Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
blue_diamond

Informacije u vezi lančanog udesa

Recommended Posts

Nisam siguran dal sam u dobroj temi postavio pitanje ako sam pogresio neka neko ispravi ;)

Juce sam imao udes sa mojim in-om,u pitanju je lancani ispod pancevackog mosta,ja sam bio zadnji u celoj koloni toj.
Nikada do sad nisam imao udes pa ne znam kako to sad sve ide,rekli su nam da cekamo 15 radnih dana da ne diramo nista pa da odemo po zapisnik i verovatno procenu stete,da napomenem 5min posle udesa dosla su dva pandura i pomerili nas sa ulice na trotoar tj ja sam ostao na ulici jer nisam mogao da se popnem na trotoar i tako nas ostavili da cekamo saobracajnu policiju,posle 3 sata i 15 minuta dolaze pitaju sta je bilo popunjavamo onaj izvestaj ko se gde kretao kojom brzinom i ostalo i radimo alko test koji pokazuje 0 meni,e sad jesu smeli da nas pomeraju pre dolaska na uvidjaj ili ne?i kako ide sad oko stete?jel ja placam sam sebi ili ide preko osiguranja to da se naplacuje?!i imam li jos nekih posledica u celoj toj prici?!E da zaboravio sam da napomenem da smo se kretali 10-15 na sat jer je bio popodnevni spic u gradu ta brzina pise i u zapisniku,i napisao sam da su nas pomerili pre dolaska saobracajne policije kao i to da je drugi ispred mene imao kuku na vozilu pa je ovaj ispred mene najvise stradao jer je naisao na kuku koja koliko ja znam mora da se skida ako se ne vuce prikolica iako je euro kuka u pitanju?!
Hvala unapred na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vas dvojica otpozadi se krivi. Sami plaćate svoju štetu, a verovatno i neku kaznu. E sad, nisam 100% siguran čije osiguranje (tvoje ili od ovog u sredini) plaća štetu onom prvom... pretpostavljam da će tvoje osiguranje platiti onom u sredini zadnji deo auta, a njegovo zadnji deo onog prvog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam juce prolazio pored te vase lancane kolone kada vas je policija razmestala po trotoaru. Sam ces snositi trosak svoje stete i platiti neku kaznu kod sudije za prekrsaje, tvoje osiguranje ce platiti stetu onom ispred..i to je to,..e da, zapisnik o nezgodi ce biti gotov za 21 radni dan, tesko da ce biti pre - pricam iz licnog iskustva, toliko sam ga cekao, samo ja nisam bio kriv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada udaris nekog otpozadi KRIV SI jer nisi drzao odstojanje. Probaj posle dobijanja zapisnika da ulozis zalbu na rad policije jer su vas pomerili sa mesta nezgode, da izbegnes placanje kazne. Kako god okrenes lose si prosao jer ces trpeti malus kod osiguranja pri sledecoj registraciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ces biti kriv (cuknuo si onog ispred sebe), mozes slobodno popravljati svoj auto, to vam je pandur rekao svima zajedno, a odnosi se na ove sto nisu krivi, posto ce njima stetu osiguranje podmirivati (da ne popravljaju kola pre procene stete, a procena stete nece biti vrsena pre izrade zapisnika), a ti, posto, svoju stetu popravljas sam, mozes krenuti sa popravkom auta. Zapisnik ce u tvom slucaju biti potreban samo sudiji, da vidi gde je tvoje ucesce u udesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak sta vise, ne moras ni dizati zapisnik, i to je soma ipo od prilike...jer tebi ne treba ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i u svakom slucaju iako sam bio zadnji opet moram da cekam zapisnik i nista ne smem da popravljam na svom automobilu?!

Ti uvek možeš da odeš do svog osiguranja i da napraviš zapisnik o šteti ako misliš da možeš naplatiti osiguranje (bilo čije).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si mogao nekog da udariš od pozadi ako si se kretao 10-15 na sat ?!

Pa vidis da moze da se udari kad se toliko krece,i zena ispred mene je napisala da smo se toliko kretali,bukvalno je bilo kolona stoji krecemo i tras to je bio delic sekunde u kojem se to izdesavalo,napomenuo sma popodnevni spic je bio znaci kretanje u 29om znaju ljudi koji prolaze u to vreme koja je brzina u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice pomeranja vozila tu nije bilo propusta, ako u saob. nezgodi nema povredjenih auta se pomeraju da ne bi ometala saobracaj. Posto ste bili na mostu morali su da vas pomere s obzirom da nije bilo povredjenih.

