Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Urke sve ćeš zaboraviti kada ti stigne auto... a da im je sistem rada (najblaže rečeno ) glup - glup je! Ako postoji unapred isplanirana proizvodnja, korektno bi bilo da kupac ima informaciju o terminima. Gledaj i druga kola - ali čisto da se smiriš :-) Nećeš naći povoljnije vozilo ovog tipa.

Edit:...i ja sam u trenucima besa gledao Sandera, Juke-a, Capture-a i...sve je to...sra..e...drži se ti početne ideje i ne bacaj pare.

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i vi ste auto cekali zato sto ste zahvatili avgust mesec, a tad im bese kolektivni odmor. Znaci, i vi ste cekali nekih mesec dana. Ma sve bi bilo u redu da mi na ugovoru o kapari pisalo 60 dana nego su mi napisali 30 dana. Nego, oni mene nahvatali na pricu kako drugi auto iz uvoza moram da cekam minimum dva meseca a 500L stize cak i za manje od mesec. Ja sve isplanirao kad ono prc!

 

P.S. Erdelja, kako te se ne setih da si iz subotice, prosle nedelje sam bio tamo mogli smo se videti. A mozda je i bolje, jer bi jos vise zalio sto nisam odabrao trekking :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strpi se jos malo, da se ne ponavljamo... Ja sam cekao 75 dana... A isto su obecali za 30 dana isporuka najkasnije......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi kiu.

Ja sam je dobio za 7 dana.Taman dok je odobren kredit.

Imaju veliki lager u slovackoj.Svaki paket sam mogao da kombinujem sa bilo kojom bojom.Sta god sam pitao moze za 7 dana.Ali jbg,kapacitet fabrike im je 50% veci od Fas.

Ako zelis 500l toliko puno onda cekaj jos.

Ja sam zeleo hyundai i30.Bio sam spreman da cekam kao i ti preko mesec dana.Ali posto je uvoznik u problemu nije mogao da se poruci nikako i30.

Sada posle 2 meseca se ne kajem ni 1% sto sam uzeo kiu.

Probao sam i 1.4 500l,tj sedeo u lv up na sajmu.

Nisam osetio bliskost.

Tesko je biti pametan u tvojoj situaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima iz "klana 500L". ;)

Puno ste mi pomogli oko svih nedoumica vezanih za ovaj automobil.

Odluka je pala...i sledeće nedelje odoh da ga poručim.Za boju sam se odlučio..jos se samo premišljam koje alu felne. Ali to su već slatke muke ;)

Hvala vam još jednom na svim savetima i zapažanjima.Družićemo se ;)

Pozdrav

Edited by g-a-g-i

Share this post


Link to post
Share on other sites

....Erdelja, kako te se ne setih da si iz subotice, prosle nedelje sam bio tamo mogli smo se videti. A mozda je i bolje, jer bi jos vise zalio sto nisam odabrao trekking :)

Ma odabrao si ti pravi model...samo da stigne. Kada budes opet dolazio (sa fickom) javi se pa da uporedimo vozila :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazi maksimum od a.k ,felne sa zimskim gumama + 1-2 redovna servisa + patosnice,a ako ne pristanu povlaci kaparu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece dobiti nista,mozda samo obavezni komplet ili patosnice. Auto kuce imaju mizernu zaradu na autu, zaradjuju na servisima i bas na tim sitnicama koje ce on da trazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući iskustva sa isporukom, ako naručim auto ove nedelje.

Mogu ga očekivati negde u septembru, zbog kolektivnog godišnjeg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možete i da se potegnete da vidimo da li trekking bolje ide :D

Mozda na nekoj doooobroj nizbrdici :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urkelele, ako si dobio profakturu sa brojem šasije i motora auto je proizveden, samo je pitanje kad će tvoja AK da ga preuzme iz fabrike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene drugari ponovo :)

Na ivici sam bio odustajanja, juce me zvali i kazu da castim jer mi je auto proizveden. Ja njih pitam sta ce oni da caste sto ce konacno da me se rese :D Prepucavasmo se, tamo-ovamo, ja kazem da cu da odustanem ako mi ne spuste cenu ili jos nesto poklone, hoce biti, nece biti, i na kraju izvukao patosnice i Meta alarm (ali za 10ak dana) i mozda obavezan komplet.

