Jump to content
FAS Goran
Zvezdo

Naknadna ugradnja parking senzora (Grande Punto)

Recommended Posts

Skrenusmo žestoko sa teme, a i ne volim ove konfrotacije i zatezanje situacija ali nisi u pravu ovo što govoriš za GPS uređaje.

Garmin navigacija

 

iGO navigacija za smartfon (može da radi bez mobilne mreže kao i svaka druga)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skrenusmo žestoko sa teme, a i ne volim ove konfrotacije i zatezanje situacija ali nisi u pravu ovo što govoriš za GPS uređaje.

Garmin navigacija

 

iGO navigacija za smartfon (može da radi bez mobilne mreže kao i svaka druga)

+1

I ja imam ovaj igo-primo za android, ubacio mape i sad tel. radi preko satelita koristeci gps!!!

Edited by Yestra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vi kazete.

Ja licno ne skrecem paznju sa puta niti se javljam na telefon i slicno ali koliko vidim sa ovih slika ovo sve radi u Evropi ali da li radi i kod nas.

Fabricku navigaciju prati i glas koji vam sve govori ovi gps su mutavi znaci skrecete pogled sa put,gledate u ekran gps-a i dovodite sebe i druge u opasnost. :no

Pozdrav  :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno...svaka Igo navigacija instalirana na android telefonima ima i glasovno navodjenje...cak ponekad i smara ono sa prekoracenjem brzine, mada opciono, moze da se iskljuci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vi kazete.

Ja licno ne skrecem paznju sa puta niti se javljam na telefon i slicno ali koliko vidim sa ovih slika ovo sve radi u Evropi ali da li radi i kod nas.

Fabricku navigaciju prati i glas koji vam sve govori ovi gps su mutavi znaci skrecete pogled sa put,gledate u ekran gps-a i dovodite sebe i druge u opasnost. :no

Pozdrav  :welcome:

 

Igo na androidu kao i na drugim sistemima je kako kazu turn by turn navigacija sa glasovnim navodjenjem. Ful radi kao i ona aftermaket uz pomoc mobilne mreze ili bez, zavisi kako je podeseno. Ja koristim Igo vec godinama i nemam problema sto u Srbiji sto u regionu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amladenbk!


Odresi kesu za 9000 dinara i kupi najeftiniju 5'' navigaciju pa onda pricaj o roamingu tel. karticama...


Ako nesto ne znam onda ne raspravljam o tome!


Cak i zaboravljeni Symbian na Nokiama sada ima detaljne mape cele Srbije i ne koristi GSM signal nego interni GPS prijemnik a sto se tice glasa nema Srpski nego neka sexy Hrvatica! Eto krupnog nedostatka!


Sto se tice parking senzora ovi jeftini mere udaljenost i ispisuju na ekranu razdaljinu do prepreke, ako ti to nije dovoljno imas i svetlosno upozorenje a zvucno ako hoces mozes iskljuciti. Prema tome pre nego sto pricas o necemu edukuj se ili barem procitaj temu od pocetka.


Imas i na forumu temu o navigacijama i mnogo toga o njima. I jos nesto, najbolja fabricka navigacija koja kosta preko hiljadu e u doplati jedva parira onoj najeftinijoj Kineskoj pre svega zbog azuriranja mapa.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezdo:

Samo sam komentarisao postavljene klipove sa Youtube-a gde tona na jednom klipu nema uopste a na drugom cuje se samo glas coveka koji predstavlja navigaciju.....

Ne vidim razlog zasto bih kupovao navigaciju i davao pare za to ? da bih nekom dokazao kako navigacija radi ili ne ili da li je dobra ili ne ????? stvarno ne razumem.

Ako bih vec trebao da dam taj novac odlucio bih se za dve nove gume a ne za navigaciju. 

Ocigledno se razumes u elektroniku ali zapitaj se koliko vozaca razume kako navigacija radi, kako se azuriraju mape, kako se podesava jezik  i sl.... mnogi ni tocak neznaju da zamene pa zovu pomoc a tek mobilni telefon sa gps navigacijom .... misaona imenica za mnoge jer jos uvek ljudi ni sms ne znaju da posalju na vise telefona odjednom .....  "Kakva masinerija a uz to jos i ne radi " .. 

Ne verujem da uporedjujes originalnu stvar sa plagijatom.

Fabricki gadget od hiljadu evra nema autoupdate za mape?

Samo krekovane verzije skinute sa neta nemaju autoupdate ....

Ne vidim razlog zasto toliko negativne energije u tvojim odgovorima.... Neznas ni ko sam, ni sta radim a ni kakvo je moje obrazovanje a sudis o meni po stavu koji imam prema novotarijama koje ja zovem pomodarstvo ( bitno je da ima navigaciju i parking senzore na kolima a sto su mu celave gume nema veze )....