Znaci ako ima povredjenih (makar se neko zalio na bol u malom prstu) vozila ne smeju da se pomeraju, ako nema povredjenih a saobracaj se ne ometa onda nema potrebe da se pomeraju ako se saobracaj ometa onda se i vozila pomeraju na prvo iskljucenje ili prosirenje (trotoar) policajac koji je prvi dosao na mesto dogadjaja duzan je da slika pre pomeranja da ne bi doslo do kolizile izmedju izjava vozaca ko je gde bio.



Kada udaris nekog otpozadi KRIV SI jer nisi drzao odstojanje. Probaj posle dobijanja zapisnika da ulozis zalbu na rad policije jer su vas pomerili sa mesta nezgode, da izbegnes placanje kazne. Kako god okrenes lose si prosao jer ces trpeti malus kod osiguranja pri sledecoj registraciji.

kao sto sam napisao nema nista od zalbe zbog pomeranja vozila, ako nije bilo povreda vozila se pomeraju da bi saobracaj mogao da funkcionise

Share this post


Link to post
Share on other sites

U praksi, odmah kažeš da ti se kičma raspada. 

 

Posledice: 

 

- policija dođe ODMAH a ne prekosutra

- možda nešto i iskamčiš od osiguranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad posto sam se dogovorio sa limarom i farbarom oko automobila da se popravi sve,jel sigurno ne moram da cekam taj zapisnik i jel stvarno ne moram da idem po njega jer sam ja zadnji u celom tom sranju bio?da znam onda da vec sutra prekosutra oteram auto na sredjivanje kod coveka?!

 

Policajac koji je dosao da pomera automobile nije slikao nista samo nas je pomerio na trotoar,sta tu moze da se uradi?!

Edited by blue_diamond

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras da cekas zapisnik ni u jednom slucaju, tvoja je volja ako nisi kriv a ne cekas zapisnik, popravis auto, ako imas da pokrijes trosak mimo osiguranja,

nije obaveza da se zapisnik uzima kao sto nije obaveza da se naplati steta od osiguranja.

Ponavljam ako nije bilo povredjenih u saobracajnoj nezgodi vozila mogu da se pomere i u tom slucaju radi uvidjajna po prekrsaju a ako je bilo poredjenih vozila ne smeju da se pomeraju i onda radi krivicna ekipa i ide krivicna prijava.

Nista ti ne igra to sto su vozila pomerena a ni sto nije slikao, verovatno je situacija bila cista i nije bilo nedoumica jer se tacno vidi ko je koga udario, prvom je ostecena zadnja strana a zadnjem prednja ovi u sredini su kolateral.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li može i na koji način, onaj u sredini da tvrdi da ga je ovaj treći bacio na onog ispred? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi mogu da tvrde da su nabaceni na prvi auto osim onog poslednjeg (ko ne bi tvrdio da izbegne krivicu?)

i tu se nista ne moze sem vestacenja koje je preskupo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam zvao osiguranje svoje,receno mi je sledece,ide samo prekrsajna prijava najverovatnije za mene i moje osiguranje place stetu ovom ispred mene sto je moje vozilo udarilo od pozadi,ja ne moram da idem po izvestaj jer samo dzabe placam to 1600 dinara i mogu odmah auto na popravku da vozim

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam ti i rekao...ne moras da dizes zapisnik jer ces samo baciti pare, a i auto mozes da popravljas odmah jer ti placas, nece niko drugi ;) Ma brate, bitno je da si ti ziv i zdrav i jos ako nije velika steta na tim kolima koja si udario nece biti ni velika kazna, kada odes kod sudije za prekrsaje, malo kukas, sitna deca, mala zena, bedna plata itd i nece biti strasno :rolleyes: Samo zdravlje, sve ostalo ce doci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni djavo ne da mira :D Skinut branik,farovi,otisli su i nosaci farova pokrivljeni pa ce se naci novi,vezni je malo usao nista strasno koliko sam mislio da jeste,najvise je stradao nosac branika koji kad sam skinuo ni sam nisam imao predstavu kako treba konacno da izgleda kad se ispegla :D :D Hauba zatvorena stavljen trougao napred i ode auto za dan dva na sredjivanje,a usput da sredim krilo sto je cale pre dve godine zakacio i gepek da zatvorim rupe od spoilera sto je bio na gepeku,bravicu da zatvorim a mozda i brisac videcu...slike radova bice u temi mojoj ;) hvala ljudi na savetima pa se gledamo na nekom drugom skupu ovaj cu propustiti zbog automobila :smoke: :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, potrebna mi je jedna informacija. Ako neko nekog stigne otpozadi, pritom tog nekog nabaci na jos jednog da li se to racuna kao jedna steta i da li premiumski stepen ide za 3 broja na gore ili se racuna kao 2 stete i samim tim premiumski stepen ide 6 broja na gore?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj ko udari nekoga ispred sebe je kriv (uglavnom).

