Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

eee lapolapo...sad vidis gde si se vratio...prevarsie te u rodjenoj zemlji....

@Nesavr Odlicna kombinacija a za male pare si dobio mnogo :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo dinarski kes kredit u unicredit banci, 6,8 posto kamata, ne sve naravno, samo pola, nisam preko credit agricol banke. Mislim da je relativno povoljan kredit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam novi u ovom forumu, i na početku pozdrav svima, od jednog budućeg vlaasnika Fiata 500L. Dugo razmišljam o kupovini novog auta i u "noći čuda" sam kaparisao 500l 1.3mj Pop Star, za 12.990. Mislim da je to najbolja ponuda za dizel trenutno, probao sam benzin ali mi je delovao suviše slabašan motor, a i znam dva vozača dizela koji su prezadovoljni i potrošnjom i motorom. Elem imam jedno pitanje, pošto je bila gužva, ja i žena sa malim detetom, vrućina, kaparisao sam crvenu boju. Međutim sada se nešto dvoumim, a i nisam još dobio broj šasije i motora, pošto su mi se tek u četvrtak javili da je auto poručen i da će se čekati 2-3 nedelje. Interesuje me vaše mišljenje o boji, da li je možda bolja ona tamno crvena metalik, bela, ili siva metalik. Znam da je možda malo glupo pitanje, zadire u ukus, ali ipak većina vas ima već iskustva sa autom. Hvala unapred na savetu. Inače radujem se autu, čuo sam mnogo lepih iskustava.

 

 

Edited by neshaoct
usklađeno pismo foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam crnog Punta, i ne bi nikad više tamnu boju, puno de prlja a i vrelo tokom leta. Nekako mi se čini da se siva najmanje prlja. Lepa je i ona tirkiz, ali čini mi se da forsiraju belu u ak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srebrna zakon koliko god da izgleda monotono. Uvek dobro stoji kao i bordo metalik (ako je ima u ponudi). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam crvenu i kažem ti nemoj crvenu. Ukusi sa strane, uzmi bolje sivu ili belu iz dva praktična razloga:

1. Manje se vidi prašina na sivoj,

2. Slabije se vide oštećenja boje.

 

Ispod završnog laka i boje ide osnovna boja koja je belo-siva. Kada dođe do oštećenja, npr. kamenčić napravi "paint chip", kroz crvenu se vidi siva osnovna. Svaki kamenčić = bela tačkica. 

 

Tako auto polako postaje pečurkica.

 

9136281.jpg

Edited by Deda Jung
Dodao sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na pomoći, nadam se da će mi ak kompresor izaći u susret da promenim boju, ionako su automobili još u proizvodnji.

 

 

Edited by neshaoct
usklađeno pismo foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravo da ce ti izaci u susret, oni zive od musterija, i treba da se polome da prodaju musteriji nesto sto vredi 13 000 eura,

plus bi trebalo da ti daju i neki poklon i tako obezbede sebi stanu musteriju. Dok se to ne skapira, nema nam napretka, ne vazi samo za kola....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lufti svaka ti je ka Njegoševa!

Treba imati u vidu da su u pop i pop star paketima i delovi unutrašnjosti iste boje kao i spoljašnost! Sobzirom da više vremena provodiš u nego van auta, glavno pitanje je koja ti je boja enterijera prihvatljivija! Neću navoditi svoje favorite, jer ipak ti kupuješ auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Evo da se i ja pohvalim novim cetvorotockasem - fiat 500l pop star 1,4 benz. srebrna metalik, juce dovezen iz Nisa Mig auto.kao sto sam vec pisao, najpre je bio narucen najosnovniji model sa besplatnom kapucino bojom za 9990, al se ukazala ta akcija magicna noc i diler mi je izasao u susret i za 500 e sam dobio visi pop star paket opreme i boju po izboru, izabrao sam srebrnu metalik. Dobio sam i originalne patosnice kao poklon, tako da sve pohvale dileru. Prvi utisci naravno sjajni.

   Nikola vukas - posto sam mogao da biram, dugo sam razmisljao i nisam pogresio - svetlo siva metalik, tj srebrna metalik kako je zovu u fiatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari! 
Treba mi pomoć u nalaženju dobrih letnjih guma  (205/55/R16) do 7 000 dinara ,pa me interesuju vaša iskustva / preporuke?
Nov sam na forumu i iskren da budem ,mrzi me da pretražujem ceo forum ključnim rečima. :)
Vlasnik sam Fiata 500L 1.4 pop star.
Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...