Zato i postoji ovaj forum da se cuju misljenja, iskustva, podeli znanje i pomogne nekome u njegovom neznanju, nestrucnosti i neobavestenosti....

Tvoj stav je jasan a i moj ali zato se ja na tebe ne ljutim samo dajem razloge za moj stav na ovu temu zvanu pomodarstvo

Pozdrav   :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe, pa ova tema se ne zove "pomodarstvo", vec "naknadna ugradnja parking senzora"!!! :harhar:

Edited by Yestra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update mapa košta 1000din za one koji ne znaju, ima reklama po bg vozu za to koliko hoćeš. Ali su i objašnjenja sa Pirate Bay-a toliko dobra da nema potrebe bacati pare sa tim.

Što se korišćenja tiče sve se da naučiti. Onaj ko ne zna da koristi neće znati ni fabričku, ni na mobilnom tako da mu je svejedno. Meni je na mobilnom iGo mnogo puta pomogao i jednom probao da me zezne. Pokazao mi je da imam 650km do kuće kad sam bio u Segedinu nadomak naše granice. Ja pogledam putanju koju je ispisao i vidim da je hteo da me vodi uz granicu sve do Hrvatske i tamo tek da se uključm u Srbiju. To je bio ujedno i jedini put kada je zabrljao. Ima glasovno navođenje, malo smara oko prekoračenja, ali dobar je. 

Takođe imao sam priliku parking senzore malo da koristim. Jako dobra stvar. Desilo mi se pre neki dan da moram da se okrećem u uličici koja je najviše 5 metara široka, a oko mene sve neka preskupa vozila parkirana. Ta procena senzora da li sam udalen 15 iil 50cm bi mi u takvoj situaciji zaista mnogo značila. 

 

Razumem ja u potpunosti šta ti kažeš. Ja sam do pre 3 godine imao Juga kome ni prozor nije mogao da se zatvori ako si sam, a sad se zezam i hoću parking senzore, gps i ostale gluposti. Naravno da može bez njih, ali pomažu i to dosta.  A poređenje sa gumama nije baš realno. Jedna guma je oko 50e ili jače za moj auto, a senzore ne smem ni da kažem koliko ću platiti da mi se neko ne smeje, ali je daleko manje od vradnosti jedne gume :) Gps imaš uz telefon za 1din i svaki "pametni" telefon ga danas ima, opet ne prevelika investicija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para toliko i muzike.

A onako usput ... gume koristis svaki dan a cizma glavu cuva ma koliko kostala .... 

Pozdrav  :welcome:

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno je tako za sve. Našao sam felne jako jeftino, fine, lepe, dobre, ali 140gr razlike na jednoj tako da kada idem preko 120 tresu kao lude. A da sam uzeo nove terao bih ga dokle hoću, sve ima za i protiv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

amladenbk

Izvinjavam se za izliv negativne energije! Ne pravdam se ali zaista sam bio ljut sto se i jasno vidi iz moji ne biranih reci.

Pogodilo me je to sto pricas i komentarises nesto sto ne znas sta je i to na nivou nizem od onog 'rekla kazala"  Netko bi iz tvojih reci mogao nesto 100% pogresno da zakljuci i sutra da kaze "ne niste u pravu! Ja sam procitao na FLCS forumu da naknadno kupljene navigacije ne valjaju odnosno ne sluze NICEMU."

Pre dve godine drugar kupio Avensisa full fulova! SVE iz liste doplata je uzeo i naravno i navigaciju koja mu stoji za ukras a kada ide negde na put onda za vetrobran zakaci Kineza od 100e. Prema tome itekako ostajem pri tvrdnji da su fabricke navigacije u mnogim slucajevima beskorisne pogotovo u nasem regionu i dan danas zaboravljenom od ostatka sveta.

 

Moj prvi prioritet kod automobila je BEZPREKORNA ispravnost u svakom pogledu! (Naravno da malo blata i prljavstine na laku i unutrasnjosti nema veze sa ispravnoscu.) onda par praznih mesta i onda sve ostalo. 

Dakle parking senzore sam ugradio na 100% tehnicki ispravan auto na kog jedino ako hocu mogu jedino zameniti gume koje su stare 5 godina i imaju saru od 5 mm.

Kome se ne svidjaju gadzeti neka procita sta se je desilo (moglo desiti) Banetu TV i Ivanovom drugu sa posla koji na autobusu na zalost nije imao ni parking senzore niti vide kameru...

Ako ce mo tako na autu ne trebaju ni silni air bagovi,zatezaci pojaseva,ESP, ABS a pogotovo klima i EL pokretana stakla... Bio bi manje kvarova a i auti bi bili jeftiniji.

