Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Ja sam cuo da ce od marta 2017. nov 500L da kosta i oko 5999, ali ce za njega morati da se recikliraju fiat stilo, opel astre, reno megani koji su presli ispod 500 000km. Ali posto takvih u Srbiji nema, onda ce ostati cena oko 10-11000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče prodaj i za 15 000, meni ni iz džepa ni u džep, ali iskreno teško. Pa nov Sandero ja malo jače od toga.

 

Zašto bi tebi neko iskeširao 8000 za polovan auto kad ima nov na rate bez kamate za malo više?

 

A komšija kad ima 8000 za polovnjak naći će i neki krš za reciklažu i preživeće još 2000e na rate da vozi novo. Zato kažem da nema šanse da L vredi te pare.

 

koliko ljudi znate da su kupili polovan L? :) 

 

Ne kažem ja ovo iz zavisti, već i sam već godinu dana kalkulišem da li uzeti novo ili doba i napucan polovnjak i bliži sam trenutno polovnjaku nego da kuburim sa opremom i kukam što je Stilo bolje išao ili manje trošio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne shvatas, ja i dalje imam nov auto, i ne bi ga dao ni za jedan drugi polovan iste vrednosti, jer znam sta imam. I moj komsija zna sta imam, ali kad ode na auto plac kod Djoke, ne zna sta kupuje. E sad sa tvoje tacke ne izgleda tako, nije ni meni dok nisam kupio nov. EE sad za 1,4 benzinac ne znam sta da ti kazem, meni dovoljno dobar a imam i 1.9 dci i isto vozim cak mi fiat sladji i laksi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, bojan dim. said:

Ja sam cuo da ce od marta 2017. nov 500L da kosta i oko 5999, ali ce za njega morati da se recikliraju fiat stilo, opel astre, reno megani koji su presli ispod 500 000km. Ali posto takvih u Srbiji nema, onda ce ostati cena oko 10-11000

 

:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja to čekam, "restyle" i da se naši najzad smiliju i puste CNG model i za "fizička" lica! Koji može biti razlog da samo firme mogu da ga kupuju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/28/2017 at 6:38 PM, peca_le said:

ili o nekoj akciji na BG sajmu automobila? 

 

Biće prodajna akcija za Sajam, ali se ne može još pisati javno.

Biće i posebna kupovina novih automobila preko FLCS Foruma (nije vezano za Sajam), klik na:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28-vaša-pitanja-u-vezi-sa-forumom/&do=findComment&comment=1382637

 

Ni tu ne može još sve javno da se ispriča :whistle: , ali suština je da ćete moći preko FLCS Foruma da ostvarite ozbiljne, ozbiljne pogodnosti/popuste prilikom kupovina novih automobila (ne samo 500L)... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko planira da kupuje 500l, cini mi se da je trenutno na sajmu najbolja ponuda, bolja od prošlogodišnje noći čuda. Posebno je interesantna ponuda za treking, za 12.500 e se dobija pored standardne opreme, automatska klima, boja po izboru+bikolre, parking senzori, senzori za kišu. Mislim da vredi auto te pare, da nisam prošle godine uzeo auto, sad bi rado kupio jedan žuti treking!

Edited by nikola vukas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram da napisem moje novo iskustvo sa 500L i kako mi se osvetio za pljuvanje :D

 

U rent-a-car-u u Minhenu mi daju tek pristigli Lounge L u najjacoj opremi. Nisam bas srecan, ali odsetam 15min do kola i stvarno ludilo oprema.

 

Kilometraza 27km, dupla panorama, digitalna klima, grejanje sedista i ko zna sta jos..tj sve osim navigacije.

Nikakv problem, uzmem ja drzac za telefon, upalim svetlo i prikacim.


Namestanje sedista da ne bih imao osecaj sedenja u busu je potrajao malo vise i nakon toga krenem da ugasim svetlo, klik i nista.

Probam par puta jos i nema sanse, dugme za svetlo zaglavljeno. Rekoh ko li ga proizvodi kada nisu probali dugme za svetlo pre isporuke :D

 

Epilog: dodatnih pola sata setnje zbog L-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasima!

 

Posle mnogo vaganja i lutanja odlucih da uzmem ficka. E, fond materijalni mi nije veliki, oko 6000E.

 

Pronađoh u oglasima ovaj automobil, dopada mi se sto ima i gas. Ali, ne svidja mi se sto su Uzicke tablice i sto nije servisran u ovlascenom servisu. Tako kaze covek koji ga prodaje.

Rece i da auto nije bio taksi, da ga je uzeo u zamenu i da ne na nista drugo. Sumnjivo? Da li je moguce da se tu nesto petlja sa papirima? Idem iza nedelje da ga vidim uzivo, ako se ne proda.

