Jump to content
FAS Goran
igor0511

Sređivanje farova u 10 minuta / Poliranje farova

Recommended Posts

I meni su farovi pozuteli pa bih da odradim poliranje. Uzeo sam, za brusilicu, onaj nosac sa cickom na koji se stavlja sundjer za poliranje. Na brusilici nemam regulator broja obrtaja pa pitam da li mogu da zeznam far zbog velikog broja obrtaja? I koji vosak koristiti posle kao zastitu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes zeznuti far prevelikim brojem obrtaja. Veci broj obrtaja = vise trenja = veca temperatura..

Ja sam posle smirglanja farova naneo onu standardnu turtle wax polir pastu za limariju i odlicno je drzalo. Tek posle nekoliko dana sam stavio zastitnu foliju preko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje sa bušilicom. Može to i rukom da se ispolira uz malo više strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga sam se i plasio. Onda cu sa busilicom. A gde si uzeo foliju i koju?

 

Uzeo sam u ns grafopromu, blago zatamnjenu. A uzeo sam i Oraguard 293F, to je Oracal folija za laminaciju. Idealna je za farove posto je jako tanka i lako se lepi, a jeftina je.

 

Grafoprom je skup, pa preporucujem da uzmes u Oracalu, ili u nekoj firmi koja prodaje Oracalove folije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da stavis sta hoces on mora da pozuti. Stavi neki vosak i premazuj malo cesce i to je to, mada opet ce posle nekih godinu dana da pocnu da matiraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prezadovoljan i rezultatima dobijenim bez bilo kakvih mašina, ali, kao što su i drugi već pisali, obavezno na kraju far(ove) ispolirati voskom npr. Turtle wax. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo danas da smirglam far sa vodenom 400 i napravio jos gore, e sad da li bih to ispravio sa smirglom 1000 pa 2000 i onda dobro utrljati zubnu pastu i nakon toga lak za kosu(ako taj lak ista znaci procitao sam da ga neki pominju) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je velika 400 bre. 1000 pa 2000 i to je. Teraj redom sad, ili idi na 800 pa na 1000 pa na 2000. Masina i malo paste za poliranje i kao novi ima da budu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je zeznuo sam se... Uzecu 1000 i 2000, al nemam masinu, dal pastu za zube da trljam rukom ili polir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi prvo sa 800, lakse ce ti biti da skines sad te krupnije risove. Ja u rucno poliranje ne verujem, pogotovo sad kad si ga osmirglao tako muski :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smuljaces lako al treba da se uradi ljuCki :) Pogledaj malo klipove na yt. Bolje ih ti pripremi kako valja i svrati kod nekog sto ima pastu samo da ih predje za min. Nece ti naplatiti vise od 500din valjda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi deru kozu kad god mogu da znam da bi neko odradio za 500 otisao bih odma...
Nego jel mogu ja tu cetku da stavim na brusilicu gde mogu da je nabavim i koja je cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za poliranje farova obicno traze 10e, neki i 1000din. Ti kad odradis pripremu-najtezi deo posla, valjdace pristati za 500din samo za minut da pusti masinu.
Na obicnu brusilicu ne mozes jer mnogo brzo vrti, spalice ti plastiku. Sundjere imas u svakoj farbari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislio da stavim na obicnu, pa da ne vrti na najaci nivo nego slabije :) jel znas mozda cenu od prilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas onaj potenciometar mozda i moze. Ne mogu cene da se sertim, ako ne bese nesto oko 2000din :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si bas sredio farove u 10 min ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde u Valjevo poliranje farova je 500din komad.Kad uradim okacicu slike kako je ispalo. Polirao ja jednom sa pastom ali uskoro opet su pozutili.

Inaku ove gde planiram da mi rade bave se lepjenje branika i reparacija autostakla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...