Pogotovo nam ne trebaju ni mobilni telefoni a jos manje racunari jer je svet i pre toga funkcionisao (mnogi ce se sloziti i bolje funkcionisao)

Dakle ako ce mo odbacivati nove pristupacne tehnologije mozemo odbaciti i tocak, vatru i vratiti se u pecine. 

Ja pogotovo nisam neki pristalica novih tehnologija jer sam starog kova a i u potpisu mi pise "sve ono cega nema ne moze se ni pokvariti"" i skupo kostati popravak toga ali ponekad dobro dodje na +40 upaliti klimu,na ledu zakociti i obici pesaka koji se je okliznuo i pao na kolovoz, ili izaci iz auta i pogledati zasto piste parking senzori kada iza auta nema nista a ono tamo necije dete vadi loptu ispod auta!

Izvinjavam se na debelom OFFu i negativnoj energijiu prethodnom postu! :offtopic:

Pozdrav svim ljudima dobre volje!!! :unworthy:  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezdo +

nove tehnologije ++

Živimo u takvom vremenu (doduše tako je kroz celu ljudsku istoriju) gde je napredak u tehnici nešto bez čega se ne može. ABS, ESP, Airbag, zatezači pojaseva, parking senzori, rikverc kamere, IC kamere pa čak i klime (u Izraelu su još od osamdesetih obavezna oprema) spasile su puno života. Tako da ja od njih vidim samo korist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da novotarije ne sluze nicemu ali sam pre da se ulozi novac u ispravnost automobila koji se vozi svakodnevno nego u te uredjaje koji se u 99% slucajeva koriste jednom godisnje kada se krene na more ( mislim na navigaciju ).

Parking senzori se evidentno koriste svaki dan i ok ko ima da izdvoji za njih neka ih i kupi i ugradi ali sam protiv toga da se kupuju uredjaji nepoznatog proizvodjaca sumnjivog kvaliteta i jako niskih cena.

Podjite od sebe nije isto kupiti kocione plocice na buvljaku ili u radnji na kojima je utisnut znak proizvodjaca iako su te plocice mozda i duplo skuplje nego one na buvljaku ali necete rizikovati zbog sigurnosti. Znam, odmah cete pomisliti ovaj meri babe i zabe ali je takva realnost.

Zvezdo:

To rekla kazala me uopste ne brine pa pogledaj samo po forumu sta servisi sve rade i o njima se negativno prica ali i dalje dobijaju preporuke i vlasnici idu kod njih da odrzavaju i opravljaju svoje ljubimce pa prica i pozivanje o parking senzorima ili navigaciji da ne sluze nicemu ne drzi vodu osim ako ne prodajes parking senzore pa direktno uticem na tvoje izvore prihoda a ako je tako moje duboko izvinjenje.

Inace citiram sebe : " ne znas ko sam ni cime se bavim niti gde radim " pa prema tome ne bi trebao da tako reagujes na bilo cije komentare ali sa dosta godina zivotnog iskustva ( 48 ) i vozackog ( 35 ) i strucnog rada u telekomunikacionoj firmi ( 20 ) i zavrsenih skola masinstva MOGU neke stvari da komentarisem a da li se to tebi svidja ili ne to je vec druga stvar ali zato i postoji forum gde iznosimo svoja losa i dobra iskustva iskustva ali i svoja misljenja ......

Ovim zavrsavam ucesce u ovoj temi

Pozdrav  :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim navigaciju (gps na telefonu) skoro svaki dan, a ne samo kad idem na more. Klimu koristim kad god temperatura predje 25 stepeni, čak je i zimi uključim s vremena na vreme. Parking senzore još uvek nisam ugradio, ali bi ih rado koristio. E sad, naravno da postoje i ljudi koji ne vole ili ne umeju da koriste pojedine uređaje na automobilu, i to im niko ne zamera, stvar izbora.

Sent from my ST17i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da se ubacim:

Klima nece da radi kada je spoljna temperatura ispod +7 stepeni celzijusovih ako meni ne verujete pitajte svakog auto klimadziju.

Klimu ste dobili uz automobil niste je naknadno ugradili a ovde je rec o naknadno ugradjenim parking senzorima, njihovom kvalitetu, preciznosti i ( o tome nije bilo jos uvek reci ) dugotrajnosti i na kraju posle svega toga svrsishodnosti.

Moj stav je da za pare date za parking senzore bolje uloziti u gume ili dodatna svetla jer bar znate sta dobijate za ulozen novac a za ove senzore sumnjivih proizvodjaca i slicnog kvaliteta ne znate.

