Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Kome treba miniven, jeftinijeg i boljeg nema, ali sa 1.4 benzincem, i opet bi ga uzeo!

 

Voleo bihi da ga imam sa 1.4Tjet ili 1.6MJ  ali to onda ulazi cenom u kategoriju vozila C segmenta, i onda bi bio u ozbiljnoj dilemi šta da uzmem i verovatno bih pre uzeo na pr. novog megana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to mene zeza Mandra. Ja bih trekinga dizela ili ako ne njega onda obican ali dizel motor ili tjet ali sa plinom jer puno prelazim. E onda sa tom cenom ulazim u opel astru sedan u fulu, corola, ceed sw, ford focus dizel i slicno i onda samo vazem i stojim u mestu. Tipo dizel u oe+ opremi 16500, djuljijejeta za te pare i benzinac i dizel....

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da porodične potrebe imaju prednost ispred mog zadovoljstva u vožnji, možda bi ford c-max bio zanimljiv kompromis. Eh, slatke muke imaš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko da je pazario 500L 1.4 t-jet, da podeli sa nama utiske? Bio danas u salonu ali nemaju test vozilo sa tim motorom.

Ozbiljno se razmisljam da menjam za njega ovaj moj obicni 1.4, fali mi snage to je moja jedina veca zamerka

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se neko raspitivao za akciju staro za novo ko nema kredit u vezi 500l koliko auto kuce procenjuju ovaj auto tj.koliko se gubi godisnje na njemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stope amortizacije su određene Pravilnikom (podzakonski akt, jednako se primenjuje kao i bilo koji Zakon).

http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/o-nama/pravilnici/321/pravilnik-o-nacinu-razvrstavnja-stalnih-sredstava-po-grupama-i-nacinu-utvrdjivanja-amortizacije-za-poreske-svrhe.html

Krene se od novonabavne vrednosti i svake godine skida procenat koji je unapred poznat. Za klasične putničke automobile (ne koriste se za taxi, rent-a-car, nisu za službu hitne pomoći ili registrovani kao sanitetska vozila), koliko znam godišnja stopa je 10% (ima i mesečno). Ima ograničen broj godina do kog se računa po ovim stopama, posle toga se više ne računa amortizacija na taj način jer bi u protivnom auto došao na vrednost 0. Tako dobijenu vrednost je moguće dalje malo korigovati zavisno od stanja auta, kilometraže, održavanja...

 

Kao grubi orijentir može da ti posluži na koliko su procenjivale Osiguravajuće kuće Fiate 500L koji su bili kasko osigurani i nastradali u onim majskim poplavama:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64912-totalna-šteta-za-6500-evra/

Imaj na umu da to ne znači da su oni procenili da Fiat 500L star 10 meseci (plaćen 12.000 evra) vredi 6.500...nego 6.500 + vrednost ostatka (izvađenog 500L iz poplave).

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, dach@ said:

Da li se neko raspitivao za akciju staro za novo ko nema kredit u vezi 500l koliko auto kuce procenjuju ovaj auto tj.koliko se gubi godisnje na njemu

Više se isplati prodaja.

Meni je Kompresor procenio Zastava 10, 2006/06 na iznos od 1600€, a prodao sam ga za 2500.

Nadjete neki raspadnut auto (ili vam to urade u Fiatovim salonima) i ostvarite i popust za reciklažu. To vas može koštati cca do 250€.

I ... čekate da stigne ... 30 dana rok za trekking :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎20‎/‎04‎/‎2016 at 3:09 PM, dach@ said:

Da li se neko raspitivao za akciju staro za novo ko nema kredit u vezi 500l koliko auto kuce procenjuju ovaj auto tj.koliko se gubi godisnje na njemu

1. na svoj auto 16 god. "mlad", dali su mi 2300 EUR-a popust ( drzava) idesh u zeleznik i dash auto pod presu/seckalicu :(

2. u aprilu 2016 kupio sam  500 L , model iz 2015 novembar mesec, na to sam dobio popust 300 EUR ( jer model je iz 2015).

