Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

On 5/7/2013 at 0:03 PM, Suzuki said:

 

A ja verujem da zapravo svi modeli imaju subvenciju. Nemam kod sebe papir ali po sećanju ponuda iz salona ide ovako nekako

 

                  Nacionale      Lounge

1.4               10900            13600

0.9 twinair      -                  14500

 

Edit: nešto se pokarabasila tabela

 

Nisam davno bio na ovom forumu, ali sad citam koliko je kostao 500L sa subvenciom kod nas 2013god. 

Kakva subvencija od 3000e ??? kada je u Spaniji 2013 god 500L bio jevtiniji i to bez subvencije. 

Dokaz, slika iz Madrida napravljena 2.5.2013 +4 godine garancije

 

DSC_0148.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

500 L "pop-star" 1.4 - 10990 EUR-a uz subvenciju   ( 2016 )

( bez alu fel.,senzora za park. i ostalih ..izdarija ).

Edited by lapobb

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, nikola97 said:

Kakva subvencija od 3000e ??? kada je u Spaniji 2013 god 500L bio jevtiniji i to bez subvencije. 

 

Na slici je cena 12.400, a u SRB je bila 10.900...plus, treba uporediti motore i pakete opreme. ''Nacionale'' paket u SRB uopšte nije bio nešto posebno siromašan po pitanju opreme. Kasnije je menjano ono što ide u ''Nacionale'' paket, ali ako me sećanje dobro služi, ''Nacionale'' je obuhvatao ESP, ASR, Hill holder, tempomat, klimu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja nadovežem na temu, (iako priznajem nisam pročitao 135 strana poruka) jer me 500L stalno intrigira kao eventualni naslednik moje multiple jednog dana. Pitam mog majstora, čovek inače radi u Stojanovu, šta misli o tom izboru? Prvo, kaže, razočarao bi se kad bi iz tvog 1.9 JTD  seo u 1.4 ali znajući tebe, i tvoj stil vožnje sasvim bi ti bio dovoljan! Drugo, nastavlja, sada je najbolja kupovina polovnog 500L za 6000-7000 evra sa relativno malom kilometražom. Kaže, mnogi su se razočarali u taj model "kao zbog male snage" ali je veoma kvalitetan, dobar i siguran i za te pare izuzetan izbor za polovan auto.

 

http://www.vrelegume.rs/vesti1/fiat-500l-rekorder-po-padu-vrednosti--porazavajuca-statistika-u-americi-/

 

Edited by bolens

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko ljudi traže... "asking price", naravno uvek se proda za nižu cenu! A najbolje ponude se i ne pojave u oglasima, pazare kolege sa posla, prijatelji, ljudi iz servisa...

Edited by bolens

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo ih je ispod 8000. Taj koji je 7200 je klot verzija, a ovaj 7500 je 2012.g, presao 130 000 i vec uradjen veliki servis. U svakom slucaju ne verujem bas da bi ga neko prodao za 6000. Ne verujem u te lovacke price

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, MS PK said:

Sta fali ako je uradjen v.servis? Svejedno bi sad morao da ga radis na 2012god pa da je presao i 30hkm :)

A da, izvini! Uvek zaboravim da je u Srbiji navika kupovati automobile sa preko 200k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih sačekao do marta 2017. sa kupovinom polovnog 500L. 

Da bi bio konkuretan Tipu daće oko sajma sigurno polust za reciklažu tako da L košta oko 10ak hiljada e nov.

 

Zbog toga će polovnjaci pasti i do 5000e (naravno ovi kojima veliki servis nije uradjen i manje :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa toliko realno i vrede, veliki i mali servis, nove gume, sve to košta bar 1000. Za 6000 dobiješ pravi porodični auto. Dosta mesta, veliki gepek, slabi motori, ali za te pare nigde nema bolje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ajd realno, koliko košta Astra, Focus, Megane,..tih godina?

A ruku na srce bolja su kola od 500L i skuplja nova. A to što je naš zemljak vozio L meni ne znači ni malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...