Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Što se motora 1.4 95KS tiče snaga je ok, ali ja kada bih sada kupovao opet nov 500L (a kupio bih kada bi imao para) sigurno bi bio T-jet ili 1.6 m-jet...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su rekli da je rok 30 dana ali očekujem da se produži na tih 6 nedelja . Jel ima neko predlog za zimske gume,koje uzeti i da li uzimati i čelične čelne posebno za zimske gume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kupite nov auto, po meni obavezno drugi set točkova za zimu. Ja sam uzeo 15-tice čelične i continental gume mislim da su TS 850. Ide po snegu kao blesav...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,nov ću ali sam planirao da zbog troškova a i računam da stiže krajem januara uzmem sada zimske a za sledeću zimu kompletiram sa čeličnim felnama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kola se fabricki isporucuju sa letnjim, neces dobiti zimske ako ne doplatis, ili ako nije neka akcija zbog koje daju zimske gratis, pa sve i da je napolju sneg od dva metra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad doplatis za zimske jel ti ostave letnje? Mislim da negdesam procitao da su coveku naplatili zimske i montirali u servisu, a da su letnje zadrzali, ako se ne varam u pitanju je bila Zastava 10 ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta nas je prešlo na zimske 15" jer je razlikika u ceni prilična. Tako da čelična felna+guma 15", dođe skoro kao samo guma 16".  Pa na vreme razmisli i o ovoj varijanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li nekako može da se zaobiđe auto kuća i direktnije i konkretnije da se sazna kad stiže auto ? Prvo su mi rekli mesec dana rok,pa su rekli krajem januara a danas kažu polovinom februara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li nekako može da se zaobiđe auto kuća i direktnije i konkretnije da se sazna kad stiže auto ? Prvo su mi rekli mesec dana rok,pa su rekli krajem januara a danas kažu polovinom februara

Svako ce te lagati, konkretnije i tacnije ti niko nece(ne zna) reci jel ne znaju ni oni, iz iskustva znamo, kubura moze da kaze da li je sastavljen  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaju tačno za svaku narudžbinu kad ulazi na traku, kad silazi.... tako je bilo u mom slučaju. Javili su mi "danas ti je auto napravljen".

Problem je što ili neće da proveravaju ili muljaju iz nekog razloga pa se prave da ne znaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno rekli su da im na kompjuteru piše 30. Januar i da može i ranije da bude a juče mi kažu kraj Janura a da će vozilo biti do polovine februara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je da li ste se razumeli prvi put.

Može da se desi na počinje sklapanje 30.1. tj da je tako po planu, ali treba vremena da se isporuči i stigne do tebe.

Naročito ako je kreditna kupovina. Kad je kredit u pitanju banka odobri kredit, ali se cela priča završava tek kad stigne broj šasije, a on se dobija u proizvodnji. Ne zna se unapred.

Kad stigne br. šasije, banka plaća vozilo auto kući, ona transferiše pare FAS-u i tek tada FAS dozvoljava da auto kuća preuzme vozilo. To pojede par dana, a par dana pojede i transport jer ne ide šleper zbog jednog vozila nego se čeka da se kamion napuni.

 

Meni je auto bio napravljen za dve nedelje, ali sam čekao transport još dve nedelje.

Edited by pavaobg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je kredit istekao pošto ga nisam pustio jer nisam imao broj šasije a ti papir za kredit važe mesec dana a to mi je prošlo tako da moram ponovo da vadim te papire iz firme a ovi mi ne javljaju broj šasije. Inače, poručen je oko 15. Decembra ,ali sam negde pročitao da je zastava imala kolektivni godišnji do 12.januara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutnu situaciju u proizvodnji ne znam. Mislim da sam i ja negde pročitao da je bio kolektivni od 25.12. do 12.01.

Informacije kojima ja raspolažem su od avgusta prošle godine kada sam ja kupovao auto.

Znajući koliko sve ume da bude konfuzno, ne bi me iznenadilo da je kolektivni uveden preko noći i da je sve ispomerao.

Idi u auto kuću i neka ti lepo i detaljno objasne. Auto kuća sigurno zna ili ima način da sazna ta se dešava. Pitanje da li hoće da ti proslede info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...