Znaci vozilo 1 udari vozilo 2 i nabaci ga na vozilo 3

Vozilo 1 je krivo za udar u vozilo 2

vozilo 2 je krivo za udar u vozilo 3 bez obzira sto ga je vozilo 1 nabacilo na vozilo 3

Ovo je prica za lancane sudare.

Kad neko udari u parkirana vozila i nabaci ih na druga vozila on je kriv za svu stetu.

 

 

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na srecu nisam imao licnog iskustva. Iz price znam da se sud uglavnom drzi price nisi prilagodio rastojanje i brzinu uslovima puta...

DA je glupo jest, stojis na semaforu i neko te sibne od pozadi i nabaci na vozilo ispred i ti treba da dokazujes da nisi ti kriv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

55 minutes ago, sokratbg said:

Onaj ko udari nekoga ispred sebe je kriv (uglavnom).

Znaci vozilo 1 udari vozilo 2 i nabaci ga na vozilo 3

Vozilo 1 je krivo za udar u vozilo 2

vozilo 2 je krivo za udar u vozilo 3 bez obzira sto ga je vozilo 1 nabacilo na vozilo 3

Ovo je prica za lancane sudare.

Kad neko udari u parkirana vozila i nabaci ih na druga vozila on je kriv za svu stetu.

 

 

Nije tako.

 

Ja sam oktobra prosle godine ucestvovao u lancanom sudaru, vozilo iza mene je udarilo mene i nabacilo me na vozilo ispred mene, a vozilo ispred mene na vozilo ispred njega, taj prvi u nizu je odmah otisao.

 

Vozila 3, 2 (moje) i 1 (izazivac) su ostala na licu mesta, krivac je bilo vozilo br. 1.

 

Stajali smo u koloni, jedan za drugim, nista policiji nismo morali da dokazujemo, povredjenih u startu nije bilo, policajac je razgovarao sa nama i savetovao da popunimo evropski izvestaj.

I ja i auto ispred mene smo popunili obrazac sa vozacem koji je izazvao udes.

Prvo je popunio samnom, pa sa vozacem ispred mene.

5 hours ago, kaskabgd said:

Pozdrav, potrebna mi je jedna informacija. Ako neko nekog stigne otpozadi, pritom tog nekog nabaci na jos jednog da li se to racuna kao jedna steta i da li premiumski stepen ide za 3 broja na gore ili se racuna kao 2 stete i samim tim premiumski stepen ide 6 broja na gore?

Koliko znam, bilo kakav udes da napravi neko, koji god stepen da ima u tom momentu, prilikom prve naredne registracije, na polisi dobija stepen 7.

Maksimalan stepen je 14, e on se dobija ako neko ko je u malusu (ima stepen veci od inicijalnog 4) napravi jos neki udes ili vise njih.

Edited by Ivan BG
Dopuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takodje ucestvovao u takvoj situaciji samo sto sam ja bio onaj skroz napred. Vozac golfa nije gledao i video nas koji stojimo pred pesackim prelazom, udario je korsu iza mene, korsa naskocila na moj zadnji branik. Iako sam zurio i imao zanemarljivu stetu, sacekao sam sa njima policiju i radili smo evropski izvestaj da ne ispadne da sam ja nesto kriv posto sam napustio mesto. Kriv je vozac golfa za svu stetu. Korsa i ja smo stajali, golf je naleteo i izazvao lancani sudar. Radili smo 2 evrposka izvestaja gde su na prvom zapisali stetu izmedju golfa i korse, a na drugom izmedju korse i mene jer je korsa imala razbijenu masku i hladnjak napred. Na skicama smo nacrtali sva 3 vozila na oba izvestaja i obelezili ih A, B i C. Na prvom izvestaju sa jedne str A, a sa druge B vozilo, a na drugom izvestaju sa jedne str vozilo B, a sa druge C. Naravno, slikali smo sve, vozila, okolinu, sve dokumenta zajedno i oba izvestaja. Vozaca korse su najvise smarali u osiguranju verovatno zato sto je imao najvise stete, Srecom imao je moj br pa sam mu poslao sve slike jer on nije slikao. Savet: sto vise slika, to bolje! 
Koliko se smanjuje premijski stepen okrivljenom tj vozacu golfa u ovom slucaju, ne znam! 
PS: policija nam je objasnila kako se popunjava e.izvestaj u ovoj situaciji. 

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...