Naravno da je stvar izbora sta cete uraditi sa svojim novcem i da li cete koristiti uredjaje koji su vam ugradjeni.

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam klimu ukljucivao i zimi, a kolika je temperatura bila zaista ne znam. Moracu naknadno da ugradim termometar..

Fabricka svetla su mi odlicna ne bih tu nista dirao, nego hteo sam za 40 evra, koliko kostaju parking senzori, da kupim 4 nove gume i da se vratim kuci taksijem, ali ne ide.

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

osim ako ne prodajes parking senzore pa direktno uticem na tvoje izvore prihoda a ako je tako moje duboko izvinjenje.

Inace citiram sebe : " ne znas ko sam ni cime se bavim niti gde radim " pa prema tome ne bi trebao da tako reagujes na bilo cije komentare ali sa dosta godina zivotnog iskustva ( 48 ) i vozackog ( 35 ) i strucnog rada u telekomunikacionoj firmi ( 20 ) i zavrsenih skola masinstva MOGU neke stvari da komentarisem a da li se to tebi svidja ili ne to je vec druga stvar ali zato i postoji forum gde iznosimo svoja losa i dobra iskustva iskustva ali i svoja misljenja ......

 

Druze ako sam te bilo cime uvredio primi moje izvinjenje jer poslednje sto mi pada na pamet jeste da nekoga vredjam!!!

Ozbiljan si covek a ne neki deran kojem je tata neki dan kupio auto i odjednom zna sve o njima. Da si procitao temu od pocetka video bi da sam senzore kupio i sam ugradio i rekao svoje misljenje o konkretnom modelu. Nemam nameru da nikoga navodim da ih ugradi, za 3000din koliko sam ih platio dobio sam i vise nego sto sam ocekivao!

Fabricki senzori na Citroenu C5 su svega nekih 20% osetljiviji ali isto kao i moji ne vide tanki drveni kolcic! moji prepreku vide sa vece udaljenosti dakle u necemu su i bolji. Koliko ce trajati (raditi) ne znam, ali znam da ce me popravak ili zamena izaci minimalno 10 puta manje od popravka orginalnih.

Tako  sam reagovao jer ne volim da netko komentarise nesto sto ocito ne poznaje (GPS) zato sam i rekao da ti je nivo poznavanja GPSa gori od rekla kazala! Ako sam te time uvredio IZVINI ali to je cinjenica da komentarises nesto sto ne znas sta je i sta moze! Ozbiljni smo ljudi i u nasim godinama je tako nesto NEDOPUSTIVO! Nemjomo se ponasati kao nedozrela deca!

Po treci put kazem ako sam te necim uvredio IZVINI! Ali nije u redu komentarisati nesto o cemu ne znamo nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je mogao da prođe bez skidanja branika. Uglavnom ljudi samo odšrafe onu plastiku i tuda provlače kablove u gepek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za majstor Micu:

Ako su uski farovi na tvom Puntu ( ne vidi se na slici bas najbolje ) onda se puta neces nasvetleti a jos ako padne kisa ..... I ja sam posle juga mislio da su mi farovi super a onda sam vozio Doblo nocu i shvatio da su mi svetla na puntu katastrofalna.

Stvar izbora je da li ces grejanje ukljuciti leti ili hladjenje zimi naravno .....

Ako na 4000 ( cena za parking senzore bez ugradnje a ako ih ugradjuje majstor bar jos 2000 ) dodas jos 2000 eto dve nove gume a ako hoces da se vozis taksijem onda ti ne trebaju ni nove gume ni parking senzori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže nešto ti ne valja računica :) Barem se u moju ne uklapa. Ja sam senzore platio(tj Nidzo i ja) skoro mnogo manje nego što si ti naveo, postaviću ih sam jer je prilično jednostavno to izvesti,a  jedna guma 16'' košta oko 7-8000din,a  kvalitetnija i više. Mislim da to nije stvar za poređenje.

Isto kao što jedan moj drugar kupi Punta za 2500e i dođe mu drugi i kaže da si dodao još 1500e mogao si A4 tdi da uzmeš..poređenje baba i žaba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako idemo tom linijom progresa, onda je daleko jeftinije i po zdravlje bolje da se umesto sunđera na sedištima stave drvene letvice. Ušteda na sunđeru, tapaciranju kao i kasnijim presvlakama. Puno lakše održavanje, samo vlažnom krpom / nema potreba za dubinskim pranjem kada se posle vožnje bez klime sedišta natope miomirisima i znojem. Nema problema sa hemoroidima , a i kad utrne zadnjica izađe se iz vozila i posle par vežbi čovek ko nov. Puno koristi zar ne.

Što kaže Audi Vorsprung Durch Technik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...