Interesuje me sta vi kazete, potrebna mi je vasa pomoc !!!

Link:

 

Screenshot_10.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11414170/fiat-500l-14-i-tng-115000

 

U obzir dolazi i ovako nesto, ovaj dizel, ali samo kao druga opcija.

Screenshot_11.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11399261/fiat-500l-13-multijet

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj benzinac ima komande na volanu, a nema touchscrean ekran. To nije tako fabrički izašlo. Ne pokazuje spoljnu temperaturu, već tri crtice, to nigde nadam video. Nešto tu sa retrovizorima nije u redu. Cena je izuzetno povoljna, čak i za ovoliku kilometražu. Računaj da je on sada pred velikim servisom ako je tačna kilometraža
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrati pažnju na nekoliko stvari:

 

1. Za početak računaj da je ugradnjom gasa izgubio fabričku garanciju. Pretpostavljam da je ugrađen odmah prilikom kupovine pa verovatno zato nije servisiran u ovlašćenom servisu.

 

2. Za 2013 godište se masovno prodavao u verziji 500L Nacionale. U dodatnom paketu opreme je išao fabrički radio sa komandama na volanu, elektropodizače zadnjih prozora, elektropodesive retrovizore sa grejačima,  Bluetooth i kožne ručice menjača i volana. Na slikama ovaj ima kožni volan sa komandama a naknadno ugrađen radio. Ima ručno podesive retrovizore. Toliko može da se vidi sa slike. Zovi pa pitaj za elektropodizače nazad i u čemu je fora sa audio komandama na volanu a običan radio.

 

3. @bojan dim. je upravu za spoljnu temparaturu, morao bi da pokaže koliko je stepeni a sa ove tri crtice meni deluje da je kompjuter nešto pobrljavio.

 

4. Za retrovizore u beloj boji postoje dve varijante: jedna obloženi su folijom, dosta ljudi je foliju stavljano na retrovizore i krov, druga varijanta nisu originalni već zamenjeni a ta zamena u beloj boji.

 

Kad se sve sabere meni je dovoljno sumnjivo da bi ja to zaobišao, ili bar dobrodano da se pretrese kod majstora u kog imaš apsolutno poverenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam pogledao, imaš u oglasima jedan beli u Novom Sadu za 6300. Ne znam kakav je ali oglas bar deluje mnogo poštenije od onog prvog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam sto ste se javili!

Zvacu, pa cu pitati za foru sa volanom i radiom. Da... Mada mi se sada nista tu ne dopada, kod tog ficka.

 

Promakao mi je ovaj sto cu ga sada postaviti. Interesantno je da su kilometraze i cene slicne i isto registracija na UE. Samo je ovaj prvi u Kovinu a ovaj drugi u BG.

To je ovaj:

 

Screenshot_12.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11144745/fiat-500l-14b-tng

 

Zvacu i a onaj beli, deluje postenije, jeste. Mada, skeptican sam sada.

Ma super je da sam se ovde javio! Hvala od srca!

 

p.s. Poceh sada da gledam detalje, zahvaljujuci vama... Videh da je na ovoj slici gde se vide od nazad prednja sedista, levo sediste drugacije od desnog. Kako to? To nije farbricki moguce, jel?

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Suzuki said:
Onda je definitivno volan zamenjen (ispaljen airbag možda?).

Kad se ispali airbag ne menja se volan nego samo airbag.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako (nisam toliko upućen u tematiku) onda mi stvarno nije jasno što je menjan volan.

29 minutes ago, hadrijan said:

Videh da je na ovoj slici gde se vide od nazad prednja sedista, levo sediste drugacije od desnog. Kako to? To nije farbricki moguce, jel?

U pravu si, nije tako fabrički. Pogledaj i sam ostale oglase, 500L crvene boje, na svim ostalima ,tamo gde ima slika, sedišta su sva kao ovo desno.

Ako pogledaš videćeš da je levo sedište malo izvaljeno a desno deluje bolje od levog, na levom se sedelo više od desnog???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bih dobronamerno/generalno dodao da se za predvidjenu sumu od 6k EUR ne kupuje auto od cca 6k EUR pa navise.

Em sto se ostavlja minimum hiljadarka lufta, em svesno ides uglavnom na problematicne i klotare bez opreme koji su najjeftiniji na oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Ivan said:

Samo bih dobronamerno/generalno dodao da se za predvidjenu sumu od 6k EUR ne kupuje auto od cca 6k EUR pa navise.

Em sto se ostavlja minimum hiljadarka lufta, em svesno ides uglavnom na problematicne i klotare bez opreme koji su najjeftiniji na oglasima.

Tako je! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe se slažem, s'tim što možda kolega i ima ostavljen dodatni luft koji nama nije predočen ali generalno je to neka smernica za kupovinu i skoro sam negde slično pisao.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...