______________________________

 

ukupan popust na nove fiatove modele: 2600 EUR-a

 

primer:

fiat 500 L pop-star: 13600-13750 EUR ( u zavisnosti od auto-kuce ).

popust:                   2600

sam izrachunaj:       ____

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On April 20, 2016 at 3:09 PM, dach@ said:

Da li se neko raspitivao za akciju staro za novo ko nema kredit u vezi 500l koliko auto kuce procenjuju ovaj auto tj.koliko se gubi godisnje na njemu

 

Ja sam nakon dve godine "izgubio" oko 45% na 500L-u, pa računaj. Najviše se smanjuje vrednost u prvim godinama, kao što je gore napisano. Deo "krivice" je činjenica da novom autu pada vrednost. Kada sam kupio 500L, lounge verzija je koštala oko 17K € a sada je već oko 14K €. Dakle ako novom autu pada vrednost 10% godišnje, šta očekivati za auto koji je u eksploataciji :)

 

Šta imaš na umu ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno je da novom/starom auto opada vrednost svake godine.

nekom vishe ...nekom manje i to ti je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo auto se kupuje samo ako ces ga terati narednih 5-10godina i to20-30k godisnje, sve ostalo je bacanje para....naravno ako neko ima viska para pa mu se moze to je onda milina i pribilegija za pozeleti. Kalkulisem vec tri godine novo ili polovno i posle tri godine sam dosao do zakljucka da za mene koji predjem 35k km godisnje minimum, treba i isplati se novo na period od 6-7 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvenstveno sam kupio novo vozilo zbog svoje dece koju vozim.

inache prelazim 10 000km godishnje.

 

prvo vozilo kupio sam polovno,3 godine mlado ( volvo i za 19 god. preshao 380 000 km. bez problema).

 

drugo vozilo kupio sam isto polovno,7 godina mlado od ZETA ( znao sam ko i kako je vozio).vozio sam ga slatko bez ikakvih problema 8 god. ( vozilo preshlo 145 000 km).

 

ps

novo je ipak novo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji je polovan L, ima ih i sa 30-40hkm, izlecene sve bolesti a opet nov auto po odlicnoj ceni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono moje iskustvo je zasnovano prvenstveno na svoti novca koja se odvaja na mesecnom nivou ako zelite da je na autu sve ispravno i pod konac, kao ja. Na stola sam za dve godine izmenjao sve zivo jer zelim da bude perfektno  i u proseku mesecno sam dao 100-150e za njega, za cromu i da ne pricam koliko je kostalo odrzavanje, sad za citroena isti djavo. Naravno vozio sam i ja kola bez problema po 100.000, bez problema ali sa ulaganjima i popravkama koje na novom autu ne bih imao ni posle 200.000km. Sam servis dizni na dizelu kostaju 350e, to su ti dve msecne rate za novog 500l. Ja gledam ovaj 1.6 dizel ali nikako da uleti povoljna situacija kod mene :) sad je cena i vise nego smesna za ovaj auto od 120ks i pop star opremi 14.600e uz sistem staro za novo. Juce vidim da je i tipo karavan u izlasku i najavi pa mi se i to kupuje ali mislim da ce cena biti u dizel varijanti bar 18-19000e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima B)danas uplacena kapara za 500l, osnovni model, rok isporuke mesec dana dana.ima li jos nekog ko je u proceduri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nesavr, osim kapare nishta vishe nemoj da uplacujesh unapred.

kada stigne auto  u auto-kucu i svi papiri su na stolu,javish da ti banka pusti pare , pare lezu( auto kuci ) za 30-60 min.

pre toga pregledaj auto...naravno.

tako sam ja uradio.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lapobb naravno takav je i dogovor, kapara, narucivanje, pa kad auto stigne uplata ostatka i preuzimanje auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

obrati paznju na crevo za zadnje vetrobransko staklo, da li je prikljucheno kako treba.dali radi prskalica za zadnji vetrobran.

pogledaj kleme na akumulatoru, dali su dobro prichvrshcene.

 

to kod mene nije bilo kako treba.

Edited by lapobb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...