Jump to content
FAS Goran
igor0511

Sređivanje farova u 10 minuta / Poliranje farova

Recommended Posts

Ja sam polirao relativno skoro, granulacija 800 pa 2000 (mrzelo me da radim sa 1500), prezadovoljan sam kako je ispalo. Presao sam lepih km od tad, i far je jos uvek kristalno cist...

 

Pocetno stanje:

cxca98702.jpg
 
Zavrseno smirglanje:
 
cxca98703.jpg
 
Sa ovim sam polirao:
 
cxca98704.jpg
 
Na kraju dobio ovo:
 
cxca98705.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Razmisljam nesto, posto bih hteo i iznutra far da ocistim, ima neka paucina pa me iritira, da li bi moglo da se pridje sa zadnje strane? Povadim sve sijalice pa gurnem onog praska  sto se kupi paucina sa zidova sa njim :animier: ili nesto sitnije, i pokupim paucinu? Da nije mozda neko radio, ne rastura mi se sve da bi na kraju provalio da to ne moze da se  uradi...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da povadis sijalice pa zavezi krpici na ltaj neke cvtste zice i skini paucinu, a za ciscenje moras da skines far

Sent from my GT-S7560 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Razmisljam nesto, posto bih hteo i iznutra far da ocistim, ima neka paucina pa me iritira, da li bi moglo da se pridje sa zadnje strane? Povadim sve sijalice pa gurnem onog praska sto se kupi paucina sa zidova sa njim :animier: ili nesto sitnije, i pokupim paucinu? Da nije mozda neko radio, ne rastura mi se sve da bi na kraju provalio da to ne moze da se uradi...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iiii ovo nemojte da radite ;) Ne moze lepo da se pridje, onaj sjaj se lako osteti, i ako imate sitne prasine napravicete nered... Jedino mozda kompresorom da se izduva, mozda i paucinu izvuce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao ranije, ali evo da prikažem moj slučaj. Farovi su bili u stvarno lošem stanju, što se može i videti na slikama. Brušenje sam počeo sa P1000, u više prolaza da bih izvukao sve riseve koji su obilovali na površini fara. Nastavio sam sa P1500 u dva prilaza, i na kraju sa P2000 isto u dva prolaza. 

 

Rezultati su bili odlični, ali ponavljam bili su... Na kraju postupka nisam odmah naneo vosak jer ga nisam imao, ali ipak nisam očekivao da za bukvalno 3-4 dana farovi potpuno zamagle. U čemu je greška, stvarno ne znam... Sumnjam na polir pastu. 

 

Evo i slika.

 

IMG_20140510_132028_1.jpg IMG_20140510_132035_1.jpg

Početno stanje

 

IMG_20140510_140953_1.jpg IMG_20140510_142743_1.jpg

Posle šmirglanja

 

IMG_20140510_160321_1.jpg

Na kraju. Ovde napominjem da je situacija na kraju bila još bolja, ovo je uslikano tek posle prvog prolaza pastom.

 

IMG_20140517_125542_1.jpg IMG_20140517_125552_1.jpg

 

Posle par dana

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije uopšte bitno, ja farove nakon šmirglanja radim sa redovnim 3M pastama (FastCut pa ExtraFine), svaki put ispadne perfektno i nakon dobre zaštite, nikada se ne desi ovako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@banjo1990

Takvi su ti farovi jer je verovatno padala kisa, koja verovatno samo spere tu polir pastu ili sta vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@beli_Punto: Neka sonax, na limariji je dobro radila posao... 

 

@Vule: Ali ja da bih uzeo 3M paste treba mi 7000 din, da bih sredio far...?

 

@Skile: Jeste padala kiša, i to ona što nije stala 4 dana... Ali svejedno, razočaran sam. Probaću ponovo da poliram sa drugom pastom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da nadjes u nekoj farbari 3M paste na merenje prodaju isto. Ja sam uzimao nedavno, izmere ti 1dl, ili 2dl koliko ti treba, 3M zuti cep 1dl sam platio oko 550din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

banjo@

Farbara Dumix u Zemunu ulica Marina Prilaz,bivsa Jakuba Kuburovica.Imas 3M paste na merenje.Zelena je 490 din 100gr,zuta 280din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrsko mi sad da trazim, imas u mojoj temi (link u potpisu) kako sam polirao farove, i imas sliku zastite koju sam kasnije stavio. Plava bocica, moze za stakla i plastiku, kosta oko 500-600 din....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradio sam juče sa 3M, sad je odlično, ali moram zaštitu da stavim....pogledaću u temi. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...