Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

+1

Naravno,konacna faktura se umanji za vrednost kapare.

Kod kie je kapara bila 20.000 dinara.

Ne razumem,zasto si podnosio zahtev za kredit dok nisi dobio broj sasije.Mogao si da uradis kreditni biro,prosek plate 3 meseca i cekas broj sasije.Zahtev se podnese sa 5 minuta,odobri se se za 2 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traži od dilera da reši ovo.

 

Najoblje da odeš i objasniš kakva je situacija. Pretpostavljam da taj "prozor" za kredit može da se poveća ako diler kontaktira banku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

promenilo se od 2013te


tj nista nisam dao dok nisam dobio br sasije i onda platio ucesce i odobren kredit

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam išao u banku već je diler podneo zahtev preko interneta a ja sam samo dobavio potrebna dokumenta, a kredit sam tražio jer su oni rekli a i na ponudi koju su mi da lipiše da je rok isporuke vozila do 30 dana od uplate kapare, kapara je uplaćena 16.04. a zahtev banci podnet 21.04. a kredit odobren mislim 23.04. Problem nastaje  što diler ne poštuje rok isporuke koji je dao jer Fiat kaže da je rok isporuke 45-60 dana ali oni to vama ne kažu da se vi ne bi prepali i odustali od kupovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 da se vi ne bi prepali i odustali od kupovine.

:laughing:  :laughing:

 

pa kod svih narudzbina(drugih auta) je od 45-60dana minimum......bolje je da kazu 45-60 i dobijes za to vreme a ne kazu za 15 a dobijes za 58dana

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ganjaj malo banku, taj rok od 30 dana za realizaciju kredita je nerealan za bilo koji auto na domaćem tržištu. Kada sam ja kupovao 500L nije bilo tog roka kod banke, odobren mi je kredit a broj šasije sam čekao duže od 60 dana. Osim toga, ne želim da dam kaparu ako mi banka prethodno ne odobri kredit!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da se umesam kada ste vec poceli...  I ja sam narucio auto pre 3 nedelje, a 2-3 dana pre toga sam dao papire AK za kredit i oni su mi rekli da mi je odobren (u stvari mozda je to samo provera da li sam kreditno sposoban). No, kao sto rekoh, proslo je vec 3 nedelje a ja sam samo jednom zvao AK da vidim kakav mi je status (13). Sad se pitam, je li je to normalno? Da li sam ja normalan? Da li trebam da im dosadjujem? Ili pak da sacekam da se rok od 30 dana jos malo priblizi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhoz saglasan sam sa tobom da je za sve ostale automobile iz uvoza rok 45-60 dana što je sasvim realno. Ali ne mogu da razumem da fabrika koja mi se nalazi na 50 Km od kuće i pritom nisam tražio ništa specifično već model koji su oni stavili na akciju, što sa sobom nosi predpostavku da su to modeli koji se trenutno nalaze u planu proizvodnje ili su čak možda na lageru.  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već je pominjano ovde, ne postoiji lager, niti plan proizvodnje unapred, proizvodnja startuje po narudžbini za već poznatog kupca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema lagera i nema prioriteta. Za neka Škodina vozila je npr. rok isporuke 3 meseca, tako da Fijatovih 30-45 dana nije problem. Znam da ste nestrpljivi, ali (u idealnoj Srbiji) nov auto kupujete jednom u nekoliko godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogrešno ste me razumeli na mislim na lager u samoj fabrici, svaka auto kuća ima nekoliko automobila na stanju koje možete odmah da kupite pa pošto je bila akcija za Level Up predpostavljao sam da tih vozila ima najviše u salonima i da žele da ih prodaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razumemo mi tebe nego ne znamo kako da ti pomognemo. Idi u AK pa malo vici tamo, kazi im da nisu ispostovali rok, neka oni pojure fabriku i nadji ko je kriv i ko ce da placa penale.

I ti isto, ako nisi zeleo da cekas mogao si da uzmes neki sa lagera salona i da te ne boli glava.

 

Samo se seti koliko su kolege sa foruma cekali svoj auto, u ugovoru im pisalo 45 dana, a neki cekali i 3 meseca... ti i ja smo zlato :)

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nemate koga da zovete i da ubrzate, samo ako hocete da se ispraznite na nekome pa eto zovite........setajte malo dok ne stigne 500L i mislite na prirodu koju ce te za 22dana da zagadjujete novim fickom.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeza me spopadne kada se setim koliko sam ja bio nervozan i nestrpljiv. Stvarno vas razumem. Mene je ova stranica smirivala: http://panoramy.fiat.pl/#500l-trekking/nadwozie  ( http://panoramy.fiat.pl/#500l-trekking/wnetrze ) i u GTA V sam farbao automobile u zuto  :blink:

Kao sto je vise puta ponovljeno...ni vi ni ljudi iz AK ne mozete da dobijete preciznu informaciju iz fabrike, ali ni acikotina izjava nije sala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erdelja me je naveo da pogledam malo cene našeg 500L na drugim tržištima i pravo da vam kažem i ja ne bih mario za 50 ili 100 autića naručenih u Srbiji.

Nedavno sam imao u poseti poznanika iz Škotske i pričali smo o tome da sam poručio auto Fiat 500 L našta dobijem odgovor na koji sam bio ponosan. Kaže dobar auto. ima ga moja rođaka, vrlo je popularan kod nas. Tako sam prvo pogledao sajt Fiata-a za Veliku Britaniju i imam šta da vidim cena sa nivoom opreme kao što je LeveLUp  motor 1.4 95 konja je tričavih 23.333.00€ sad mi je sve jasno i ne bih vas više zamarao dok mi ne jave da je auto gotov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo drugari da sumiramo druženje u ovoj temi:

Model: Fiat 500L 1.4(95 KS) Pop Star Level UP cena 13300 €

Dužina čekanja od naručivanja do preuzimanja 41 dan, troškovi registracije 27.020,00 din., kasko Uniqa A+ 31.020,00 din., felne čelične za gumu 195/65/R15 24.400,00 din.

Hvala što ste izdržali  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo javljam se...  :(

S'a je bilo, s'a me gledate??? U cemu je prolem?  :(  :(  :(

 

Meni se sutra navrsava 30 dana od porudzbine kada je i rok isporuke. Prekljuce sam se cuo sa dilerom koji mi je rekao da je auto usao u proizvodnju ali da ne zna kada ce biti gotov, tako da... ostaje mi samo da cekam  :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...