Jump to content
FAS Goran
igor0511

Sređivanje farova u 10 minuta / Poliranje farova

Recommended Posts

Ove paste garantuju, beli zubi za 10 dana i uklanja sve naslage kamenca i najbitnije svež dah 14 sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se presprica, cak mnogi to i rade, jedan decko sto dovozi aute i prodaje ih jedno vreme je dovozio samo puntice mk2a i znam da je svakom skidao farove i nosio kod farbara da ih ispolira i presprica bezbojnim lakom, e sada da li je to obican iili neki poseban lak to vec ne znam, farove sam video uzivo i nista se ne primecuje da je lakirano izgledaju super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je samo koji lak, jer ovaj 2k neće na plastiku bez prajmera. Jedino ako taj diler polovnjaka nije toliko kvaran da ga proda u tako sjajnom stanju, a posle par meseci što će se perutati kao kad koža izgori na suncu, to nema veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima da li bi i takvo nanošenje laka uticalo na vidljivost? Tj da li bi se dobio efekat kao da se navuče plastična kesa preko fara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sigurno da mu poliranjem skidas neki deo zastitnog sloja, sigurno Colgate MaxFresh nema sastojke za obnavljanje plastike fara :)... Svaka cast zbog zelje za poboljsanjem i trudom, dalo je efekta. I da ne bude sad da kenj*m, to vrsi posao ali samo za neko vreme. Zato ovo i pricam iskljucivo u tvom konkretnom slucaju, znam da si tek uzeo auto, da ce biti duze kod tebe i da zelis da ga upicanis.

Nego Igi, evo ti domaci za farove  :harhar:  (slika mi je sa prethodnim felnama, da se ne zbunis :) ):

 

09012011105.jpg

 

Kazem ti ja prosli put da ostanes duze na skupu, da ti pokazem i farove i WellDone u akciji, uz jos par gadget-a, ali ti navalio da krenes pa to ti je ;) .

ivane koje su ovo gume na stilu? vidim da su tigar i to neka dobra sara ali ne mogu da procitam o cemu se radi? jesu to zimske ili letnje??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam da je decko ok, tj nije prevarant, mozda se to sa perutanjem desi ali da on ne zna, znam da je dovozio samo puntice u extra stanju, i ako ima neku ogrebotinu sve je odma sanirao i sredjivao matirane farove, a kupcima je bilo prikazano stanje kakav je uvezen, jedino sto su njegovi auti bili 200-300 evra skuplji nego na oglasima, znam to posto je drugar bas u to vreme trazio auto pa smo isli kod njega da vidimo sta sve ima i sta sve nudi, znam i servis koji mu je radio sve to pa ako nekog zanima mogu da mu kazem koji je servis u pitanju pa da ih kontaktirate ili svratite do njih pa ih pitate mozda i kazu sa cime rade. Ne bih sada pisao koji je servis posto ne zelim da ispadne kao neka reklama, a pritom te ljude ni ne poznajem, znam samo da su dosta skupi sto se tice limarije i farbanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@diskusija

Tadasnje 16'' Wintere, dobio ih svojevremeno skoro nove sa prethodnim felnama (tj. trecim unazad :) ) kao zimski set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritajeni Tigar/skriveni zmaj ili obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle nedelje sam resio da ispoliram farove, i mislim da sam napravio mozda i goru situaciju nego sto je bila.

Farovi su u losem stanju, zato sto ih je prethodni vlasnik cistio benzinom, tako da su poprilicno ispucali.

Koristio sam vodenu smirglu 500 i neku polir pastu.

Farovi vise nemaju riseva tj glatki su, ali su se umuljali i ne znam kako to da skinem. Najbolje se vidi na slikama sta sam uradio.

Pitanje je, da li neko ima ideju sta bih jos mogao da uradim, ili im nema spasa?

 

20130603_161319r.jpg  20130603_161340r.jpg

20130603_161359r.jpg  20130603_161416r.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide 500,1000,1500 pa 2000.Pa tek onda polirka pa vosak. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubih se trazeci pravi snimak sa uputstvom ali ...Evo nesto sam nasao.

Uglavnom, krenes od 500 silikon karbid pa na kraju 3000...

http://www.youtube.com/results?search_query=poliranje+farova&oq=poliranje+farova&gs_l=youtube.1.0.0l7.31949.36796.0.39054.16.8.0.8.8.0.128.854.2j6.8.0...0.0...1ac.1.11.youtube.sC7EBj6Riu4

 

edit... pretece me ... :D

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni limar reče da je mnogo gruba 500. On radi 1500 pa 2000, i posle poliranje.

Sad, ne znam. Ja kad budem radio moje, tako ću raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podelim sa vama svoje iskustvo, nazalost nemam slike. Komsijin auto je u pitanju, Renault Megan 2003. godiste, farovi su bili uzasno pozuteli, bili mutni i zaista ni na sta nisu licili. Ja sam mu presao farove sa P2000 vodenom (samo sa njom) i naneo malo grube paste za poliranje kola (turle wax, mislim da je color back ili tako nesto, rubbing compound u svakom slucaju), i polirao sam mu rotacionom slajfericom na kojoj je bio sundjer za poliranje kola, nakvasen prethodno. Polirao sam svaki far po 5-10 min i kada sam zavrsio bili su bukvalno kao iz fabrike. Nisam ih ni skidao sa kola, nego sam samo otvorio haubu i krilo i branik izlepio farbarskom trakom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...