Danas potpisao ugovor o kreditu, sutra uplacujem ucesce auto stize i kazu da ce biti spreman za preuzimanje u petak.

Toliko od mene za sad, kucamo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas u AK Kole uradjen predračun i predat zahtev za kredit.

Motor: 1.4 benzin

Boja: bicolore - tamno plava metalik sa belim krovom.

Enterijer: sivo-crna sedišta

Paket: Pop Star + Level Up ( alu felne srebrno-crne , maglenke i zadnji parking senzori).

Ostaje mi da sačekam taj petak...da jave za kredit.

I onda sledi čekanje lepotana

Share this post


Link to post
Share on other sites

plavog nemamo na forumu a extra mu stoji. Posle tog petka mozes i u nedelju kod Interkonta da dodjes 

A ti urke takodje, ne mo' se ustrucavas da svrnes kada dodje L , jedna kola jedna fanta i da castis kao totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zhorz

Ko zna..mozda se pojavi neki u medjuvremenu ;)

Hvala na pozivu.

A kad je okupljanje kod Interkonta i gde tačno?

Ako mi obaveze dozvole...doći ću sa mojim puntišom classic

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Urke nek se i to zavrsilo,rekao sam ti da je sigurno proizveden kad si mi poslao broj sasije,ostalo je kao sto vidis do autokuce i njihovog preuzimanja vozila iz fabrike.
Gagi takodje srecno,najlepsa kombinacija boja po mom misljenju,a i enterijer je odlican.
Fabrika ne radi do sledeceg utorka,u julu isto mozda nekih 10 dana pa u avgustu kolektivni,ne znam kako ces proci sa cekanjem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kubura

Hvala puno na komentaru

Kad ti to kažeš posle toliko viđenih kombinacija...onda je dobro što sam sačekao par meseci da bih dobio tu boju.

Na Sajmu kada sam bio...kažu plava samo u Lounge paketu. Tu sam se baš smorio.

A što se tiče čekanja...meni odgovara da bude tek u septembru Nigde ne žurim...jer punto classic koji vozim kupuje moja sestra.

Tako da...kad god doš'o dobrodoš'o

Bez pritiska.

Uglavnom...provozaćeš ga pre mene verovatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ti to kažeš posle toliko viđenih kombinacija...onda je dobro što sam sačekao par meseci da bih dobio tu boju.

Jedino sto je ta boja toliko nezahvalna za odrzavanje, da je to katastrofa, vidi se i najmanji trag prljavstine i prasine.

Jeste da lepo izgleda kad se uglanca, ali je auto i bukvalno cist samo dok se pere, pricam iz svog tuznog iskustva :) .

 

Ali to naravno ni u kom slucaju nece umanjiti tvoje uzivanje i izbor, da ga u zdravlju vozis :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kad ti to kažeš posle toliko viđenih kombinacija...onda je dobro što sam sačekao par meseci da bih dobio tu boju.

Jedino sto je ta boja toliko nezahvalna za odrzavanje, da je to katastrofa, vidi se i najmanji trag prljavstine i prasine.

Jeste da lepo izgleda kad se uglanca, ali je auto i bukvalno cist samo dok se pere, pricam iz svog tuznog iskustva :) .

Ali to naravno ni u kom slucaju nece umanjiti tvoje uzivanje i izbor, da ga u zdravlju vozis .

 

 

Eh šta ću...pretpostavio sam. Ali kao i svako ko vozi "italijana"....zaigralo mi srce kad sam ga video na netu u toj boji. A kad zaigra...sve zaboravim

 

ivan

Hvala na lepim željama

 

cxcv5472.jpg

Doteraše sad jednog Lounge-a...na šlepu u AK Kole dok sam bio...mada vidim da po nalepnici da je iz AK Kompresora.

Ne znam šta mu se desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznat mi je taj osecaj koji opisujes ;) .

Nego cisto da te pripremim na borbu sa vetrenjacama :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...