Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Narode, kako se nosi 0,9l motor sa cng sa vozilom? Jel mrtav konj i šta mislite koliko je izdrživ, s obzirom na uslove rada?

80ks na metan, 85 na benzin,a tezi je od obicnog 500L..

Ukljucis klimu,dvoje,troje u kola,stvari... Uz Rudnik bi ga popeo prvom,eventualno drugom :D

Za porodican auto,moja topla preporuka da ga zaobidjes. Za firme,taksi itd,gde je ekonomija na prvom mestu,je vec neka druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Necu se ovde predstavljati, ucinio sam to na postu o recikliranju.

 

Ako moze pomoc. Da li moje potrebe zadovoljava osnovni model 500L 1.4 95 KS ukoliko prosecno prelazim oko 10.000 godisnje i da li mi se uopste isplati kupovina novog automobila ili je bolja varijanta kupovina nekog polovnog automobila tipa Scenic od 7-8.000 evra godista od 2010?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da ti iznesem samo moje licno misljenje(realno ono vazi samo za mene,a ti sam mora da prelomis)

Izmedju novog i polovnog ja sam uvek za NOVI AUTOMOBIL

Posto sam do sada prelazio slicnu kilometrazu godisnje ja sam uzeo 1.3 dizela,zasto,pa jednostavno do sada sam uvek vozio dizele privatno,a benzince sluzbeno(valjda mi dizel usao u krv  :smoke:  )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Finansijski, više ti se isplati polovan, pod uslovom da nađeš dobar polovnjak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, pazljivo procitajte ovo sto cu da napisem.

 

Ja vam savetujem da kupite benzinca sa turbo motorom, a ako ste u mogucnosti i sa fabrickim plinom...

 

Da imam sa kim da razmenjujem iskustva  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozrav svima,

Već sam se predstavio u delu  za predstavljanje novih clanova.

Iščitao sam dobar deo (99.5%) postova na ovoj temi, i odgovore na dobar deo pitanja našao ovde.

Danas sam u AK Kole završio proceduru procene starog automobila i narudžbine novog.

Odlučio sam se za benzinac 1.4 95 KS. crvena pastelna boja (+400 e) + level UP paket (+500e).

Moj Punto classic 2010 godiste sa 83 k km i malo kozmetičkih nedostataka :laughing: (ogrebotina čukanja sa parkinga itd.. )procenjen je na 2700 e.

Kako mi rekoše 45 dana od kraja Avgusta bi trebalo da očekujem isporuku.

Još jednom pozdrav za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel si nasao i neku krsinu za otpad ili si samo dao starog puntaca?

kad su se puntaci nudili u nekoj poodmakloj fazi, mogao si da das u reciklazu neki krs samo sa ovlascenjem. nisi morao da kupujes krs papiroloski. 

i da, jel puntac samo izgraban i sa ulubljenjima od otvaranja vrata o karoseriju ili ima i jaca ostecenja? i jel model sa klimom ili bez?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz je u pravu nije bio krs u pitanju.

Punto koji ide u zamenu je 2010 godiste, mehanicki  i tehnicki u super stanju, jedino ima kozmetičke nedostatke,autolimar mi  je trazio 150 e za sredjivanje( ogrebana  zadnej vrata i ocesan pozadi branik, i jos par sitnica.

ima klimu  ali nema ABS,

Share this post


Link to post
Share on other sites

U subotu sam bio u servis i svratih do salona da se vidim sa ljudima i malo razgledam auta. Pogledao novi aktuelni cenovnik: 500L 1.4 u PopStar paketu 12.990e. Ono sto je novo je da od sada dizelasa isporucuju sa 1.3JTD motorom od 95KS ali po ceni od 15.490e (isto u PopStar paketu opreme), znaci 2.500e skuplji od benzinca (ranije je bio 2k evra skuplji).

Benzinac, 1.4 sa T-Jet motorom je 15.990e (PopStar).

Racunicu izvedite sami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itekako, a ja sam još slep kod očiju pa i ne mogu uvek da ukapiram iz prve :)

 

Hajde molim te citiraj jedan moj post kada sam eskplicitno napisao da su dizeli bojli da i ja to čujem/vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidis zato sto navodi vodenicu ka benzinu, a ti si nadaleko poznati dizelas

Ja!?

Ja volim bre i jedne i druge, :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...