Jump to content
FAS Goran
Bane4D

Fiat Punto mk.2b (Zastava 10) - problem sa sipanjem goriva

Recommended Posts

Pozdrav. Imam problem sa Zastavom 10 (Punto MK3). Pri sipanju goriva bez obzira na nivo goriva u rezervoaru (prazan - polu pun) krene sipanje goriva mozda sipa 5-6 litara i pistolj izbaci i vraca gorivo. Skinuo sam dolivno crevo proverio ga da li nije zapuseno kao i prelivno crevo. Nije bilo nikakvog zapusenja. Vratio crevo probao opet i isti problem!!! Ima li iko ideju sta moze da pravi problem pri sipanju pa da vraca gorivo??

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha koja vratolomija. Pao sat u bunar :D Ja isto popizdim kad treba da sipam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene i na bravu i na puntu isto tako sr*nje. zato ja na pumpi glumim gospodžu i pustim pumpadžiju da sipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani,

čitam forum ali nekako ne nalazim na rešenje ili uzrok mog problema.

Naime, posedujem fiat punto classic emotion abs 1.2 60 ks decembar 2009.god.benzinac.

 

Problem je da kad god stanem na benzinsku pumpu, pumpadžija ima problem da lagodno usipa gorivo.

Krene on da usipa gorivo i ubrzo mu pištolj izbaci, i tako do u nedogled dok ne vidi vrh benzina do poklopca ili dok ne sipa za količinu novca koju sam mu dao. Znači ne usipa se gorivo regularno pa kad dođe do pred  kraj izbaci pištolj, nego konstatno mora po malo da dosipuje?

Nije ovo slučaj samo na jednoj pumpi, nego skoro uvek.

Nateralo me je da ovo pišem jer sam se jedva sporazumeo sa pumpadžijama u Bugarskoj i Grčkoj, ove godine idući na put.

Da li je ovo neki konstantan i redoviti problem Punta ili nešto sto se tiče samo mog automobila?

 

Postoji li neko lako (ili komplikovano) rešenje, ili da se pomirim sa sudbinom i počnem da učim esperanto?

Hvala

ps. može li mi reći neko u koju grupu spada moj Punto (mk.2 ili neku drugu?)?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

moras da nadjes pumpu sa tankim pistoljem I s` oprostenjem da ga gurnes dobro to je zastita da se ne bi zahebo da sipas dizlo ili super nekada...

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto ti je mk2b, a to što opisuješ je redovan problem kod Puntića zbog ugla crijeva koje ulazi u rezervoar. Rješenje je da se pištolj na pumpi blago drži ili da se samo malo stavi vrh pištolja u otvor za sipanje ali i to ne garantuje tečno sipanje goriva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, problem je sledeci. Imam punta sa lpg uredjajem, i sada sam trenutno u Austriji gde su pumpe bas slabo opremljene lpg-em, a i kad naletim na neku koja ima, pistolj mi ne odgovara, ali sam narucio iz Srbije neki adapter, no da ne duzim, problem nije sa plinom vec sa benzinom, posto trenutno moram da vozim na benzin (Na kom mi ne radi plovak), e sad, stanem na pumpu da sipam benzin, ono nece i nece, izbacuje pistolj a sad je pocelo da se desava da vraca benzin na onu zelenu klapnu, znaci kao da je pun rezervoar a nije sigurno, ima neko predstavu koji bi problem mogao da bude? Hvala unapred.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel mogu ja to sam nekako da improvizujem ili mozete da mi predlozite nesto? Ne bih kod majstora ovde, jer se vracam ovih dana u Srbiju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do juce je moglo kad pistolj drzim na pola s tim da bi to dugo trajalo, a jos gore po mene je sto juce nije imalo teorije da primi gorivo, kakostavim pistolj presipa, ne znam sta da radim? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam ovu temu (nakon spajanja), i pokusavao svasta sa pistoljem ali nema sanse, nikako nece da sipa, ne znam sta jos moze da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta drugo, to je...isti problem kao i kod ostalioh Puntića.

Probaj opet sa pištoljem kao što su opisivali ljudi. Ne slično tako, ne skoro isto tako, ne bilo šta drugo samo da bi se nešto probalo sa pištoljem, nego baš kako su ljudi opisali u temi na kojoj smo sada. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja razumem da je to sto nece pistolj u svakom polozaju globalni problem punta, ali ne kapiram zasto vraca benzin, lako bi bilo da je problem samo to sto nece da puni makaimalnom brzinom, nego me bas nervira sto nece nikako, kao da je pun rezervoar ( sto su mi i rekli na pumpi) i ako ja znam da nije. Ali hvala u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sam radio na pumpi imali smo muku sa par musterija kojima se javljao problem kao i tebi..kad ih pitam sta je oni kazu odusak se zapusio, ja mislim da je ono negde u potkrilu... Znam da je jedan i bio kod majstora jer se smorio, nema gorivo u rezeorvar a jedva mu i 10l naspemo i to za 10ak min, i skinuli rezeorvar i zamenili odusak i posle toga je sve islo najnormalnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je problem sto ne moze ni 10 litara da stane, ali dobro onda sam ovde bespomocan pa kad stignem kuci za Srbiju, pogledacu kod majstora, no hvala u svakom slucaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...