Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Znam da ih ne gleda ista grupa vozača, ali Giulietta 1.4tjet 16400, a 500L 1.4tjet 15990. Jel neko ovde vidi neku nelogičnost ili samo ja? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooo breee, polako, sta se pecate? Ja sam ovo pisao onima koji imaju nameru da kupe 500L-a a ne "ovima" iz PK-a koji vole da se sprdaju :D

 

500L koji sam naveo je T-Jet sa fabrickim plinom, znaci skinite mu 1000e cenu bes plina. Giulietta je prica za sebe, i kao sto si rekao, ne gleda je ista grupa ljudi.

 

A da li navodim vodenicu na T-Jeta... ne bas, ali mi je logicnije da se uzme T-Jet sa fabrickim plinom u odnosu na 1.3JTD za 500e razlike. Opet... ko sta voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno sam ozbiljan bio, nisam se sprdao. Reko koju racunicu kad je sve napisano, i cene, pa ko sta voli.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

5ooL 1.4 atmo benz. je bolji izbor od 1.3 dizela,a pored 1.4 Tjeta ovaj nema sta da trazi,pri tom za iste pare...

 

A za ovu Giulietta 1.4tjet 16400 samo cu reci:ako Bog da :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Kako vidim, u prodaji ima 500L sa "novim" tipom motora, 1.3 MJT koji umesto do sadašnjih 85KS ima 95KS. U čemu je razlika? Da i je u pitanju turbina, software ili je pak u pitanju i novi motor, da ne kažem agregat? Da li postoji mogućnost "nadogradnje" motora od 85 KS na 95KS zvanično ili je to stvar domaće radinosti tj. čipovanja? Da li pored više KS ima razlike u ubrzanju, više NM i slično?

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da su i u njega poceli da guraju novi Euro 6 1.3 Multijet II od 95 KS (od skoro ta masina ide i u mali 500 i u 500X).

U pitanju je novija generacija 1.3 motora, takodje sa do 8 brizganja u taktu, sa povecanim pritiskom u railu (za taj motor) ako se dobro secam na 1600 Bar, ima okruglo 200Nm @ 1500rpm i uparen je sa petobrzinskim menjacem, kao i prethodna verzija. Naravno, ima i manju emisiju CO2, ali me to ne zanima pa nisam ni pamtio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to, 1.3 MultiJet 95 verzija sa manuelnim menjacem i 1.3 MultiJet 95 sa MTA menjacem koja je somic skuplja i nema je u Pop paketu.

 

A nema ga kod nas u prodaji? Ili ne update cenovnik?

Ocigledno da je ovo drugo u pitanju :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi motori u 500L su od oktobra Euro 6.
1.3 je sada 95ks,ide bolje od 85ks (logicno :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo svima,

 

sredinom aprila stize mi 500L (pop-star) kaparisano.

zeleo bih da znam, nashta da obratim paznju pri pregledu auta, pre uplate?

 

hvala unpred!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lapobb

 

Siguran si da će ti napraviti i isporučiti auto samo na osnovu plaćene kapare? Ili, možda misliš na test vožnju nekog primerka iz salona?

 

Generalno, pre nego ti isporuče auto ti bi već trebao da znaš broj šasije tvog budućeg auta, pa možeš da čisto proveriš je l to taj auto kad te budu pozvali u salon da ga preuzmeš, neke osnovne stvari tipa je l se slaže oprema na autu sa naručenom, je l ofarban ok, starost guma (DOT broj na njima)...ali, nemaš šta mnogo da gledaš i probaš. Uzmeš auto, kreneš da ga voziš, pa ako i bude nekih problema, tu ti je garancija. Ništa ti nisi obavezan da posebno vidiš prilikom preuzimanja vozila, pa da kao posle neko može da ti kaže ''što to nisi video kad si uzimao auto, sad je gotovo...'' :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lapobb

Bas to, opremu i farbu pre svega. Da li je verzija sa plinom, ako jeste, mnogoooo dobro se raspitaj za garanciju motora, znam primer sa neprijatnim iznenadjenjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...