servisnu knjigu. da li je neko dobio kod karticu od kljuca :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIAT 500L, sam porucio 08.04.2013. a kredit mi je odobren dva-tri dana pre toga. Jos uvek nista od broja sasije pa samim tim ni od sredjivanja finansija sa bankom. Ima li neko da je porucio auto posle mene a da je odmakao malo dalje ili cak dobio limuzinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ne stižu da ih naprave dovoljno i brzo, odnosno imaju važnije porudžbine, a zahteva za isporuku puno. Pa ja sam Punta kojeg su imali gotovog pune parkinge čekao skoro mesec dana da ga isporuče, pa kako da se ne čeka ovo čudo od auta. :) Skoro 2 nedelje samo da jave taj broj da mogu završiti sa bankom i još toliko i malo više da ga preuzmem. Doduše, nisam hteo da uzmem auto 2010. godište (a kojeg je bilo po salonima koliko hoćeš) već 2011. :)

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije problem sačekati malo, to je slatka neizvesnost „jer sreća je lepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagoveštaj da.“

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam danas preuzeo svoj 500L!!! :w00t:  prvi utisci su sjajni! Vise o autu posle vikenda kad se malo provozam... predstavicu ga u svojoj temi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam danas preuzeo svoj 500L!!! :w00t:  prvi utisci su sjajni! Vise o autu posle vikenda kad se malo provozam... predstavicu ga u svojoj temi. 

ko o cemu baba o ustipcima. jesi li dobio kod karticu od kljuca :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam, kod karticu i rezervni kljuc, kao i rezervni daljinac za alarm. Knjigu uputstva za kola, multifunkcionalni uredjaj i servisnu knjizicu. Nisam znao da imamo i CIAO fiat assistance * pomoc na putu naredne dve godine uz garanciju. Sjajna stvar! :thumbsup:

 

+ dobio sam lojaliti karticu AK Kompresor Ital auto pa cu imati pogodnosti pri servisu i kupovini rez delova.

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

vid stvarno nije za kljuc, nego za passeport radio. :) Doduse, ja imam i jednu plasticnu crvenu karticu od meta sistema na kojoj pise code card. Ali to bi trebalo da je od alarma. nemam pojma, zvacu danas prodavca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekoh ti ja! pretpostavio sam da nisu mogli da daju tebi ono sto nisu imali da daju mnogima od nas. ajd bas da vidim sta ce tebi da kazu, tj da lazu i mazu. ja ne mogu da verujem da ovi iz FASa ovako prodaju nove automobile!? ja sam imao tri polovna automobila kupljena u Italiji, sva tri su imala servisnu knjigu, uputsvo za upotrebu, plasticnu kod karticu,... :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

javili mi da su dobili mail od FASa da ce mi auto biti proizveden sl.nedelje. nikad ne dobiju koji dan, samo nedelju. Dakle jos par nedelja cekanja. Narucio sam 09.04. Strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li dao kaparu 09.04 ili su iz salona porucili auto?Ja sam dao kaparu 29.03 a auto je porucen tek 04.04,stigao br sasije 19.04,uplatio ucesce i zavrsio sve u banci 20.04. 24.04 auto stigao u auto kucu,26. 04.registrovan , 29.04 preuzeo auto,30.04. podigao saobracajnu i vec presao 3000km!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blago tebi, ja isto dao kaparu 29.3.auto porucen isog dana sa oba paketa opreme,jos nista...AK Vozdovac,sta da vam kazem.Sacekacu do 15.5.a posle bomba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

resena misterija kod kartice. niko nije dobio, niti ce dobiti!? u slucaju potrbe da se napravi kljuc, obratiti se ovlascenom servisu, koji ima u bazi podataka sve kodove!!! ovo je informacija iz auto kuce i fiatove sluzbe za pomoc klijentima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platio celo ucesce 09.04. Tad je i porucen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora stalno da im se dosadjuje,da se pritiskaju.Meni su rekli da ce 30.03 poruciti auto a porucili su ga tek 04.04.Posle 15og zvao sam ih tri puta dnevno.Nema druge samo pritiskati!

 

Platio celo ucesce 09.04. Tad je i porucen.

Kako si platio ucesce bez broja sasije i motora,nemaju na osnovu cega da izdaju fakturu,bez brojeva auto ne postoji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora stalno da im se dosadjuje,da se pritiskaju.Meni su rekli da ce 30.03 poruciti auto a porucili su ga tek 04.04.Posle 15og zvao sam ih tri puta dnevno.Nema druge samo pritiskati!

 

Platio celo ucesce 09.04. Tad je i porucen.

Kako si platio ucesce bez broja sasije i motora,nemaju na osnovu cega da izdaju fakturu,bez brojeva auto ne postoju 

u nekim auto kucama je moglo da se plati ucesce kad hoces, mnogi su platili unapred. ja sam takodje bio mnogo dosadan, skoro svakog dana sam zvao, nasao i vezu u auto kuci, ali opet sam cekao 30 dana od momenta kada mi je odobren kredit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki ne samo da su platili ucesce, nego i celokupan iznos. Cena je fiksna ;-) tako da mozes kako hoces. jedan poznanik je platio sve odjednom, a auto jos nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...