Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Uvek postoji mogucnost naknadnih pregovora oko uslova kupovine. Poznajem coveka (ima bas dosta para pa je hteo da bude medju prvim kupcima 500L u Srbiji) koji je kaparisao 500L desetak dana pre nego sto je krenula akcija sa subvencijama 2013. godine. Dosao je naelektrisan na sajam da sa ljudima iz FAS-a dogovori dobijanje istih uslova kao i kupci Nacionalea i uspeo u tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boja sa prvih slika nema beze sa zivotom,najslicnija je mentol green Porsche-ovoj. Lepo stoji na 500L-u,ali je izuzetno upadljiva,znaci vidi se na parkingu sa kilometar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle ga Kubura, bio sam ubeđen da se ušunjao u neki 500L i postao ilegalac u SAD. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da će i Urke sada da se pojede oko ovog popusta...

Auuuu, pozurio sam 5-6 dana :(

Necu da se pojedem, nego sutra zovem direktora AK da ga pitam da li mozemo ugovor da promenimo jer imam auto star 25 godina  :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno mozes da promenis uslove jer si ti jos daleko od faze gde nema povratka.

Koliko si dao kapare? Pa cak i da ti propadne kapara...a oni neka racunaju da li da ti promene narudzbinu ili zadrze pare i eventualno izgube kupca.

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni mi rekli da prva dva dana mogu da menjam, a posle ce biti tesko. Sad sam nesto racunao i kalkulisao, cak i da izaberem popstar i dodam ovo sto ide u levelup ,isplati se i ako zadrze kaparu. Dao sam 500e.

Hajde da ne pricam napamet, videcu sutra sa njima pa javljam.

 

I da, treba da proverim jel moze reciklaza auta koji se vodi na mog oca, a novi auto da bude na mene.

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na znam da li si pratio prethodne postove ali ja sam u istom problemu naručio sam auto 16.04. ali još ništa, nema broja šasije. Rado ću zaboraviti kaparu ako je moguća varijanta da se neki polovnjak koji nije moj može da da kao učešće sa još malo keša i da ostatak od 9000€ bude beskamatni kredit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja opet imam problema sa bojom. Naime, narucio sam azzurro plavu boju i tako mi je napisano u ugovoru, a radnik u AK mi je narucio tirkiznu zelenu, tj. nesto izmedju zelene i plave. Ta boja mi se ne svidja! Zvao sam fijatov call centar, a oni su mi rekli da se azzurro boja ne proizvodi jos od 11. marta i da su o tome obavestili AK.

Zove me diler, kaze da pokusamo da promenimo, ja trazim crvenu metalik (trula visnja) kaze ne moze na LevelUP, kazem tamno plavu... ne moze na LevelUP... hocu srebrnu metalik - ona samo moze uz Longue! Pa koji k.... vise mogu da uzmem! Cekam da mi posalje katalog koja boja na koji paket moze da ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Car iz auto kuće naručio zelenu umesto svetlo plave a nije te pitao?

Video sam sinoć tu zelenu na jednom 500L-u po prvi put i nije mi se svidela. U katalogu mi je delovala ok, ali uživo je katastrofa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja opet imam problema sa bojom. Naime, narucio sam azzurro plavu boju i tako mi je napisano u ugovoru, a radnik u AK mi je narucio tirkiznu zelenu, tj. nesto izmedju zelene i plave.

 

Složiću se sa kolegama. Traži bicolore na njihovu štetu.

 

Ko im je kriv što su potpisali ugovor za nešto što ne mogu da isporuče.

 

Šta ako ti potpišeš ugovor pa ne možeš da isplatiš recimo 13 000e već im ponudiš 11 000?

Ili traži da ti daju jaču opremu. Moraće da nauče da posluju kako treba, a jedini način za to je da dobijaju stalno finansijski po ušima.

 

Evo ti npr Emmi Computers. Naručim kod ljudi WesternDigital hard disk koji košta 50e i ima garanciju 24 meseca. Zovu sledeći dan i izvinjavaju se jer nema i nude Samsung hd sa garancijom 36 meseci po istoj ceni(iako je ovaj skuplji). I ja od tada sve uzimam kod njih makar bilo i skuplje.

Takvo ponašanje je svuda postalo normalno osim kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli sa crnim krovom na račun AK  ;)

 

ne svidja mi se unutrasnjost kod belog sa crnim krovom, juce sam ulazio u crni sa belim krovom i panoramom  :unworthy:

 

cxcv1496.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz, vidim da je u najavi staro za novo, stari 500L za novi 500L (turbo, panorama .. ) uz "benefit" zamene od 2k  :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti se ne svidja unutrasnjost kod belog? Jedino ako taj nije birao nesto drugo. Beli ima crno/siva sedista a belu masku.

Mozda bi interesantan bio srebrno sivi sa sivom maskom unutra da se sloze sa ovim crno/sivim sedistima  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam ugovor o kapari i autu koji sam narucio. Ne mogu jos nista lose da kazem, ok i korektni su bili jos od ranije. Znam ih od ranije, a lik koji je stavio drugu boju je moj zemljak.

Evo, zamenili su mi boju i poslali potvrdu o zameni. Imam status 13 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:hrhr:  :hrhr:  :hrhr:

Na kraj sam ipak izabrao belu (i na pocetku). Razmisljao sam i o srebrno sivoj ali mi malo dosadila na Puntu pa rekoh da promenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urke pritiskaj odatle ja ću odavde da nas stave na raspored za proizvodnju danas mi je jubilarni 20 dan od narudžbine nema nikavih vesti o broju šasije. :thumbdown:  Kao da sam Bentli naručio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ako ja krenem da pritiskam ima da vrdnu svi do jednog, ili ako pustim mog brata na njih :realmad:  on bas voli da isteruje pravdu. A cek, jesi li dobio neki status narudzbenice, nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dobio ništa uplatio sam kaparu kad sam naručio, banka mi je odobrila kredit ali ne mogu da plasiraju prema dileru dok nema broja šasije. Pitao sam neke ljude iz FIAT-a da li rade odgovor je da i da dnevno sklope preko 600 vozila ali je sve izvoz. Tako da za Srbiju izgleda mora da se nakupi pa onda rade pretpostavljam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...